ליגת משנה הרוסית: יאניסיי מנצחת את דינמו סנט פטרסבורג

כל הליגות ברחבי אירופה מתקרבות לסיומן והיום התרחש המחזור האחרון בליגת משנה ברוסיה. אחד המפגשים המעניינים היה המשחק בין יניסיי -שכבר הבטיחה את פלייאוף עלייה ואת המקום השלישי ובין דינמו סנט פטרסבורג.

דינמו לקראת המשחק היתה ממוקמת במקום השישי ואם היא היתה גם מנצחת את המשחק, זה לא היה מעלה אותה למקום החמישי כי הפער בינה לבין בלטיקה החמישית היה 6 נקודות.

יניסיי פתחה את המשחק בשליטה על הכדור, אך דינמו היתה יותר מסוכנת במתפרצות וכבר בדקה ה-11 ארטיום קולישב הבקיע – ברסוב מסר רוחב, בלם זירוב לא הוציא את הכדור מספיק טוב וקולישב בנגיע אחת מהאוויר שלח את הכדור לפינה הרחוקה 1:0 לדינמו סנט פטרסבורג. 

לאחר הספיגה יניסיי תקפה הרבה יותר. בדקה ה-36 הקפטן של יניסיי – חריטונוב – קיבל כדור ברחבה ובעט מצויין, אך הכדור פגע במשקוף ויצא החוצה. עברו שתי דקות ודינמו שוב היתה קרובה לשער – קולישב הפעם הוציא למפגש את ברסוב, אך השוער של יניסיי פיליפוב יצא בזמן והדף את הכדור לקרן.

בדקה ה-42 צ’צ’רין מיניסיי בעט חזק מחוץ לרחבה, אך הכדור הגיע לידיים של השוער של דינמו סולדטנקו. קוטין בדקה ה-44 שוב בחן את סולדטנקו מזווית החדה – השוער היה במקום ועדף את הכדור. מחצית הסתיימה ביתרון מינימלי של דינמו במשק די שווה מצד שתי קבוצות.

המחצית בין יניסיי לדינמו הסתיימה ביתרון מינימלי של דינמו בזכו שער של קולישב (קרדיט:twitter)

במחצית השנייה הקצב של המשחק ירד וגם שתי הקבוצות התקשו להגיע למצבים. סולביוב בעט את הכדור מסובב מחוץ לרחבה, אך בעט חזק מדיי וכדור עבר מעל המסגרת. בדקה ה-56 אוברדוביץ’ נגח לאחר קרן, אך שלח את הכדור הרבה מעל המסגרת. קוטין בדקה ה-58 קיבל כדור על סף הרחבה ובעט למסגרת – סולדטנקו היה במקום וטםפס את הכדור. ובדקה ה-68 לומאקין, שעלה כמחליף, כבש את השער השיוויון! קשר שלח כדור כמעט מושלם מבעיטה חופשית מכ-25 מטר מעל החומה, שוער סולדטנקו הצליח להגיע לכדור, אך הוא היה חזק מדי ושוער לא הצליח להדוף וזה 1:1.

בדקה ה-72 לומאקין היה קרוב לכבוש צמד, אך לאחר רוחב מצויין של אובראדוביץ, הקשר לא הצליח לפגוע במסגרת מכמה מטרים בודדים. ובדקה ה-74 לומאקין עושה זאת שוב! עוד בעיטה חופשית הפעם מכ-30 מטר, לומאקין ביצע בצורה מושלמת ושלח את הכדור לפינה של השוער סולדטנקו, שלא הצליח לעצור את הכדור שנעצר ב


פינה הגבוה 1:2 יניסיי עשתה מהפך.

דינמו ניסתה להציל את הנקודה ובדקה ה-87 ברסוב שקיבל כדור רוחב, בעט לפינה הקרובה, אך פיליפוב עדף את הכדור לקרן. בדקה ה-90+1 אובראדוביץ’ נגח מצויין למסגרת, אך הפעם סולדטנקו הציל את קבוצתו. המשחק הסתיים בנוצחון של יניסיי שמגיע לפלייאוף עלייה ומחר תגלה עם מי תשחק זה יהיה או אנז’י מחצ’קלה או טוסנו.

תוצאות נוספות של המחזור ה-38 בליגת משנה הרוסית:

בלטיקה 3 : 1 טיומן (כבשו: שאקוב דק’ 17, 76, קוביאלקו דק’ 87 – סטאבפסט דק’ 52)

פאקל וורונז’ 2 : 1 גזפרופ (כבשו: אפנסייב דק’ 12, אלחזוב דק’ 70 – אונוגה דק’ 37)

קובאן 3 : 3 טומסק (כבשו: מליארוב דק’ 9, באיריוב דק’ 18, אובוחוב דק’ 21 – אלייניק דק’ 37(עצמי), סנאיה דק’ 57, פוליץ’ דק’ 64)

ולדיווסטוק 2 : 0 קרלייה סוביטוב (כבשו: נסדיוק דק’ 5, נוסוב דק’ 25)

וולגוגרד 2 : 1 חימקי מוסקבה (כבשו: ווטינוב דק’ 28, קורוטייב דק’ 31 – משוקוב דק’ 42)

ספרטק מוסקבה 2  2 : 1 סיביר (כבשו: בסאיב דק’ 32, 80 – אזארוב דק’ 26)

זניט 2  1 : 0  יארוסלאבל (כבש: זויב דק’ 31)

טמבוב 1 : 1 אורנבורג (כבשו: ביריוקוב דק’ 23 – אפונין דק’ 80)

אוואנגארד קורסק 2 : 3 (אולימפייטס (כבשו: איופוב דק’ 20, פומין דק’ 36, בולוב דק’ 53 – פילין דק’ 57, ווינוב דק’ 84)

תגובה