ספרטק מוסקבה ניצחה 2:1 את דינמו בדרבי

ספרטק מוסקבה אירחה הערב (שבת), לקרב על העיר מוסקבה, את דינמו מוסקבה. ספרטק פתחה את העונה בצורה נהדרת והיא הגיעה למשחק לאחר שניצחה 1:0 את קראסנדר במשחק חוץ קשה. היא עדיין לא הפסידה משחק ליגה העונה. במסגרת האירופאית ספרטק מוסקבה הודחה לאחר שהפסידה לפאוק סלוניקי במסגרת מוקדמות ליגת האלופות.

דינמו מוסקבה, שנחשבת ליריבה המושבעת של ספרטק, הגיעה למשחק לאחר שלושה תוצאות תיקו בשלושת המחזורים הראשונים אך הצליחה להשיג את הניצחון שלה במחזור הקודם 3:0 על אופה ורצתה להמשיך את רצף הניצחונות. בחמשת המשחקיים האחרונים בין שני הקבוצות ניצחה ספרטק בשלושה מהמשחקים ואילו דינמו ניצחה במשחק האחרון בין שני הקבוצות בעונה שעברה .

הרכב ספרטק מוסקבה מקסימנקו,מלגארחו,דז’יקייה,גיאוט,ראסקאזוב,זובנין,מרטינס,גלושאקוב,פרומס,סאמדוב,לואיש.
הרכב דינמו מוסקבה שונין,קוזלוב,ראיקוב,סונייץ’,ראוש,סוו,טאטאך,צ’רניך,פנצ’נקו,דוס סנטוס,לוטנסצקו.

מהלך המשחק :
בדקה ה-7 הדרבי של מוסקבה נפתח בקצב אדיר,ופרומס הוכשל בתוך הרחבה ,ההולנדי ניגש לבעוט את הכדור ומול שונין לא התבלבל וכבש את ה- 1:0 של ספרטק מוסקבה .
בדקה ה-13 ספרטק המשיכה עם הלחץ המטורף שלה והתקפה מסודרת הסתיימה בבעיטה מרחוק של סאמדוב ,אך שונין עדף את הכדור בצורה נהדרת,והחלוץ הרוסי הרים את כדור הקרן ולורנסו מלגארחו נגח חזק לרשת והעלה את קבוצתו ל 2:0 מוצדק.

בדקה ה-21 דינמו מוסקבה השיגה את הבעיטה הראשונה שלה למסגרת לאחר שדוס סנטוס הוביל התקפה מתפרצת נדהרת של קבוצתו ושיחרר טיל אדיר מעשרים מטרים אך מקסימנקו לא התבלבל וקלט את הכדור בידיו הבטוחות.
בדקה ה-35 ספרטק שוב כמעט וכבשה שער נוסף,לאחר שההולנדי פרומס נתן כדור ענק לסמדוב אך החלוץ בעט את הכדור מעל המסגרת.
בדקה ה-39 ספרטק המשיכה בלחץ על השער של שונין כשמרטינס חטף כדור במרכז המגרש ושיחרר נהדר לגלושקוב אך היה זה שוב שונין שעדף את הכדור לקרן.
המחצית הראשונה הסתיימה ב 2:0 אדיר של ספרטק מוסקבה .

שלטה בקצב .(קרדיט:עמוד הפייסבוק של ספרטק מוסקבה.)

בדקה ה-53 דינמו מוסקבה פתחה את המשחק בצורה טובה יותר,ופריצה נהדרת של לוטסנקו באגף שמאל הובילה לבעיטה של החלוץ לפינה הקרובה של מקסימנקו אך השוער עדף מצוין לקרן.
בדקה ה-61 קיבלה האורחת כדור חופשי מסוכן ופאנצנקו ניגש לבעוט את הכדור אך הכדור שלו חלף סנטימטרים מהחיבורים של מקסימנקו.
בדקה ה-69 דינמו מוסקבה המשיכה במחצית הנהדר שלה ,כשזאוזיניו פרץ באגף עבר שלושה שחקנים אך לא היה ממש מרוכז מול השער ובעט אותו מעל המסגרת של השער.
בדקה ה-82 דינמו מוסקבה צימקה את התוצאה ל 2:1 עם אחד משערי העונה בכדורגל העולמי,כשולדימיר ריקוב בעט כדור מחצי המגרש וכבש שער אדיר אך גם לשוער היה אשמה אדירה בשער הזה.
בדקה ה-88 ספרטק הייתה קרובה לכבוש את השער השלישי שלה במשחק,לאחר שפרומס שיחרר כדור אדיר מעשרים מטרים אך שונין לא לקח סיכונים ועדף את הכדור לקרן.
בדקה ה-92 ספרטק כבשה את השער השלישי שלה ,כשפרומס עבר שלושה שחקנים אך השופט פסל את השער בטענת עבירה של לואיס אדריאנו .

בעלת העיר .(קרדיט:עמוד הפייסבוק של ספרטק מוסקבה.)

 

 

משחקים נוספיים בליגה הרוסית היום :
אוראל 2 (קוסמין/50,דמיטרוב/78) – אחמט גרוזני 1 (דומביה/29)
רובין קאזאן 1 (פולוז/10) – צסק”א מוסקבה 1 (צ’אלוב/67)

תגובה