משחקי המאה: ירושלים ואשדוד קלעו מעל 100 נקודות וניצחו בקלות

צמד המשחקים שחתם את המחזור ה-30 בליגת "ווינר סל", הפגיש את עירוני נס ציונה ומכבי אשדוד/באר טוביה במוקד האחד, כאשר במקביל, במוקד השני אירחה הפועל ירושלים את הפועל גליל/גלבוע. נס ציונה, שהפסידה במחזור האחרון להפועל אילת, רצתה לעבור את משחק הבית ולעלות עד למקום החמישי, כשמנגד, אשדוד יצאה למשחק החוץ בידיעה שניצחון ישאיר לה סיכוי להילחם על מקום בפלייאוף. במשחק השני, הפועל ירושלים, הרביעית בטבלה, שניצחה חמש מתוך ששת משחקיה האחרונים ובהחלט נראית טובה, הגיעה למשחק כשהיא חייבת לנצח ולהישאר קרובה לאילת ולחולון, שנמצאות מעליה, כאשר מן הצד השני, גליל/גלבוע, שהפסידה שני משחקים קשים מול שתי הראשונות, הגיעה מהמקום התשיעי בטבלה, בתקווה להפתיע את מחזיקת הגביע ולהיות נקודה בלבד מהטופ- 8.

עירוני נס ציונה- מכבי אשדוד/ באר טוביה

המארחת, בראשות נדב זילברשטיין, פתחה עם דואו, גוט, דן, בראון וזאנה, כשמולו, גרינברג העלה את סטול, לוי, ווייס, קרטר וטולפסן.

רבע ראשון

אשדוד פתחה נהדר את המשחק, עם שתי שלשות רצופות תוך פחות מדקה, שנתן לה יתרון 0-6 מהיר. נס ציונה קלעה את הנקודות הראשונות שלה, אך טולפסן ענה בחמש נקודות רצופות שלו, שהעלו את אשדוד ליתרון תשע. נס ציונה ניסתה לחזור, אבל שלשה רביעית תוך פחות מארבע דקות של אשדוד, הפעם מצידו של ווייס, העלו אותה בפעם הראשונה ליתרון דו ספרתי, של עשר נקודות, שעלה מספר התקפות לאחר מכן ל-12, כשטולפסן כבר עם עשר נקודות, לאחר חמש דקות של משחק. אשדוד טיפסה בהעלאת היתרון עם עוד שתי נקודות, נס ציונה הורידה לתוצאה 10-22, אבל משם יצאו החניכים של גרינברג בריצה מטורפת של 0-10, טולפסן הגיע כבר ל-15 נקודות והתוצאה עמדה על 10-32 לאורחים, שתי דקות לסיום הרבע. אשדוד שמרה על יתרון של 22 הפרש עד לסופן של עשר הדקות הראשונות, וירדה לספסל עם כמות נקודות מטורפת, שעמדה על 38. תוצאת הרבע הראשון 16-38 לאשדוד.

רבע שני

אשדוד ממש לא הורידה את הרגל מהגז, ענתה על כל ניסיון חזרה של נס ציונה ואף הגדילה את היתרון ל-23 הפרש, 21-44, שתי דקות בתוך הרבע. הקבוצה של זילברשטיין הייתה פשוט חסרת אונים מול הטירוף ההתקפי של אשדוד, קיבלה סלים מכל מקום על המגרש, פעם אחר פעם, והגיעה לפיגור של 27 נקודות, בתוצאה 27-54, ארבע וחצי דקות למחצית. גם בדקות הבאות אשדוד כתשה את נס ציונה, שמרה על הפרש עצום ולא נתנה לנס ציונה אפילו לחלום על חזרה, כאשר למחצית הקבוצה האורחת ירדה ביתרון של 28 נקודות הפרש. תוצאת המחצית 36-64 לאשדוד.

רבע שלישי

נס ציונה פתחה את הרבע עם 2-6 לאחר שתי דקות, אבל סטול העניש את נס ציונה והעלה ליתרון של 26 הפרש. נס ציונה שוב עשתה ריצה, הפעם של שש נקודות רצופות ללא מענה, הורידה לפיגור עשרים וקבעה 48-68, שלוש וחצי דקות בתוך הרבע, עד שהגיע טולפסן, תפר שלשה, העלה ל-23 הפרש והגיע ל-22 נקודות אישיות שלו, כבר בתחילת הרבע השלישי. גם בדקות הבאות אשדוד שלטה על הקצב, טולפסן המשיך להפגיז וקבוצתו עלתה שוב ליתרון 25, 54-79, שלוש וחצי דקות לסיום הרבע. נס ציונה עשתה ריצת 4-12 עד לסיום הרבע, ירדה בסוף הרבע בפיגור 17 ונתנה לקהל שלה תחושה מעט טובה יותר. תוצאת הרבע השלישי 66-83 לאשדוד.

רבע רביעי

נס ציונה המשיכה במומנטום שלה, עשתה ריצת 2-6 בתחילת הרבע והורידה ל-13 בלבד, כאשר מן הצד השני, פול סטול קיבל עבירה בלתי ספורטיבית שניה, הורחק מהמגרש, לא בפעם הראשונה העונה, ועשה הרבה כאב ראש לגרינברג. שש דקות וקצת לסיום, כשהיה נראה שנס ציונה הורידה מעט את הרגל מהגז, כאשר אשדוד עשתה גם כן נקודות משלה, הגיע ריצה של שבע נקודות רצופות מצידם של המאחרים וההפרש ירד לשמונה בלבד, חמש וחצי דקות לסיום, מה שהוביל את גרינברג להזעיק פסק זמן. אשדוד נרגעה במהלך הטיים- אאוט, חזרה ממנו עם מהלך של סל ועבירה מצידו של שושי ועלתה שוב ליתרון דו ספרתי, של 11 נקודות, שלוש וחצי דקות לסיום. נס ציונה ניסתה שוב לצמצם ולהשלים את הקאמבק, אבל טולפסן, שעשה ערב אדיר, העלה את אשדוד ליתרון 13, בתוצאה 83-96, פחות משתי דקות לסיום, אשר ממנו נס ציונה כבר לא הצליחה לשוב, כאשר את המשחק אשדוד סיימה בניצחון חשוב מאוד עבורה ופתחה את המאבק על המקום בפלייאוף. תוצאת הסיום 92-101 לנס ציונה על מכבי אשדוד.

הירבו לנס ציונה: דואו 19 נקודות (9 ריב'), בראון 16 (9 ריב') וכדיר 11 נק'.

הירבו לאשדוד: טולפסן 27 נקודות (9 ריב'), סטול וקרטר 19 כ"א ולוי 16 נק' (12 ריב').

נתן הופעה ונזרק מהמגרש. סטל (דף הטוויטר של ליגת ווינר)

הפועל ירושלים- הפועל גליל/גליל

קטש הציב בחמישייה שלו את בלאט, פלדין, באטלר, אליהו ותומאס, כאשר מצידו השני של הפרקט, החמישייה של בית הלחמי כללה את ארצי, קלי, קרופורד, וויטינגטון ושוכמן.

רבע ראשון

גלבוע/גליל פתחה טוב יותר את המשחק, עם יתרון 4-8 מפתיע לאחר שתי דקות וחצי. ירושלים ניסתה להיכנס למשחק, אבל לא הייתה מרוכזת מספיק בהגנה, מול ההתקפה האנרגטית של הקבוצה הצפונית, שעלתה ליתרון שיא של תשע הפרש, עם 8-17, חמש וחצי דקות לסיום הרבע. גליל לא עצרה, עלתה ליתרון דו ספרתי שלל 11 נקודות, אבל אוחיון צמצם בזריזות לפיגור של שמונה. ירושלים הצליחה לרדת לפיגור שש, מילר ענה בשתיים משלו, עד ששוב הגיע אוחיון, עשה מהלך של סל ועבירה שהוריד לחמש, כמיד לאחר מכן, עוד ארבע נקודות, של סטודמאייר ותומאס, הורידו לנקודה בלבד, פחות משתי דקות לבאזר. ירושלים לא עצרה, הפכה את היתרון לטובתה וסגרה ריצת 0-12, אשר נתנה לה יתרון ארבע, 25-29, פער אשר נשמר עד לסוף הרבע. תוצאת הרבע הראשון 27-31 להפועל ירושלים.

רבע שני

הרבע השני נפתח בצורה שקולה, עם פער סביר של ירושלים בתחילתו, אבל לאחר כמעט שתי דקות, העלה ליאור אליהו ליתרון חמש, הגדול ביותר עבור ירושלים במשחק, אך וויטינגטון, שהגיע ל-11 נקודות כבר בשלב מוקדם של המשחק, צימק לשתיים בלבד. אף אחת מהקבוצות לא רצתה להיקלע לפיגור גבוה, שתיהן שיחקו בזהירות ובאגרסיביות, ירושלים הייתה רק עם 1/9 מהשלוש וההפרש נשאר על שתי נקודות, 39-41 לירושלים, חמש דקות לסיום המחצית. משם, ירושלים הפעילה מבערים, עשתה ריצת 3-9 וקבעה יתרון 8, שלוש וחצי דקות לסיום. גליל לא איבדה את הראש, מילר נתן שלשה גדולה שהורידה לארבע, אבל בלאט ענה בשלוש נקודות משלו והחזיר ליתרון שבע עבור המארחים, שלא הפסיקו לחדור ולהשיג ליי-אפים פשוטים מול ההגנה של גליל, שהתעייפה ברבע השני, מה שנתן לירושלמים יתרון דו ספרתי של 12 נקודות, איתו ירדה הקבוצה למחצית. תוצאת המחצית 50-62 להפועל ירושלים.

רבע שלישי

גליל/גלבוע הראתה רצון רב לחזור למשחק, אבל ירושלים ממש לא התכוונה לתת לה את זה ועלתה ליתרון 13, בתוצאה 54-67, שתיים וחצי דקות בתוך הרבע. הקבוצה מהבירה טיפסה, עלתה ליתרון 16, חמש דקות לסיום הרבע, אבל נקלעה לבעיית עבירות של סטודמאייר, שהגיע לארבע אישיות ונאלץ לרדת לספסל. ירושלים המשיכה בשלה, שיחקה את המשחק הפשוט שלה ועלתה כבר לפער של 22 נקודות, 60-82, פחות משלוש דקות לסיום הרבע. מאז, עד לסיום הרבע הירולשמים לא קלעו, כאשר גליל עשתה שש נקודות מצידה, שהורידו ל-16 הפרש, איתו ירדו הקבוצות לספסלים, רגע לפני הרבע האחרון. תוצאת הרבע השלישי 66-82 להפועל ירושלים.

רבע רביעי

ירושלים פתחה חזק את הרבע האחרון, עשתה ריצת 2-8 ועלתה שוב ליתרון של 22 הפרש, 68-90, שתי דקות וחצי מתחילתו של החלק הרביעי במשחק. הקבוצה של בית הלחמי עשתה 2-6 משלה, הורידה שוב את ההפרש לפחות מעשרים, שש וחצי דקות לסיום המשחק, אך ידעה שהמשחק כנראה גמור, כאשר מטרתה הייתה בעיקר לסיים אותו בכבוד. גליל/גלבוע ירדה לפיגור של 15 נקודות, אך הירושלמים דאגו לשמור עליו עד לסיום המשחק, כאשר 21 שניות -לסיום, ג'ייקובן בראון עשה מהלך אדיר וקבע את תוצאת המשחק, אותו סיימה המארחת בניצחון ביתי קליל, שהשאיר אותה בתמנות השלישייה הראשונה. תוצאת הסיום 87-104 להפועל ירושלים על גלבוע/גליל.

הירבו לירושלים: תומאס 15 נקודות, פלדין 14 ובראון 12 נקודות.

הירבו לגליל: וויטינגטון 22 נקודות (11 ריב'), קרופורד 17 וקלי 16 נקודות (11 ריב').

שוב נתן את הסחורה. פלדין (דף הטוויטר של ליגת ווינר)

אולי יענייך אותך גם

רגע לפני שאתם הולכים

אנחנו שמחים שקראת את הכתבה הזו, ומקווים שהיא עניינה אותך. אנחנו ב-JSPORT משקיעים מאמצים רבים כדי להביא לכם את התוכן האיכותי, האמין והכי מהר. אין מאחורינו טייקונים ובעלי עניין, אנחנו עובדים קשה כדי להביא לכם את התוכן הכי איכותי שיש בלי שום אינטרסים. כל שיש לנו הוא את הגולשים, אתם, שמחזיקים אותנו בתרומות שלכם. אז אם אהבתם את התכנים שלנו, נשמח אם תשקלו להצטרף אלינו ולתמוך בנו בהמשך הפעילות.
[give_form id="105984"]

מערכת jsport עושה מאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו ולהעניק להם קרדיט בולט והוגן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא ניתן לאתר את המקור או שזהותו אינה ידועה, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות אלינו בכתובת המייל  [email protected]

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.