ליגת האלופות לנוער: מכבי ת"א סיימה בתיקו עם סיגמה והודחה מהמפעל

הערב, מכבי 'שחר' תל אביב נפגשה עם סיגמה אולומוץ הצ'כית במטרה לעשות היסטוריה – להיות הקבוצה הישראלית השנייה בלבד שמעפילה לשלב הפלייאוף בליגת האלופות לנוער. במפגש הראשון בצ'כיה החניכים של גיא צרפתי סיימו בתיקו 1:1. היום, מכבי תל אביב הגיעה למפגש לאחר פגרה בליגה המקומית כשבפועל המשחק האחרון היה נגד סיגמה.

הערב – מכבי תל אביב לא הצליחה לגבור על סיגמה, סיימה בתיקו 2:2 והודחה מהמפעל בעקבות שערי חוץ של הצ'כים, בדיוק לפני השלב שבו יתאחד מסלול האלופות המקומיות עם מסלול הבתים של ליגת האלופות, ויתן אפשרות למפגשים נגד כמה מקבוצות הפאר של היבשת. שטורסברג וגררו כבשו לצהובים. למרות האכזבה וההדחה, שאפו אדיר לשחקנים ולגיא צרפתי!

הרכבים: 

מכבי תל אביב: א. יצחק, מ. צ׳ילאקה (ר. אסאייג 83'), א. שטרוזברג, ע. גלזר, ת. מכלוף, ע. שחר, מ. שלאעטה, י. הופמייסטר (ג. יצחק 83'), א. גררו, ע. קארצב (ב. כהן 67'), א. חן (ט. יאגודאייב 54')

סיגמה אולמוץ: י. טרפיל, מ. גאלוס, ג'. קטוחביל, מ. דיבליק, א. זמירזלי, ד. גריגר, ת.זלטובלאבק (י. סיפ 67'), ס. לאנגר (מ. ויביראל 89'), א. בדנאר, ד. גרצמאל (ל. ראאב 81'), פ. זיפצ'ק

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה:

בדקה ה-3 הגיעה ההזדמנות הראשונה לסיגמה. לאחר כדור חופשי זיפצ'ק קיבל את הכדור וניסה לבעוט לעבר השער, אך ללא הצלחה גדולה.

בדקה ה-6 זיפצ'ק שוב פעם ניסה את מזלו שקיבל כדור עומק בתוך הרחבה ובעט לעבר שערו של יצחק. למרבה המזל, גם בפעם הזאת הבעיטה לא הייתה חזקה מדי והלכה החוצה.

בדקה ה-10 סוף סוף ניסיון ראשון למכבי תל אביב. שךאטה פרץ באגף הימני והרים כדור בתקווה שיגיע לגררו, אך טרפיל היה מוכן וקלט את האיום.

לאחר 10 דקות משחק, מכבי תל אביב לא נראתה טוב. קצב המשחק שאליו היא רגילה בליגה הוא איטי מליגת האלופות ונראה שהיא לא רגילה אל הקצב המהיר בליגת האלופות.

בדקה ה-17 מכבי תל אביב שוב פעם עם ניסיון התקפה מהאגף הימני, שוב עם הרמה של שלאטה, אך גם הפעם טרפיל היה במקום.

בדקה ה-23 זלאטולאבק בעט חזק לשער, אך יצחק היה במקום והדף לקרן. דקה לאחר מכן לנגאר מנסה את מזלו בבעיטה מרחוק, שפוגעת בשחקן מכבי ויוצאת לקרן נוספת. זלטולאבק הרים

בדקה ה-25 ניסיון ראשון מסוכן למכבי. אייל חן קיבל כדור נהדר באגף השמאלי, ניסה למסור את הכדור לגררו שלא הגיע אליו בזמן וכמעט ונכנס לשער, אך טרפיל היה במקום והרחיק את הכדור עם רגלו.

דקה אחת לאחר מכן, היה תורו של תומר מכלוף לאיים על השער של סיגמה כאשר קיבל כדור טוב מחוץ לרחבה כתוצאה מקרן ובעט חזק, אך גבוהה מעל השער.

דקות ראשונות טובות של מכבי תל אביב בהן היא הרבה לאיים על השער ולשחק בחלק הקדמי.

בדקה ה-31 התקפה פנטסטית של מכבי תל אביב. לאחר חילופי מסירות נהדרות, מכלוף קיבל את הכדור בתוך הרחבהה וניסה למסור לגררו שהיה במרכז, אך הגנת סיגמה הרחיקה לקרן ומנעה כעמעט בוודאות שער ברור.

בדקה ה-40 מופלח שלאטה פרץ מהאגף הימני, חתך לרחבה וחלף על פני שחקן ההגנה ששמר עליו באמצעות המהירות האדירה שלו וניסה לשלוח רוחב לגררו, אך נבלם לקרן.

בדקה ה-45 איום מסוכן במיוחד לסיגמה: דיבליק קיבל כדור טוב ברחבה, מסר אותו לזלאטובלאק שהעביר לזיפצ'ק. למרות המיקום המצוין, החלוץ בעט שוב פעם ברשלנות ונבלם ע"י יצחק.

מחצית שנייה:

ובדקה ה-50 סיגמה עלתה ליתרון ראשון במשחק: לאחר התקפה נהדרת של ההקבוצה הצ'כית, לנגר קיבל את הכדור באגף השמאלי, הרים לזיפצ'ק שנגח חזק ומדוייק לשער. 1:0 לאורחים, והסיפור הפך אחרת לגמרי.

בדקה ה-53 גאלוס בעט כדור חופשי טוב מהאגף השמאלי 30 מטר מהשער, אך יצחק השוער היה מוכן וקלט את הכדור.

ובדקה ה-58  מכבי תל אביב משווה את התוצאה ל-1:1! מכלוף מסר כדור טוב לשטרוזברג שהשתלט נהדר ברחבה בין שני שחקנים, ברח מהם וכבש שער גדול!במצב הנוכחי הקבוצות הולכות לדו-קרב פנדלים.

שחקני מכבי ת"א חוגגים את השער הראשון (האתר הרשמי של מכבי תל אביב)

בדקה ה-68 עידו שחר איים על השער עם בעיטה מחוץ לרחבה שלא הייתה חזקה מדי, וטרפיל עצר את הכדור בקלילות.

בדקה ה-70 מכבי תל אביב כמעט וכבשה את השער השני שלה כשיאגודאייב ניצל בלבול ברחבה ובעט לשער. הכדור פספס בסנטימטרים ספורים את הקורה ויצא החוצה.

דקות טובות של מכבי תל אביב מאז השער, בנוסף לחילופים המצוינים שגיא צרפתי ביצע.

ולאחר הדקות הטובות, המהפך הושלם בדקה ה-72! גררו שלא הצלי להביא את עצמו לידי ביטוי, עד הרגע הזה, כבש שער מצוין והעלה את מכבי תל אביב ל-2:1. גררו קיבל כדור מעולה ברחבה מבר כהן המחליף וכבש באחד על אחד מול טרפיל. למרות האופוריה, שער נוסף של הצ'כים ומכבי תל אביב בחוץ.

2 דקות לאחר מכן, סיגמה כמעט ומשווה! בעיטה טוב של גרצמאל מגיעה ליצחק שעצר את הכדור.

ובדקה ה-78 סיגמה משווה ל-2:2! זמירזלי קיבל כדור נהדר מהאגף הימני, וכאשר הוא נמצא במרכז הרחבה קרוב ליצחק, הוא מצליח להכניעו ולהשוות את התוצאה, מה שגורם לקבוצתו לעלות לשלב הבא.

דקה אחת לאחר מכן גררו בעט בעיטה אדירה מחוץ לרחבה שכמעט והכניעה את טרפיל. השחקן ממוצא פנמי קיבל את הכדור מחוץ לרחבה, השתלט עליו ומהאוויר שחרר בעיטה חזקה, אך השוער הרחיק לקרן.

בדקה ה-92 בר כהן מקבל כדור נהדר ברחבה, משתלט עליו בצורה טובה ובועט לעבר השער, אך חלש מדי והכדור נצער ע"י השוער.

למרות לחץ גדול מצד שחקני מכבי תל אביב, הם לא הצליחו להכניע את טרפיל, שוערה של סיגמה והודחו מהמפעל בעקבות יתרון שערי חוץ לקבוצה הצ'כית.

תוצאות נוספות במחזור החמישי בליגת האלופות לנוער::

לוקומוטיב מוסקבה – גלאטסראיי 1:0 כבש לגלא: קאיה (90')

טוטנהאם – אינטר 4:2 כבשו לזכות טוטנהאם: פארוט (24), רולס (25'), כבשו לזכות אינטר: פרסין (12'), רוריץ' (63'), מרולה (82'), קולידו (87')

אתלטיקו מדריד – מונאקו 0:3 כבשו לזכות אתלטיקו: קאמלו (21,67), מולחו (76')

פ.ס.וו איינדהובן – ברצלונה 1:1 כבש לזכות איינדהובן: וורטסן (74'), כבש לזכות ברצלונה: פאטי (8')

נאפולי – הכוכב האדום בלגרד 3:5 כבשו לזכות נאפולי: פריני (15'), (48'), גאטנו (70', 82', 90+1'), כבשו לזכות כוכב האדום: ג'וציץ' (3'), בורמז (26'), דדיג'ר (64')

דורטמונד – קלאב ברוז' 1:2 כבשו לזכות דורטמונד: פנה זאונר (21'), פראי (80'), כבש לזכות ברוז': קטלאארה (54')

פורטו – שאלקה 0:3  כבשו לזכות פורטו: בארו (16', 37'), אנדרזיניו (48')

פ.ס.ז' – ליברפול 2:3 כבש לזכות פ.ס.ז' פרובידנס (16'), ארנאוד (49', 82') כבש לזכות ליברפול: מילאר (13', 86')

תוצאות נוספות בשלב הגומלין של הסיבוב השני במסלול האלופות:

פ.צ מינסק – פאוק סלוניקי 1:0 כבש זכות לפאוק: גאיטנידיס (60') פאוק עלתה לשלב הפלייאוף בסיכום שני המשחקים בתוצאה 3:1.

הרטה ברלין – גבאלה 0:1 כבש לזכות הרטה: קיפריט (24') הרטה ברלין עלתה לשלב הפלייאוף בסיכום שני המשחקים בתוצאה 1:4.

צ'לסי – אלפסבורג 0:6 כבשו לזכות צ'לסי כ. בראון (15'), רדן (21'), צ. בראון (41'), פמילו קסטילו (45'), מקאיצ'רן (48'), אוואקווה (57') צ'לסי עלתה לשלב הפלייאוף בסיכום שני המשחקים בתוצאה 0:9.

מונפלייה – אלטינורדו 0:1 כבש לזכות מונפלייה: ביצ'ר (73') מונפלייה עלתה לשלב הפלייאוף בסיכום שני המשחקים בתוצאה 2:5.

המילטון – מיטילאנד 2:1 כבש להמילטון: ווינטר (10) כבשו למיטילאנד: טנגסטדט בפנדל (66), האנסן (90). מיטילאנד ניצחה 4:1 בסיכום שני המשחקים

אולי יענייך אותך גם

רגע לפני שאתם הולכים

אנחנו שמחים שקראת את הכתבה הזו, ומקווים שהיא עניינה אותך. אנחנו ב-JSPORT משקיעים מאמצים רבים כדי להביא לכם את התוכן האיכותי, האמין והכי מהר. אין מאחורינו טייקונים ובעלי עניין, אנחנו עובדים קשה כדי להביא לכם את התוכן הכי איכותי שיש בלי שום אינטרסים. כל שיש לנו הוא את הגולשים, אתם, שמחזיקים אותנו בתרומות שלכם. אז אם אהבתם את התכנים שלנו, נשמח אם תשקלו להצטרף אלינו ולתמוך בנו בהמשך הפעילות.
[give_form id="105984"]

מערכת jsport עושה מאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו ולהעניק להם קרדיט בולט והוגן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא ניתן לאתר את המקור או שזהותו אינה ידועה, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות אלינו בכתובת המייל  [email protected]

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.