רוסיה: לוקומוטיב וצסק”א מנצחות ומתקרבות לפסגה

הליגה הרוסית חזרה הערב לאחר פגרת הנבחרות והיום התרחשו שני משחקים ובמפגש הראשי של הערב, האלופה הנוכחית לוקומוטיב מוסקבה אירחה את רוסטוב. לאחר 10 המחזורים הראשונים, שליש מכלל המשחקים בפרמייר ליג הרוסית לפתע רוסטוב מגיעה כפייבוריטית למשחק הזה. רוסטוב פתחה את העונה בצורה טובה וכרגע ממוקמת במקום הרביעי בליגה ועד המחזור הקודם בו הפסידה 1:0 לאורנבורג הייתה ברצף של 7 משחקים ללא הפסד, שישה מהם בליגה. לוקומוטיב מצד שני לאחר זכייה באליפות נכנסה מאוד קשה לעונה הזו, כאשר פתחה את העונה ברצף של שלושה משחקים ללא ניצחון והשיגה עד עכשיו 4 ניצחונות בלבד בליגה (בליגת האלופות היא הפסידה פעמיים וממוקמת במקום האחרון בטבלה). מבחינת ההרכבים סיומין החליט הערב לשחק ללא חלוץ קלאסי וזה אילוץ עקב שכל החלוצים של הקבוצה לא היו זמינים למשחק הזה – אדר קיבל אדום במחזור הקודם בדרבי נגד צסק”א מוסקבה, פארפאן וסמולוב עדיין פצועים. עקב זה הערב בעמדת חלוץ פתח אלכסיי מירנצ’וק. שינוי נוסף זה הובדס שפתח כמגן שמאלי במקום ריבוס הפצוע.

הרכבים:

לוקומוטיב מוסקבה: גיליירמה, איגנטייב, קבירקבליה, צ’ורלוקה (ליסיוב דק’ 80), הוובדס, דניסוב, ברינוב, פרננדס, קריכוביאק, אנטון מיראנצ’וק, אלכסיי מיראנצ’וק

רוסטוב: אבאייב, פרשיבליוק, ווילוס, רגנר סיגורדסון, אינגאסון, סקופינצב, יוסופוב, סלטרוס (קלאצ’וב דק ’70), איונוב (זואב דק’ 72), גולייב, ביורן סיגורדרסון (שומורודוב דק’ 62)

המשחק נפתח עם החזקת הכדור מצד של “לוקו”, רוסטוב בנתה על מתפרצות ובדקה השישית גולייב חטף את הכדור מפרנדדס ושלח כדור חזק לכיוון איונוב, חלוץ ברח והגיע עד הרחבה, אך שם שחקני הגנה של לוקומוטיב בלמו את החלוץ.

המאחרת הגיבה בפריצה של קריכוביאק שהצליח להיכנס לתוך הרבחה, אך בעט את הקורה ליד הקורה הקרובה בדקה ה-13.

בדקה ה-26 לוקומוטיב הצליחה לפרוץ את ההגנה של רוסטוב ולכבוש! הוצאת חוץ מהירה של “לוקו” נזרקה לכיוון אנטון מירנצ’וק, הקשר עבר סמוך לקו החוץ של השער ובעט מהאוויר מהזווית חדה מאוד ושלח כדור מושלם לפינה הרחוקה 0:1 ללוקומוטיב.

ותוך דקה רוסטוב הצליחה להשוות! הגבהת קרן מצד ימין, שחקני לוקו לא הצליחו להרחיק, גיליירמה הדף את הכדור שהגיע לאינגאסון שבנגיעה שלח את הכדור מתחת למשקוף 1:1 מהיר ושוב רוסטוב במשחק. 

“לוקו”  המשיכה לתקוף ובדקה ה-35 דניסוב ניסה את מזלו בבעיטה מחוץ לרחבה, אך הקשר בעט את הכדור מעל השער.

לאחר 5 דקות כבר פרננדס בעט מסוכן על סף הרחבה, אך הכדור חלף ליד הקורה הקרובה. מחצית הסתיימה בתיקו מוצדק בין שתי הקבוצות והיה מסקרן לראות את ההמשך.

המחצית השנייה נפתחה בקרן מסוכנת של לוקומוטיב בדקה ה-49, אך הנגיחה של קריכוביאק עברה מעל המסגרת.

רוסטוב הגיבה בהתקפה מסוכנת ובעיטה מחוץ לרחבה של גולייב, הכדור פגע ביד של איגנטייב והכדור הלך לפינה אך גיליירמה הציל את הקבוצה והדף לקרן בדקה ה-55.

בדקה ה-60 לוקומוטיב שוב כבשה את השער היתרון! ברינוב בעט במספרת למסגרת לאחר הקרן, אבאייב הדף אך לכדור החוזר הגיע קבירקבליה שדחק את הכדור לרשת מכמה מטרים בודדים 1:2 בדקה ה-60.

 

לוקומוטיב כבשה את השער השני לאחר מהלך יפה במיוחד (קרדיט:twitter)

“לוקו” לא רצתה להוריד הילוך והמשיכה לתקוף ובדקה ה-74 איגנטייב בעט מחוץ לרחבה ושלך את הכדור מחוץ למסגרת.

רוסטוב הגבירה את הלחץ בדקות הסיום בשביל להשיג לפחות נקודה אחת, אך לוקומוטיב התגוננה היטב והצליחה לשמור את התוצאה הטובה ומשיגה שלוש נקודות חשובות שמעלות אותה למקום הרביעי, כשהוא עוקפת את רוסטוב לפי מפגשים ביניהן.

במשחק נוסף שהתרחש היום בערב צסק”א ניצחה אנז’י ועלתה למקום השלישי

אנז’י מחצ’קלה 0 : 2 צסק”א מוסקבה (ולאסיץ’ דק’ 31, צ’אלוב דק’ 71)

תגובה