נתיב כפרי
נתיב כפרי החל את דרכו בכתיבת ספורט לאתר מדרידיסטה, ומשם התפתח לתחומי כתיבה רחבים ומגוונים. והוא היה כתב הבית של ג'יי ספורט במגוון תחומים. הוא מומחה בתחום הטניס והכדורגל האירופי, אך בכתבות שלו בג'יי ספורט תוכלו למצוא מאגרוף דרך מירוצים, מכדורסל ועד להתעמלות אמנותית, ובדברים שנוגעים בספורט ובעולם שמחוצה לו, כגון מוזיקה ופסיכולוגיה. מחוץ לעולם כתיבת הספורט, נתיב הוא קלידן ויוצר שנים רבות, וכן מלמד אנגלית ומתרגם.
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email

ימים 4-5 ביו אס אופן, עוברים מסיבוב שני לסיבוב שלישי

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email

שלושת הימים הראשונים כבר סיפקו לנו הרבה: דרמה, מתח ואפילו כמה הפתעות. אבל עתה אנו מתפנים גם לסיפורים שהיו ידועים מראש ולהצלחות של השחקנים הגדולים. נדאל, ג'וקוביץ', ונוס וכמובן מארי הם הכוכבים של הכתבה הזו

נתחיל בנדאל. אחרי שהפך לאדם הראשון שמשחק תחת הגג החדש של אצטדיון ארתור אש, התפנה רפאל נדאל לשחק נגד קוזנצוב הרוסי. הקרב הזה לא היה זירה חד צדדית של הטרובדור הספרדי; קוזנצוב באמת נתן את משחק חייו. הוא הצליח להוציא מנדאל לא רק טעויות בלתי מחויבות, אלא תשובות נהדרות לכמה חבטות פחות טובות של המדורג רביעי.

הרוסי המדורג 47 בעולם הצליח אף לשבור במערכה השנייה, ועלה ליתרון של 4-3. נדאל התעלה, הציג טניס חיובי והראה לרוסי איך עושים את זה נכון. הוא שיחק טניס ממש אכזרי, במכות מכל מצב, בגמישות מלווה בכוח ובדיוק שאין לו מענה. נדאל פשוט מראה שהוא הפנומן שהוא היה לפני שנתיים ושלוש; נראה כי הוא חזר כה רענן מהפציעה, שאפשר כבר להגיד בפה מלא – הוא מועמד רציני ללכת עד הסוף. בסיום 6-1, 6-4, 6-2 אומרים שנדאל ישחק בסיבוב של שמינית הגמר נגד פולי. משחק שהוא צריך ויכול לעבור. אם יצליח, ברבע יחכה לו מונפיס אותו הוא מכיר כל כך טוב. בקיצור, הכל מוכן לחצי גמר בין נדאל, שהולך ומשתפר ממשחק למשחק לבין מספר 1 בעולם, נובאק ג'וקוביץ' הרענן, המגן על תוארו משנה שעברה.

נולה לא עובד קשה עד כה ביו אס אופן (סקאי)
נולה לא עובד קשה עד כה ביו אס אופן (סקאי)

נולה בינתיים חווה טורניר קליל מבחינתו. אחרי שניצח ב-4 מערכות ביום המשחקים הראשון, ובשלישי ראה איך אחרי מערכה היריב שלו פורש, כעת הוא לא היה זקוק ליותר מחצי שעת משחק כדי לעבור. זאת מפני שיריבו יונזי הרוסי נאנק מכאבים אחרי שישה משחקונים קלילים ונאלץ לפרוש מהטורניר. נראה כי אחרי שעף מוקדם בווימבלדון ובאולימפיאדה, האלים באולימפוס הצהוב חוברים שוב לפנומן בעל 11 תארי הגראנד סלאם.

תודה לך יוז'ני (יו אס אופן)
תודה לך יוז'ני (יו אס אופן)

בסיבוב הבא מחכה לו הפתעת הטורניר, קייל אדמונד, שאחרי שעלה לראשונה אי פעם לסיבוב השלישי בטורניר גראנד סלאם, המשיך להפתיע והפעם את המדורג 20 איסנר, שפשוט נפל קורבן לחוסר היציבות שלו, שמאפיינת אותו בכל טורנירי הגראנד סלאם השנה. הוא ניצח את האמריקאי 6-4, 3-6, 6-2, 7-65 כדי לזכות בזכות לראות מה הוא באמת שווה. יפתיע שוב? זאת כבר תהיה סנסציה שתיכנס לספרי ההיסטוריה.

הישארו מעודכנים

אל תפספסו, הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את הכתבות והעדכונים הכי חמים ישירות למייל.
אדמונד מנצח את איסנר סיבוב שלישי יום 5 (אתר יו אס אופן)
אדמונד מנצח את איסנר סיבוב שלישי יום 5 (אתר יו אס אופן)

גם ונוס וויליאמס השלימה עלייה לסיבוב הרביעי. היא ניצלה את ההזדמנות שניתנה לה מידיה של ג'ורג'ס הגרמנייה, שהפסידה בשתי מערכות חלקות למדורגת 6 בתוצאה 6-2, 6-3. בסיבוב הבא מחכה לה סיג'מונד המדורגת 26; אם תעבור היא צפויה לפגוש את פליסקובה (10) או פלאיוצ'נקובה (17). אם תעבור גם את המשחק של שמינית הגמר היא צפויה להפגש לרבע מסקרן מול רדוואנסקה, הרביעית בעולם. אחת מהן תפגוש את סרינה וויליאמס בחצי הגמר.

ונוס ממשיכה הלאה, גם בגיל 36. גנים טובים במשפחת וויליאמס (יו אס אופן)
ונוס ממשיכה הלאה, גם בגיל 36. גנים טובים במשפחת וויליאמס (יו אס אופן)

קרולין ווזניאקי עברה עוד סיבוב. הפעם נגד המדורגת 58 בעולם, מוניקה ניקולסקו שנכנעה ב-2 מערכות 3-6, 1-6. בכל זאת תיארה המדורגת 74, שתקפוץ הרבה מקומות אחרי הטורניר הזה למקום היותר ריאלי שלה, את המשחק הזה כחוויה ייחודית. "היא מתמודדת קשה שגורמת לך לחשוב שאתה לא יודע לשחק טניס", אמרה הדנית מספר 1 בעולם לשעבר. טוב, היא כנראה ממש שמחה לחזור לעניינים אחרי התקופה הקשה שעברה עליה. כעת יצפה לה משחק נגד קיז האמריקאית, וזה כבר מבדק אמיתי לכושר הנוכחי נגד הדנית המעולה, במשחק על מקום בשמינית הגמר נגד השמינית בעולם.

הזינוק של ווזניאקי (טוויטר)
הזינוק של ווזניאקי (טוויטר)

אנדי מארי פגש את מרסל גראנולרס למפגש מעניין בסיבוב השני. מארי פתח בכמה משחקונים רצופים, אך לפתע גראנולרס שיפר את המשחק שלו והחל לא רק לזכות במשחקוני ההגשה אלא אף לשבור. ברגעים האלה מארי היה נראה שוב מארי הפחות טוב, כמו זה שהפסיד את הגמר ברולאן גארוס לג'וקוביץ' – חסר ריכוז, טעויות בלתי מחויבות ברמה של מחוץ לטופ 10, שגיאות כפולות ואבדן נקודות מכריעות כשהמשחק כבר בידיים שלו.

אם זאת, המדורג 2 ידע להתעלות ובסך הכל לא נדרש ממנו מאמץ רב בסיומו של יום כדי לגבור על יריבו, שהראה לרגעים טניס ברמה מאוד גבוהה, ב-3 מערכות, שוב. ועדיין, מארי צריך לדעת להתאפס. שתי נקודות בולטות היו במערכה הראשונה, בהן היו לו מספר הזדמנויות שבירה שלא השכיל לנצל. שתיהן ארכו למעלה מעשר דקות למשחקון! זה פשוט דבר שהוא לא יוכל להרשות לעצמו נגד השחקנים החזקים שרק מחכים להפיל את המדליסט האולימפי הטרי. בזכות 6-4, 6-1, 6-4 הוא יעלה הערב למשחק נגד המדורג 40 לורנצי, שהדיח את סימון הממוקם 30 בעולם בסיבוב השני.

רגע האמת מתקרב. האם מארי יזכה בזכות בטורניר גראנד סלאם על הראש של ג'וקוביץ'? (סקאי)
רגע האמת מתקרב. האם מארי יזכה בזכות בטורניר גראנד סלאם על הראש של ג'וקוביץ'? (סקאי)

המסלול של מארי לגמר: אם יעבור את המשחק הערב, יצפה למארי בשמינית הגמר משחק נגד גריגור דמיטרוב (22), שרק הגיע לחצי גמר טורניר סינסנטי, שאותו מארי הפסיד לצ'יליץ'. ברבע הגמר צפוי אלוף ווימבלדון לפגוש את פיינליסט היו אס אופן ב-2014, נישיקורי. אם יעבור גם לחצי יפגוש שוב את ואוורינקה, אותו ניצח לפני שלושה חודשים בחצי גמר הרולאן גארוס. בגמר יחכה לו, ככל הנראה ג'וקוביץ'. ואולי נדאל, מי יודע.

תוצאות בולטות נוספות מימים 4 ו-5

דוד פרר (11) ניצח את פוגניני האיטלקי 0-6, 6-4, 7-5, 1-6, 4-6. אמנם היו שם לא מעט דפיקות לב, אך הוא עלה לסיבוב השלישי, שם ישחק נגד חואן מרטין דל פוטרו המתקמבק, שהדיח את המדורג 19. זה מרמה מעט כי דל פוטרו הוא שחקן עשירייה לגיטימי. הוא פשוט חוזר מכמה שנים לא פשוטות של פציעות. דל פוטרו גבר 7-65, 6-3, 6-2

קאי נישיקורי (6) גבר על חצ'נוב הרוסי בתוצאה 6-4, 4-6, 6-4, 6-3 ויהיה בשלב הבא; תים 6-4, 6-3, 6-2 על ברנקיס; קיריוס (14) 7-5, 6-4, 6-4 על זבלוס. באופן מפתיע צ'יליץ' השביעי, שרק זכה בסינסנטי, עף מהטורניר אחרי שסוק (26) לחץ על ההדק וניצח 6-4, 6-3, 6-3. חבל שלא המשיך לקצת יותר.. טסונגה (8) 6-3, 6-4, 7-6על אנדרסון (23), גם מונפיס ובגדטיס עברו.

בנשים:

סוארז-נבארו (11) 6-1, 6-4 על ינקוביץ'; וסינה (19) בסיבוב הבא (שלישי).

קביטובה (14), קרבר (2), קיז (8), קונטה (13) עלו גם כן לסיבוב ה-3.

רגע לפני שאתם הולכים

אנחנו שמחים שקראת את הכתבה הזו, ומקווים שהיא עניינה אותך. אנחנו ב-JSPORT משקיעים מאמצים רבים כדי להביא לכם את התוכן האיכותי, האמין והכי מהר. אין מאחורינו טייקונים ובעלי עניין, אנחנו עובדים קשה כדי להביא לכם את התוכן הכי איכותי שיש בלי שום אינטרסים. כל שיש לנו הוא את הגולשים, אתם, שמחזיקים אותנו בתרומות שלכם. אז אם אהבתם את התכנים שלנו, נשמח אם תשקלו להצטרף אלינו ולתמוך בנו בהמשך הפעילות.

מערכת jsport עושה מאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו ולהעניק להם קרדיט בולט והוגן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא ניתן לאתר את המקור או שזהותו אינה ידועה, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות אלינו בכתובת המייל  [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עכשיו בכותרות

עקבו אחרינו

פרסומת

סקר

מי הקבוצה התעפיל מליגה ב' צפון א' לליגה א' ?

כתבות אחרונות