0:0 חלש בין צסק”א מוסקבה לבין העולה הטרייה קריליה סובטוב

משחק הנעילה של המחזור ה-1 בליגה הרוסית יהיה בין סגנית האלופה צסק”א מוסקבה לבין העולה החדשה קריליה סובטוב. הפעם האחרונה שהשתיים נפגשו היה בעונת 16/17 במסגרת הליגה שבתום אותה עונה קריליה סובטוב ירדה לליגת המשנה והפסידה פעמיים באותה עונה 2:1 כשבמשחק האחרון ביניהן ביבראס נאתכו היה מן הכובשים אך כיום הוא כבר לא חלק מן צסק”א מוסקבה. קריליה סובטוב עלתה העונה לליגה הראשונה מן המקום ה-2 בליגת המשנה כשסיימה במאזן של 82 נק’ אך עם הפרש השערים הטוב בליגה

ה-11 של קריליה סובטוב:קוניוחוב;זוטוב,צ’יצ’רין,בורלאק,נאדסון(לאנין 87′),פולויטחטוב;צ’וצ’ייב(יקובלב 76′),מיג’אילוביץ,בשקירוב,טקאצ’וק;קנוניקוב(סובולב 46′)

ה-11 של צסק”א מוסקבה:אקינפייב;רודריגו,מגנוסון,צ’רנוב;פרננדס,חוסונוב(ביג’ול 51′),נבבקין,שצ’ניקוב;ביסטרוביץ,צ’אלוב(אצ’מטוב 90′),אפרמוב(ז’אמאלטדינוב 76′)

בדקה ה-4 הזדמנות ראשונה במשחק לצסקא לאחר הגבהה של ביסטרוביץ הגיע אפרמוב לנגיחה טובה דרך הרצפה אך הכדור חלף מעל המשקוף, זה היה קרוב. הזדמנות נוספת לצסקא בדקה ה-8 של המשחק מריו פרננדס מתוך הרחבה שיחרר בעיטה חזקה אך לפינה הקרובה לשוער שהדף לקרן, צסקא עם ידה על העליונה בפתיחה. בדקה ה-11 הבליץ של צסקא נמשך עם פצצה מקצה הרחבה של נבבקין שחלף ממש סנטימטרים בודדים מעל המסגרת, השער ממשמש ובא. קירליה בניסיון ראשון ממשי לעבר השער של צסקא בדקה ה-16 של המשחק מבעיטה מרחוק של מיג’אילוביץ. קירליה התעוררה ובדקה ה-19 התקפה לתפארת שהתפקששה לה בפס האחרון, טיפה יותר חדות והיינו רואים 1:0 מפתיע. בדקה ה-20 המומנטום רשמית עבר צעד לאחר התקפה שכללה שלושה איומים לשער של צסקא אך את כולם אקינפייב הדף באופן מרשים. המשחק האט קצב מאז שקירליה השתלטה על קצב המשחק כשרובו הגדול מתרכז במרכז השדה.

תוצאת מחצית: 0:0 על אף שעל הנייר צסק”א אמורה כביכול לטייל במשחק ובתחושה הזו היא באמת פתחה את המשחק החל מהדקה ה-20 במשחק חל מהפך במגרש וקריליה סובטוב השתלטה על העניינים והייתה הדומיננטית במגרש ועושה הרושם שאם צסק”א מוסקבה לא תתעורר ומהר בפתיחת המחצית השנייה היא עלולה להפסיד את המשחק.

המחצית השנייה נפתחה בדיוק כמו הסיום של החצי הראשון שבו קריליה מניעה כדור בלי יותר מדי תכלית ומתסכלת את צסק”א בכך ופה ושם בעיטות מרחוק שלא מאיימות יותר מדי על השער. בדקה ה-60 הזדמנות ראשונה ממשית לזכות צסק”א כאשר צ’אלוב קיבל כדור תועה ברחבה אך קוניוחוב הדף באינסטינקט טוב ומנע שער ראשון במשחק. לא יאמן! בדקה ה-63 כדור קרן הגיע למריו פרננדס שהמשיך בנגיחה למרכז שאליה הגיע צ’אלוב שנגח מעולה אך קוניוחוב הדף את זה מקרוב ומנע שער בטוח, ההזדמנות המסוכנת במשחק עושה רושם שצסק”א מראה סימני התאוששות. שתי הקבוצות חסרות כוח הרתעה בחלק הקדמי שלהן ולכן הסיכוי לראות שער במשחק הלך ופחת. בדקה ה-79 נסיון בעיטה מרחוק נואש של מיג’אילוביץ לא מצא את המסגרת.

תוצאת סיום: 0:0 מאכזב ומתסכל אך אם יש מישהי שיוצאת עם טיפה תחושות טובות הלוא היא העולה הטרייה קריליה סובטוב שלאחר עונה מתישה בליגת המשנה ומשחק פתיחה קשה מאוד בליגה הבכירה נגד סגנית האלופה תיקו זו בהחלט תוצאה נאה.

 

 

 

תגובה