מהפך בדרבי הגדול של מוסקבה 2:1 גדול לצסק”א מול ספרטק, 21 דקות לנאתכו

הדרבי הגדול של הליגה הרוסית כחלק מהמחזור הרביעי. שתי הקבוצות מן הבירה, עדיין לא שלמות ונמצאות באמצע הטבלה ושתיהן נמצאות במרחק של יותר מ-3 נקודות מזניט שנמצאת בפסגה. יש לציין מיד כי הקשר הישראלי של צסק”א, ביברס נאתכו עלה מן הספסל בדקה ה-69′ כשהקבוצה הייתה בפיגור.

פתיחת המשחק –
האלופה המכהנת פתחה בצורה יותר טובה את המשחק כשהגיעה למספר מצבים כשכבר בדקה הרביעית  קוינסי פרומס הגיע אל הרחבה אך לא מצא את הרשת. בדקה השביעית ההתקפה הראשונה של אלן דהזגוייב שהלך לבד מול אלכסנדר סיליקוב השוער שהיה עירני ומנע את האיום. שתי הקבוצות הניעו התקפות מצד אל צד אך המשיכו במגמת אי הדיוק. ספרטק ביצעה את החילוף הראשון בדקה ה-37′ כאשר החלוץ לואיס אדריאנו נמצא במקומו עלה הקשר לורנצו מלגראחו.

המאמן המפסיד, מאסימו קאררה (הטוויטר הרשמי של ספרטק מוסקבה)

המחצית השנייה נפתחה גם היא בסערה כשהתקפה ראשונה של ספרטק הגיעה לרגליו של הקשר מריו פשאליץ’ שניצל טעות בהגנה, שלח את הכדור פנימה וקבע 1:0. המשחק מעט נרגע לאחר שער היתרון, החלוץ ארון סמואל אולאנרה היה השחקן הראשון שהוחלף במדי סגנית האלופה, במקומו עלה החלוץ פדור חאלוב . ובדקה ה 69′ כאמור,  עלה הקשר ביברס נאתכו במקומו של אלכסיי ברזוצקי. חילופיו של ויקטור גונצ’רנקו מאמן הקבוצה המקומית הניבו פירות במהרה כאשר בדקה ה-82′ המגן גאורגי שניקוב שלח כדור מקרוב לתוך השער וקבע שוויון 1:1.לאחר 2 דקות בלבד הגיע החלוץ הברזילאי ויטיניו למצב זהה ואף הוא לא התבלבל, בעט מקרוב וקבע מהפך לזכות צסק”א 2:1.

לדרבי חוקים משלו!, המפך של צסק”א הושלם (עמוד הטוויטר הרשמי של ספרטק מוסקבה)

סגנית האלופה תצטרך לעשות שיעורי הבית שלה לפני שתפגוש השבוע את יאנג בויז השווצרית במסגרת שלב הפלייאוף בליגת האלופות.

משחקים נוספים במסגרת יום שבת במחזור השישי בליגה הרוסית:

אופה-קוסטוב 4:1 כבש לאופה: אונדריי ואנקה 55′, כבש לרוסטוב: גטצ’אן 57′, קאלאצ’ב 64′ (בפנדל) ו-66′ ומבליה 77′

אנז’י מחצ’קלה – דינמו מוסקבה 3:1.  כבש לאנז’י: פאבל יקובלב 9′. כבשו לדינמו: פאטוס בצ’יראיי (15), קיריל פאנצ’נקו (76,34).

תגובה