מוקדמות גביע העולם בכדורסל: ספרד סיימה בראשות הבית לאחר ניצחון על טורקיה

מחזור הסיום במוקדמות גביע העולם בכדורסל היה מותח מאוד, שבמוקד אירחה ספרד את טורקיה למפגש על ראשות בית א’. המנצחת המשחק הזה ידעה שהיא תסיים במקום הראשון בבית. שתי הנבחרות כמובן, הבטיחו כבר את עלייתן לגביע העולם שיתקיים בסין. אז המשחק הזה לא היה משמעותי כל כך אך הוא היה בין שתי נבחרות מעולות.

מהלך המשחק

רבע ראשון:

המשחק נפתח בשליטה של ספרד שעלתה ל-3:0 מהיר. טורקיה שהייתה אנדרדוגית ניסתה לשחק קבוצתי והצליחה אף להוביל לאחר שתי דקות. לאחר החזרה של טורקיה הגבוהים של ספרד החלו לתפקד והם עלו ליתרון 15:9. סמי ארדן הטורקי הצליח להתעלות והוא צמצם את הפער ל-19:16 עם שתי דקות שנותרו לרבע. משם ספרד רצה ל-6:0 מהיר וחלק. תוצאת הרבע הייתה 25:19 לזכות נבחרת ספרד בהובלת אלברטו אבאלדה.

אולי ייפגשו בגביע העולם (קרדיט: האתר הרשמי של פיבא).

 

 

 

 

 

 

רבע שני:

בדומה לרבע הראשון גם הרבע השני נפתח בשליטה של הספרדים. המארחים שיחקו קבוצתי ובכל התקפה הצליחו לפרוץ את ההגנה הטורקית. במחצית הרבע התוצאה כבר הייתה 38:23 לספרדים שניטרלו את הטורקים בריבאונדים. הגבוהים נכנסו פנימה, דריו ביצואלה זרק מבחוץ וכך היה מספר פעמים. הספרדים שיחקו ללא פיקים ופערי הרמות היו ברורים. שלוש דקות לסיום הרבע ביצע ביצואלה מהלך נפלא, הוא לקח שחקן טורקי לאחד על אחד וקלע עליו סל נהדר. דקה לאחר מכן, טורן הטורקי החזיר עם סל מרחוק ועבירה שאת העונשין שלה הוא גם קלע. מהלך זה צמצם את הפער ל-11 בלבד 42:31. תומאס הספרדי קיבל את הכדור בשנייה האחרונה של המחצית כאשר הוא עמד על הקשת, הוא הצליח לשחרר בזמן ולקלוע כדי לקבוע את תוצאת המחצית 47:36 לזכות נבחרת ספרד.

הגנה נהדרת של הספרדים (קרדיט: האתר הרשמי של פיבא).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מחצית שנייה, רבע שלישי:

המחצית השנייה נפתחה עם מבול של החטאות מצד שתי הנבחרות. הראשונה לקלוע הייתה טורקיה וזה קרה לאחר שתי דקות וחצי. ספרד הצליחה לצאת לריצה ולקלוע תוך שתי דקות 9 נקודות, אך אז המשחק שוב נתקע. שתי דקות לסיום הרבע התוצאה הייתה 56:40 לספרד. רבע מלא החטאות ובלי הרבה נקודות. הרבע השלישי חסר האירועים הסתיים בתוצאה 59:42 לזכות נבחרת ספרד.

רבע רביעי:

הרבע האחרון נפתח עם חמש נקודות מהירות מאוד של הטורקים, לעומתם לקח לספרדים שתי דקות להיכנס ואז הם שרפו את המגרש. במחצית הרבע התוצאה הייתה 70:51 למארחים כאשר המשחק היה סגור והטורקים הפסיקו ללחוץ חזק. הספרדים, כמובן שיחקו יפה ובכל התקפה שלהם הם הצליחו להשאיר שחקן אחד פנוי לזריקה. המשחק נגמר בתוצאה 74:58 לזכות נבחרת ספרד שגם סיימה בראשות הבית.

תוצאות נוספות ממוקדמות אליפות העולם באירופה:

הונגריה 65:84 קרואטיה.

ליטא 73:86 איטליה.

מונטנגרו 80:74 לטביה.

סלובניה 84:85 אוקראינה, לאחר הארכה.

תוצאה נוספת ממוקדמות אליפות העולם באמריקה:

איי הבתולה 59:64 צ’ילה.

 

תגובה