מוסקבה אדומה – ספרטק ניצחה את צסק”א 3:0 בדרבי של מוסקבה ועלתה לראשונה למקום השני

המחזור ה 20 החוצה את העונה הסדירה בליגה הרוסית, הפגיש לדרבי חם ולוהט את שתי הקבוצות של מוסקבה, שתי האלופות הקודמות של רוסיה. ספרטק מוסקבה שבה למגרש הביתי לאחר התבוסה המשפילה בליגת האלופות על ידי ליברפול 7:0. אך בליגה המשיכה הקבוצה להתקדם במעלה הטבלה עם ארבע ניצחונות רצופים עימם עלתה עד למקום החמישי. מן העבר השני צסק”א גם כן הודחה מליגת האלופות, אך בליגה הגיעה עד למקום הרביעי במטרה ברורה לשוב לפסגה לאחר פתיחת עונה מעורערת.

המשחק נפתח בסערה, האדומים לחצו על השער של צסק”א, ובדקה התשיעית ההזדמנות הראשונה במשחק לזכות המקומיים. הקשר לורנסו מלגארחו הגיע מול שערו של איגור אקינפייב שהדף. לאחר דקה מתפרצת של המקומיים הגיעה לרגליו של קווינסי פרומס שעבר את השוער אקינפייב שלא הגיב טוב הפעם וקבע יתרון מהיר של 1:0. 

ספרטק עלתה ליתרון ראשונה הדרבי החם של הבירה הרוסית הקפואה (עמוד הטוויטר של ספרטקוס מוסקבה)

האורחים לחצו לאחר ספיגת השער, ביבראס נאתכו ניסה בדקה ה 20′ להשוות אך לא צלח מול הסגירה המוחלטת של הגנת ספרטק שנלחמה על כל כדור,  בדקה ה 35′ אלכסנדר גולובין הצטרף לניסיונות אך השוער אלכסנדר סליחוב עמד במקומו. בדקה ה 40′ כובש השער פרויד ניסה להכפיל אך הכדור הלך אל מעל השער, המחצית הסתיימה ביתרון של המקומיים.

האוהדים המקומיים (עמוד הטוויטר של ספרטק מוסקבה)

המחצית השנייה נפתחה בהמשך הניסיונות של צסק”א, אך בשל חוסר דיוק לא הצליחה לעבור את הגנת ספרטק. בדקה ה 61′ איבוד כדור של נאתכו מנוצל על ידי השחקנים המקומיים, הכדור מגיע לרגליו של פרומס ששיחזר המדוייק את השער הראשון והכפיל כאשר מצא את הרשת וקבע 2:0. בדקה ה 73′ הופסק המשחק למשך 6 דקות לאחר שזרקו אבוקות לתוך כר הדשא. בדקה ה 83′ קשר האורחים מריו פרננדס ניסה לצמק את התוצאה אך לא הצליח לדייק בסיומת. השופט הוסיף תוספת של 8 דקות למשחק בה ספרטק הספיקה לשלוח את כל השחקנים קדימה, בדקה ה 98′ מריו פסאליץ’ כבש במתפרצת מחצי המגרש שקבעה 3:0, תבוסה לצסק”א ועלייה של ספרטק למקום השני זמנית.

שער שני לפרומס שכבש את שערי המשחק (עמוד הטוויטר הרשמי)

תוצאות נוספות בליגה הרוסית –

אקמאר (פליסיו בראון 57′)1 – 3  קאסנאדר (אלכסיי גריטסנקו 13′, איבן איגנטייב 32′, וקיטור קלאסן 46′)

תגובה