ליגת "ווינר" סל: הפועל באר שבע, מכבי אשדוד וגלבוע/גליל סיימו את הסיבוב השני עם ניצחונות

הפועל באר שבע נגד הפועל אילת:

דרבי דרומי נוסף, אך הפעם הדרבי הזה יסגור את הסיבוב השני (ביחד עם עוד שני משחקים במקביל). הפועל ב"ש תחפש ניצחון שלישי רצוף, מנגד, הפועל אילת תרצה לטפס למקום השלישי אליו נצמדה.

החמישיות: הפועל אילת – בן שימול, בורדיון, בראיינט, טוקוטו וזלמנסון. הפועל באר שבע – קולמן, ווריק, סווינג, ברון ודונאלדסון.

הדק' הראשונות של המשחק בעיקר הראו על ההבדלים בין הקבוצות, כאשר אילת קלעה את כל ה14 הנק' הראשונות שלה בצבע וסיימה את הרבע בלי אף שלשה, מנגד הפועל ב"ש סיימה את הרבע עם ארבע כאלו. ג'ונסון עלה חם מהספסל וקלע 6 נק' מהירות ודאנק של ווטסון, 16:16. טוקוטו החזיר את היתרון להפועל אילת עם שתי קליעות עונשין מוצלחות, 21:18 להפועל ב"ש בסיום הרבע הראשון.

אילת פתחה את הרבע הראשון בצורה האופיינית לה וקלעה את כל ה14 הנק' הראשונות שלה בצבע (מנהלת הליגה)

זלמנסון החזיר את היתרון לאילת בשני סלים רצופים, אבל האדומים שיפרו את ההגנה ובהובלת ג'ונסון שצלף שתי שלשות ומצא את דונאלדסון לסל ופאול ברחו ליתרון 22:30.  ווריק פתח את הפער לדו ספרתי עם שני סלים קלים, 38:28. בריימו קלע את סל השדה הראשון שלו לערב זה, קולמן חדר יפה וברון צלף שלשה מטווח NBA וקבע 44:31. קולמן קלע את השלשה השמינית של ב"ש למשחק זה עוד לפני שלהפועל אילת הייתה אפילו אחת כזו (0/3 לשלוש במחצית הראשונה), 47:37 בירידה לחדרי ההלבשה.

ווריק התמקד בעיקר במסירות במחצית הראשונה, אך פתח את השנייה עם קליעה לשלוש, דונאלדסון ביצע עבירה בלתי ספורטיבית, טוקוטו ובריימו הורידו לפער חד ספרתי 50:41. בראיינט עלה לחסימה גדולה על ג'ונסון, בורדיון וטוקוטו סגרו ריצת 13:0 לאורחים שגרמה לרמי הדר להזעיק פסק זמן, 50:47. ג'ונסון עשה סוף לבצורת, בראיינט קלע את שלשת הבכורה של הפועל אילת במשחק הזה אך סווינג ענה באותו המטבע, 55:50. 69:66 להפועל באר שבע לאחר שלושים דק' של כדורסל.

דונאלדסון פתח את הרבע המכריע עם סל ופאול, ווריק הגדיל את היתרון ל-75:66. דונאלדסון יצא בחמש עבירות. סווינג קלע פעמיים מהקו אך מנקו צימק עם שלשה מהפינה, 77:71. סווינג שמר על הפער, 82:73. בריימו וטוקוטו השאירו את הפועל אילת בעניינים וסלים קלים של מנקו ובראיינט הורידו ל-83:81 כשתי דק' לסיום. ווטסון נפצע בקרסול וטוקוטו השווה בלייאפ, סווינג קבע 85:83 לאחר חדירה גדולה. 88:85 להפועל באר שבע בסיום המשחק.

 

הפועל ת"א נגד מכבי אשדוד:

הפועל ת"א תקווה להמשיך את המומנטום הטוב שלה נגד מכבי אשדוד, שתחסר את ליס שושי. לפני תחילת המשחק, תומר גינת קיבל את הפרס של שחקן החודש הישראלי ורביב לימונד קיבל את הפרס על הגעה ל4000 נק' בקריירה.

תומר גינת ורביב לימונד קיבלו את הפרסים לפני תחילת המשחק (מנהלת הליגה)

החמישיות: הפועל ת"א – לימונד, מקניל, גרין, גינת ואמינו. מכבי אשדוד – סטול, קרטר, לוי, טולפסן ופליישר.

טולפסן צלף שתי שלשות תוך דקה וחצי, גרין ואמינו צימצמו ל-6:4. גם קרטר צלף מחוץ לקשת וסטול הגדיל את הפער ל7, אך גינת העיר את המארחים עם שלשה וסלים של אמינו ולימונד צימקו ל-13:11. אשדוד סגרה את הרבע הראשון עם שלשות של קרטר וטולפסן (אשדוד סיימה את הרבע הראשון עם 6/10 לשלוש) שקבעו 24:19 למכבי אשדוד בסיום הרבע הראשון.

טולפסן קבר שלשה רביעית וקרטר הגיע לדו ספרתי, אך דגלאס עם סל בכורה ושלשה של לימונד צימקו ל-29:24. דגלאס המשיך לקרב את המארחים, אך פליישר עם מהלכים יפים שמר על ההפרש, 35:30. טולפסן ושולר החליפו שלשות, גינת צימק מהקו ל-38:36. טולפסן המשיך ללהוט מחוץ לקשת והגיע כבר לשבע שלשות עוד לפני סיום המחצית וקרטר הגיע לחמש שלשות ללא החטאה בדרך ליתרון 12, 58:45 למכבי אשדוד בירידה לחדרי ההלבשה.

לימונד קלע את שני הסלים הראשונים של המחצית, סטול, שמסר 10 אסיסטים עד למחצית, קלע את הסל הראשון של מכבי אשדוד לאחר שתי דק' וחצי, מקניל הוריד מהקו ל-60:51. וייס וקרטר אספו נק' מריבאונדים, שולר שקלע מחוץ לקשת ומקניל בחדירה מענו בריחה, 66:56. 75:65 למכבי אשדוד לאחר שלושים דק' של כדורסל.

פול סטול חילק הערב 13 אסיסטים (10 מהם במחצית הראשונה) והיה חלק משמעותי בניצחון של מכבי אשדוד (מנהלת הליגה)

טולפסן ושולר החליפו סלים בתחילת הרבע האחרון, שולר קלע שוב מחוץ לקשת וצימצם לפער חד ספרתי, 79:70. סל של וייס ודאנק של קרטר הגדילו ל13 הפרש. גינת ניסה לצמצם אך וייס המשיך את הרבע המצוין שלו עם סל ואסיסט ללוי, 87:75. שולר קלע את השלשה החמישית שלו ובזכות שתי קליעות עונשין צימק ל-87:84. 95:88 למכבי אשדוד בסיום המשחק.

 

מכבי ראשון לציון נגד הפועל גלבוע/גליל:

מכבי ראשון לציון תרצה לסיים את הסיבוב השני בחצי הראשון של הטבלה, ניצחון לגלבוע גליל יצמיד אותה לקרב על המקום החמישי וייתן לה יתרון משמעותי בקרב על הכרטיסים לפלייאוף.

החמישיות: גלבוע/גליל – סקוט, שוכמן, ארצי, וויטינגטון וקלי. מכבי ראשון לציון – המילטון, לונג, קולשוב, סטיבנס ושגב. שגב נכנס לעניינים עם דאנק ואסיסט לשלשה של קולשוב שחתם ריצת 13:1 עם סל ופאול, 16:7 למכבי ראשון לציון. 25:19 בסיום הרבע הראשון.

סטיבנס וסקוט החליפו סלים בפתיחת הרבע השני, קולשוב קבע 29:21 בסל בנפילה עם הקרש. גלבוע העלתה הילוך בהגנה ועצרה מתפרצות של האורחת, ובהובלת קלי ושוכמן הפכה את התוצאה עם ריצת 12:2, 33:31 לגלבוע/גליל. שיוויון 42:42 בירידה לחדרי ההלבשה.

שוכמן עלה טוב מההפסקה עם שלשה ואסיסט לקלי, אך סטיבנס וקולשוב קלעו מבחוץ והשוו פעם נוספת, 48:48. סקוט קלע גם הוא מבחוץ, אך וויטנגטון וקלי נכנסו לבעיית עבירות ולונג החזיר את היתרון לאורחים, 53:51. ארצי שמר את גלבוע/גליל במרחק פוזשן אחד עם שלושה סלים משלו, 59:57 לאורחים. בלייזר השווה עם הבאזר, 67:67 לאחר שלושים דק' של כדורסל.

קלי החזיר את היתרון לגלבוע/גליל בפוזשן הראשון של הרבע האחרון, קולשוב השווה פעם נוספת אך קלי ושוכמן הגדילו ל-72:69. וויטינגטון המשיך את הריצה וקרפלס העלה לדו ספרתי, 81:71. 92:77 לגלבוע/גליל בסיום המשחק.

קלי ושוכמן שמרו על היתרון של גלבוע/גליל בפתיחת הרבע האחרון (מנהלת הליגה)

אולי יענייך אותך גם

רגע לפני שאתם הולכים

אנחנו שמחים שקראת את הכתבה הזו, ומקווים שהיא עניינה אותך. אנחנו ב-JSPORT משקיעים מאמצים רבים כדי להביא לכם את התוכן האיכותי, האמין והכי מהר. אין מאחורינו טייקונים ובעלי עניין, אנחנו עובדים קשה כדי להביא לכם את התוכן הכי איכותי שיש בלי שום אינטרסים. כל שיש לנו הוא את הגולשים, אתם, שמחזיקים אותנו בתרומות שלכם. אז אם אהבתם את התכנים שלנו, נשמח אם תשקלו להצטרף אלינו ולתמוך בנו בהמשך הפעילות.
[give_form id="105984"]

מערכת jsport עושה מאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו ולהעניק להם קרדיט בולט והוגן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא ניתן לאתר את המקור או שזהותו אינה ידועה, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות אלינו בכתובת המייל  [email protected]

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.