הדר נימץ: תתעלמו מסטיגמות, לכו עם הלב שלכן ולכו לעשות ספורט

הדר נימץ הספיקה לעשות הרבה בחיים שלה: היא הייתה לוחמת בצה"ל, היא מתאמנת באומנויות לחימה מזה 22 שנים מגיל 8, ואלופת העולם בארגון All Styles Martial Arts בלחימה משולבת, בקטגוריות שונות, בינהם בקטגוריית Mixed Gender & Mixed Martial Arts Weight Classes – בשנים 2008, 2007, 2004, 2003, 2002 מקום 3 באליפות הארץ במטווחים אולימפיים בשנת 2003, סגנית האישה החזקה בישראל בתחרות גרירת משאיות 7.5 טון 30 מטר בשנים 2011, 2010 מפתחת גוף, מאמנת כושר אישית בכירה, וכמובן פרו רסלרית לשעבר.

שאלה 1: מה היה הענף ספורט הראשון שהתחלת לעסוק בו?

ענף הספורט שהתחלתי לעסוק בו הוא התעמלות מכשירים וטבעות. החוג נסגר לאחר כשנה, ומאז התחלתי להתאמן באומנויות לחימה.

שאלה 2: איך את מצליחה לעסוק בהרבה ענפי ספורט במקביל? מה הסוד שלך?

אני מתמידה בכל אחד מענפי הספורט שאני עוסקת בו, ונותנת 300% מעצמי, בונה לו"ז מסודר, הכולל את כל סדר היום, כמובן כולל מנוחות, וארוחות מסודרות.

שאלה 3: מה היה הישג הכי גדול שלך כספורטאית?

היו לי מספר הישגים בקריירת הספורט שלי: מקום 3 באליפות הארץ במטווחים אולימפיים בשנת 2003, סגנית האישה החזקה בישראל בתחרות גרירת משאיות 7.5 טון 30 מטר בשנים 2010-2011. אבל השיא היה זכייה באליפות העולם בארגון All Styles Martial Arts בלחימה משולבת, בקטגוריות שונות, ביניהן בקטגוריית Mixed Gender & Mixed Martial Arts Weight Classes – בשנים 2008, 2007, 2004, 2003, 2002 הקטגוריה הכי קשה שהייתה בארגון.

%d7%94%d7%95%d7%a8%d7%93-1
הדר נימץ בתחרות משיכת משאיות בה זכתה במקום השני (רונן טופלברג)

שאלה 4: האם לדעתך לא מספיק נשים עוסקות בספורט?

המודעות לספורט רק הולכת וגוברת בשנים האחרונות, עוד ועוד נשים מתאמנות כי הבינו שחשוב לשמור על דרך חיים בריאה.

אם כי עדיין יש נשים שחושבות שחלק מענפי הספורט גבריים, והן מעדיפות להימנע מהם.

גם בחדר הכושר רואים בבירור את ההפרדה באולם הכושר, רוב הנשים נמצאות על ההליכונים ועל המכשירים, לעומת רוב הגברים שממלאים את אזור המשקולות החופשיים.

שאלה 5: איזה טיפ יש לך להגיד לבנות שלא עושות ספורט או אפילו חוששות מכיוון שהן מפחדות מה שיגידו אליהן?

בנות ונשים יקרות, קודם כל הספורט על סוגיו, הוא דבר נהדר, זה דרך לשמור על גוף חזק, בריא וחטוב, וכתוצאה מכך גם על הבריאות שלכן.

מעבר לכך, ספורטאיות נראות צעירות יותר בגיל מאלו שלא עושות ספורט, שבאותו הגיל בדיוק.

תתעלמו מסטיגמות, אחרי הכל יש אנשים שתמיד מחפשים להגיד מילה רעה, תעשו מה שגורם לכן להרגיש טוב עם עצמיכן, תגשימו את עצמיכן, לכו עם הלב שלכן.

שאלה 6: מה מיוחד עבורך בהיאבקות שרצית ללכת על זה?

אחי הגדול תמיד אהב לראות בשנות ה-90 WWF שהפך ל-WWE בעקבותיו אני הכרתי את התחום הזה, והתחברתי מאוד, הדמויות, העלילה, התרגילים האתלטיים, הקהל מסביב, כל השואו הזה פשוט מרשים!

ידעתי לפני כמה שנים שיש כזה ארגון בישראל, כי אחי נסע לשם זה היה אז בכפר שמריהו, וכשהתקשרו אלי ב-2009 ושאלו אותי האם ארצה להשתתף בפרויקט הנשים שנפתח בארץ, זה היה כמו להגשים חלום, להיות כמו המתאבקים שראיתי בטלוויזיה והערצתי, להיות כמוהם! וואו! רציתי ללמוד מה הולך גם מאחורי הקלעים ולהבין איך העסק הזה עובד בכללי, והבנתי. ומי ידע שזה יוביל יום אחד לזה שאפגוש את אחד מהם פנים מול פנים, טטנקה האגדי, שהיה כאן ועשה קרב, ואף הצעתי לו שנפגש במסעדה עם כל המעריצים, וכך היה, מי היה מאמין שדבר כזה יקרה.

hqdefault
הדר בעת קרב ב-IPWA (ארכיון IPWA)

שאלה 7: מתי היה הקרב הראשון שלך?

הקרב הראשון שלי היה ב-24.6.2009 , נגד דורון דגני בדמות המורה – הוא היה היל שזה הדמות הרעה, ואני הייתי דיג'יי – הייתי פייס, שזה הדמות הטובה.
הוא ניסה להשתיק את הקהל, וירד על כולם שהם טיפשים והם צריכים ללמוד, והתנשא שיש לו אייקיו גבוה והוא חכם.
ואני אמרתי שכולם באו לעשות שמח.
הקרב התחיל בזה שבזמן שנתתי את הציוד שעליתי איתו לזירה לשומר החפצים והייתי עם הגב לדורון, דורון הכה בי עם ספר של בני גורן בגב ורימה. את שאר הקרב תצטרכו לראות פה:

אתם מוזמנים לצפות בקרב הזה:
חלק 1: https://www.youtube.com/watch?v=ScOvhCNiALM

חלק 2: https://www.youtube.com/watch?v=Ialct7joyrw

mc98w8
הדר תופסת את דורון דגני (קרדיט כתוב בתמונה)

שאלה 8: מה היו ההישגים הכי גדולים שלך כמתאבקת?

ההישגים שלי כפרו רסלרית מהבחינה האישית היו: לימוד תרגילים, התמודדות עם קהל בלייב, יצא לי לשחק דמויות שונות, טובות ורעות, ככה שהתנסיתי גם במשחק. למדתי איך הדברים עובדים מאחורי הקלעים, מבחינת התכוננות לקרבות הכולל תיאום וחזרה, בחירת שיר והכנת דמות שלמה למופע, וגם מבחינה עסקית למדתי איך הדברים עובדים.

מעבר לכך הייתה לי הזדמנות להופיע עם דרור נובלמן פעמיים על הזירה.

הייתי דיג'יי של מספר מופעים ביניהם במופע שטאטנקה השתתף בו, וגם במופע שבריאן קנדריק השתתף בו, וגם הייתי כרוזה במופע אחד שננזיו השתתף בו.

השיא היה ששדרן מערוץ בספורט רון קופמן הגיע במיוחד לצפות בקרב שלי וראיין אותי בסוף הקרב, וכמובן לא הבין למה אני הולכת לתחום מבוים כאשר יש לי המון עבר בתחום האמיתי, והסברתי לו למה גם בנוסף בחרתי להיכנס לתחום המבוים, כי יש דברים שמפתחים כאן שלא עובדים עליהם "באמיתי".

שאלה 9: האם את נמצאת בקשר עם האנשים ב-IPWA עד היום?

אני נמצאת קצת בקשר איתם, מידי פעם מגיעה למופעים עד היום, ועושה תפקידים קטנים פה ושם, באחד המופעים האחרונים בארגון של ג'מפינג לי, כיסחתי מתאבק עם בעיטה לראש, בזמן הכי קצר בהיסטוריה הישראלית.

שאלה 10: את היית לוחמת בצה"ל, האם את שמעת כל מיני הערות מכיוון שאת בת?

הערות מהחיילים לא. בגדול, אנשים אמרו לי דברים כמו: למה אני צריכה את זה זה מסוכן, וכמו: אפשר לשרת קל"ב ולעשות חיים יותר קלים, וכמו: למה לא הלכת לעתודה, וככה היה יוצא לך מקצוע על חשבון הצבא. במבט לאחור, ללכת לעתודה צבאית זה באמת צעד חכם מצד אחד, ומצד שני לא הייתי חווה את מה שהוסיף לבניית האישיות שלי היום, עצמאות, רחוק מהבית, לדעת להסתדר בכל מיני מצבים, לנסוע מרחקים ארוכים, לעבוד הכשרה מעניינת ומלאת אקשן, ולהתמודד עם כל מיני מצבים מעניינים.

אולי יענייך אותך גם

רגע לפני שאתם הולכים

אנחנו שמחים שקראת את הכתבה הזו, ומקווים שהיא עניינה אותך. אנחנו ב-JSPORT משקיעים מאמצים רבים כדי להביא לכם את התוכן האיכותי, האמין והכי מהר. אין מאחורינו טייקונים ובעלי עניין, אנחנו עובדים קשה כדי להביא לכם את התוכן הכי איכותי שיש בלי שום אינטרסים. כל שיש לנו הוא את הגולשים, אתם, שמחזיקים אותנו בתרומות שלכם. אז אם אהבתם את התכנים שלנו, נשמח אם תשקלו להצטרף אלינו ולתמוך בנו בהמשך הפעילות.
[give_form id="105984"]

מערכת jsport עושה מאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו ולהעניק להם קרדיט בולט והוגן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא ניתן לאתר את המקור או שזהותו אינה ידועה, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות אלינו בכתובת המייל  [email protected]

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.