מוקדמות אליפות אפריקה: מרוקו מפרקת את מלאווי, מצרים משמידה את ניז’ר

היום בנוסף לליגת האומות שמתרחשת בפגרת הנבחרות, התקיימו משחקי מוקדמות אליפות אפריקה ואחד המשחקים שהתרחשו היה מפגש בין מרוקו למלאווי. מרוקו הראתה כדורגל נפלאה במונדיאל בבית לא פשוט עם ספרד ופורטוגל, אך לא הצליחה לעשות הפתעה גדולה ולנצח את ספרד שהשיגה תיקו דרמטי והשאירה את מרוקו בחוץ. עכשיו נבחרת מרוקו ממשיכה בדרכה במוקדמות אליפות אפריקה, כשהיא פתחה בהפסד מאכזב לקמרון והיום היא היתה חייבת לנצח אצלה במרוקו נבחרת מלאווי שהיא נבחרת הרבה פחות איכותית, אך כבר השיגה 3 נקודות במשחק נגד קומורו.

המשחק נפתח בשער מהיר וצפוי של מרוקו! זייך חטף את הכדור רץ איתו עד הרחבה, נכנס לתוכה ושלח מהזווית החדה את הכדור לפינה הרחוקה 0:1 מהיר מאוד של מרוקו. 

בדקה ה-12 אן-נסירי החלוץ יצא למפגש מול השוער, אך שלח את הכדור מעל המשקוף. מרוקו המשיכה לשלוט טוטאלית על המשחק, אך התקשה להכפיל את התוצאה. בדקה ה-28 אשרף חכימי בעט מעולה מחוץ לרחבה, אך השוער של מלאווי סוויני הדף את הכדור שהלך לפינה השמאלית לקרן. בדקה ה-38 אן-נסירי התרומם מצויין ונגח מסוכן לאחר הרמת קרן, אך שופט שרק עקב עבירה של החלוץ. ובדקה ה-42 אן-נסירי כבש את השני! אשרף חכימי שלח כדור מהמם לכיוון של אן-נסירי שביטל את כל ההגנה של מלאווי והחלוץ המרוקאי היה צריך רק לשלוח את הכדור מכמה מטרים בודדים למסגרת וזה מה שהוא עשה וקבע 0:2 למרוקו וכך הסתיימה המחצית של המשחק.

מחצית השנייה נפתחה עם שתי החמצות ענקיות של אן-נסירי בדקה ה-46 – תוך שלוש דקות החלוץ התרומם פעמיים ברחבה לאחר כדורי רוחב, פעמיים הקדים את השוער שיצא לא טוב לכדורי רוחב, אך אן-נסירי לא הצליח לנגוח כדורים למסגרת. בדקה ה-53 אן-נסירי שוב יצא למפגש מול סוויני, אך השוער יצא בזמן ועדף את הכדור לקרן. לאחר 5 דקות אמרבט בעט מזווית החדה למסגרת – סוויני עדף את הכדור לצד. עברו שתי דקות והפעם אמרבט מסר רוחב לבלהנדה שבעט חזק ומסוכן, אך שלח את הכדור מעל המסגרת. מרוקו המשיכה לשלוט ולתקוף בלי סוף ולאחר כמה החמצות גדולות, אן-נסירי כבש צמד! אמרבט פרץ מצד ימין ומסר רוחב למרכז הרחבה, אן-נסירי בעט בנגיע למרכז השער, סוויני לא הצליח לעדוף את הכדור שער לו בין הרגליים ונכנס לרשת 0:3 למרוקו בדקה ה-77.

מרוקו ניסתה לכבוש עוד שער עד שריקת הסיום, אך מלאווי הצליחה להחזיק מעמד והמשחק הסתיים 0:3 בלבד, ניצחון מוצדק של מרוקו שעלתה למקום השני בטבלה בבית B

שאר התוצאות מהמשחקי מוקדמות אליפות אפריקה:

קומורוס 1 : 1 קמרון (כבשו: בן מוחמד דק’ 15 – בהוקן דק’ 80)

גבון 1 : 1 בורונדי (אובמיאנג 76′ – ברהינו 40′)

איי סישל 0 : 3 ניגריה (כבשו: מוסא דק’ 15, אווזיאם דק’ 34, איגלו דק’ 57 בפנדל)

קניה 1 : 0 גאנה (כבש: אופוקו (עצמי) דק’ 39)

גרום אפריקה 0 : 0 לוב

אוגנדה 0 : 0 טנזניה

נמיביה 1 : 1 זמביה (שילונגו 79′ – שונגה 90+1′)

מוזמביק 2 : 2 גינאה-ביסאו (כבשו: זיינאדין דק’ 43, פייטה דק’ 90+2 – אמבלו דק’ 50, מנדי דק’ 90+7)

גינאה המשוונית 1 : 0 סודן (נ’סואה 31′)

מאוריטינה 2 : 0 בורקינה-פאסו (כבשו: דיאקיטה דק’ 37, קמארה דק’ 40)

גמביה 1 : 1 אלז’יריה (סיסאי 49′ – בונדג’ה 47′)

מצרים 6 : 0 ניז’ר (כבשו: מ.מוחסן דק’ 13, סלאח דק’ 30, 86, אשרף דק’ 20, ס. מוחסן 73′, אלנני דק’ 90)

תגובה