רוסיה: זניט וספרטק סיימו ב-0:0

המשחק המרכזי של הליגה הרוסית הערב מפגיש בין זניט לספרטק מוסקבה, במסגרת המחזור השישי של הליגה. המשחק יתרחש באיצטדיון סנט פטרבורג, איצטדיונה הביתי של זניט. מדובר במפגש צמרת בין המקום הראשון בליגה לאחר שישה מחזורים (זניט) למקום השלישי (מוסקבה), ואם מוסקבה תנצח היא תעפיל לראש הטבלה.

זניט מגיעה למשחק הזה במצב לא רע מבחינתה. במחזור הקודם, היא פגשה באופה וגברה עליה 0:2 משערים של איבן פאורביץ’ וארטיום דזיובה. בנוסף, בויאן יוקיץ’ מהקבוצה היריבה הורחק. במאזנה של זניט ישנן 15 נקודות והיא ניצבת במקום הראשון של הטבלה, עם עשרה כיבושים ועם שער חובה אחד בלבד. ניצחון הערב יאפשר לה לפתוח מהמקום השלישי פער של חמש נקודות, מה שיתן לה המון רוח גבית לקראת המשך המשחקים בליגה.

ספרטק מוסקבה גם היא עם רצף של שלושה ניצחונות רצופים, והיא באה חדורת מטרה על מנת לנצח את המשחק הזה הערב. במחזור הקודם, ספרטק ניצחה את דינמו, היריבה המקומית, בדרבי, בתוצאה של 1:2. השבוע, היא באה במטרה לנצח את זניט ולהעפיל למקום הראשון של הטבלה, ובכך להצהיר כוונות – העונה, אנחנו רצים עד הסוף.

הרכבים:

זניט – לוניוב, נאביאולין, נטו, איבנוביץ’, סמולניקוב, קוזיאייב, פארדס, ירוחין, דריוסי, מאק, דזיובה.

ספרטק מוסקבה – מקסימנקו, ראסקאזוב, גינוט, בוקטי, מלגארחו, זובנין, מרטינס, גלושאקוב, לומוביצקי, זה לואיש, רוצ’ה.

מהלך המשחק:

מרגע בו התרחשה שריקת הפתיחה, היה ברור שיש רק קבוצה אחת על כר הדשא – זניט. ספרטק מוסקבה התבטלה, לא איימה למסגרת במשך כל המחצית הראשונה ופשוט פגשה קבוצה הרבה יותר טובה ממנה, מה שזניט לא הצליחה לנצל.

מלבד מצב גדול של דזיובה בדקה ה-27 באחד על אחד מול מקסימנקו אותו הוא החמיץ, לא היו מצבים במחצית הראשונה, שהסתיימה ב-0:0.

גם במחצית השנייה אותה המנטרה חזרה על עצמה. ספרטק מוסקבה נסוגה לאחור, זניט הניעה כדור ואיימה בחצאי מצבים. עד שבסופו של דבר, רוצ’ה הגיע עם פתיחת המחצית השנייה למצב הראשון של מוסקבה למסגרת, שגם הוא לא נוצל והתוצאה נשארה 0:0.

תוצאות נוספות מהיום:

ייניסי קרסנויארסק 0:0 ארסנל טולה.

דינמו מוסקבה 0:2 אורנבורג – מארקוב (63), לוסטנקו (94).

תגובה