רוסיה: רק תיקו לצסק”א אצל נועלת הטבלה

הליגות הגדולות של אירופה מתחילות לחזור אלינו אט-אט, ובינתיים הליגה הרוסית כבר נכנסה למחזור השלישי שלה. את יום שבת החל המפגש בין צסק”א מוסקבה לבין העולה החדשה יניסיי קראסנויארסק.

המארחת ניצחה את אנז’י מחצ’קלה בפלייאוף העלייה, אך בליגה הראשונה חייה קשים יותר עד עכשיו – הפסד ביתי לזניט והפסד חוץ לגרוזני, שהציבו אותה במקום האחרון בטבלה.

צסק”א פתחה גם היא בצורה מאכזבת מאוד, כאשר גם היא ללא שער עד עכשיו ועם תיקו מאופס אצל קריליה סובטוב והפסד ביתי לרוסטוב. צסק”א ניסתה לכבוש ולנצח לראשונה העונה אצל היריבה אולי החלשה הליגה.

 

ההרכבים הפותחים:

יניסיי: דויד יורצ’נקו; דמיטרי יאצ’נקו, פטר זאנב, ולרי קיצ’ין, ראדה דוגאריץ’, אלי גאדז’יבקוב; אזים פטולאייב, פאבל קומודוב, פגור אוגודה; דארקו בודול, מיכאיל קוסטיוקוב.

צסק”א מוסקבה: איגור אקינפייב; מריו פרננדס, גיאורגי שניקוב, ניקיטה צ’רנוב, רודריגו בקאו, הורדור מאגנוסון; כריסטיאן ביסטרוביץ’, יאקה ביול, קיריל נבאבקין; פדור צ’אלוב, טימור ז’מאלטינוב.

 

צסק”א נאלצה שוב להסתדר ללא אלן דזאגוייב הפצוע הכרוני, וגם הפעם התקשתה מאוד לייצר התקפה. לא רק זה, בדקה ה-15 היא כמעט וספגה. אקינפייב לקח נשימה עמוקה כשראה כדור מסוכן מאוד פוגע בקורת השער שלו.

למעט ההזדמנות הזו, לא ראינו את הכדור באזור הרחבות או השערים, ושתי הקבוצות ירדו לסיום המחצית כפי שעלו למגרש בתחילתה.

בעיטה מכוערת של קיריל נבאבקין בשחקן יריב בדקה ה-51 גררה כרטיס אדום. אם עד עכשיו היה קשה, החיסרון המספרי היה מכשול נוסף בדרכה של צסק”א.

הצרות פשוט המשיכו ליפול בערימות על צסק”א, כאשר בדקה ה-58 היא גם ירדה לפיגור. מיכאיל קוסטיוקוב היה האיש שקיבל כדור עומק מול אקינפייב, סיים יפה בנגיעה, וסידר ליניסיי שער בכורה העונה. 1:0 ליניסיי.

בדקה ה-73 שער נוסף של יניסיי נפסל בטענת נבדל מוצדקת, וזו הייתה אולי נקודת המפנה המשמעותית ביותר במשחק הזה.

בדקה ה-79 נשרק כדור עונשין לטובת צסק”א. המחליף והרכש החדש, אבל הרננדס האורוגוואי, ניגש לבעוט ולא התקשה להבקיע. 1:1, שער בכורה גם לצסק”א.

מכאן אף אחד מהקבוצות לא הצליחה ליצור מצב אמיתי. צסק”א יצאה בזול כשכבר הייתה בחיסרון של שחקן ושל שער, אבל ללא ספק צריכה להרגיש מאוכזבת מתוצאה רעה נוספת.

תגובה