he is backkkk

ערב שני היה ערב נפלא לכול אוהבי וחובבי האבקות כאשר הפינום, האיש המת בעל הסטירק הבלתי יאומן של 23-1 ב-WrestleMania, הפתיע את כולנו וכמו תמיד האורות כבו, הפעמונים צלצלו, האוויר התמלא בצרחות נהדרות ועשן מהביל ומתוך הפרגוד יצא האחד והיחיד, מארק קלאווי הידוע בשם הקברן.

כאשר נחשפתי לראשונה לwwf עוד בילדותי שהיה רק הערוץ הראשון ואת הערוץ הלבנוני ששם ראינו את הוגן ושות’ הגיע בחור צעיר בשם מארק לזירת ההאבקות בתחילת שנות ה-90. האיש שהיה יכול לשחק בכל קבוצת כדורסל הגונה והייתה יכולה להיות לו קרירה נהדרת ביוסטן רוקטס או בסאן אנטוניו ספרס החליט להתמקד בהאבקות. בגלל נתוניו הפיזיים המדהימים וכשרונו האגדי הוא היה יכול לבצע כל מהלך בצורה שהייתה משאירה את הקהל בתדהמה.

את קריירת ההאבקות שלו הוא החל בחברה בשם World Class Championship Wrestling שלאחר מכן הפכה ל-wcw  אגדית. שם הוא חבר למתאבק בשם Dangerous” Dan Spivey” ויחד הם הקימו את צמד גורדי השחקים. העלילה עם צמד המתאבקים העשירה את כשרונו של מארק כאשר הוא התקדם למאבק נגד לקס לוגר על אליפות ארצות הברית בטורניר Great American Bash שם הא הפסיד. מנהלי האירגון סירבו לחדש את החוזה שלו ולמזלו ולמזלנו הוא חתם בWWF  של ווינס מקמהן.

כאשר הוא הגיע לwwf נתנה לו הזדמנות לשנות את דמותו ולהפוך אותה למשהו טוב יותר. ביחד עם ווינס מקמהן הצעיר הוא העלה את דמותו של הקברן, שמשפחתו עבדה בבית הלווית ועקב הצתה שהוא גרם לה כול משפחתו נספתה ורק הוא נשאר. בהנחיתו של פול ברר הוא החל להפוך לאייקון שהשפיע ברבות השנים על יריבו השונים וכן על האוהדים שהחלו להטמיע לתוך הדי אנ אי שלהם את הפינום.

הקברו . מארק קלאווי מתוך אתר sportskeeda.
הקברן. מארק קלאווי (sportskeeda)

במשך השנים היו לו יריבות שונות כמו הקברן המזויף, אחיו קיין, שון מייקלס ועוד רבים אחרים. בתקופה מסויימת הוא שינה את דמותו והפך לamerican bad ass רכוב על אופנוע הארלי איימתני’ גיימיק שלא כל כך צלח ולכן בשנת 2004 שוב חזר לדמותו של הקברן הידוע.

הדבר אשר ייחד את הקברן היו קרבות אקזוטים שהיו נדירים באותה תקופה כמו קרב קבורה שבו אתה חייב לקבור את היריב שלך מתחת לאדמה, קרב ארון שבו אתה חייב להכניס את היריב שלך לתוך ארון קבורה ועוד. אך מה שזכור לי ולעוד המון היו קרבות הסטריקים שבהם כל שנה בראסלמניה יריב אחר חשב שיש לו את הכוח לסיים את הקריירה של הקברן רק בכדי למצוא את עצמו מוצמד לשלוש.

בין קברות הסטריק הידועים היו כמו שאמרתי, שון מייקלס, אדג’, סי אם פאנק, רנדי אורטון ובריי וואייט אך היחד שהשאיר טעם רע בפיהם של האוהדים היה ברוק לסנר שהצליח לסיים את הסטריק האלמותי של הקברן ומחשבה שהקריירה שלו נגמרה לאחר זמן רב.

אך פה אני ועוד המון אוהדים טעינו כאשר הוא חזר לאחר תקופת החלמה ארוכה עקב הקרב עם לסנר שבו הפסיד וגם סבל ממיגרנות קשות. מאחורי הקלעים כמו כל פולטיקאי טוב גם ידיו היו על העליונה כאשר החלטות שונות לגבי קרבות ומתאבקים והתייעצויות עם ווינס מקמהן קידמו אותו הן כמתאבק והן אולי בתור אחד מהברגים החשובים באירגון.

בערב שני התקבלה ההודעה המשמחת שהוא חוזר לרויאל ראמבל וכנראה לרסלמניה כאשר הוא הכריז שהוא הכין 29 קברים ל29 נשמות והוא יהיה זה שיגיע לרסלמניה וכנראה על קרב האליפות כנד המנצח בין קווין אווינס לבין סת’ רולינס.

ביום ראשון 29 בינואר נדע אנחנו האוהדים וגם אני עבדכם הנאמן אם הוא באמת יכול להגיע לאירוע הגדול שנקרא ראסלמניה ולקחת את חגורת האליפות ובכך לסיים קריירה מופלאה.

תגובה