ליגה רוסית – הדרבי החם של מוסקבה הסתיים ללא הכרעה

המחזור השמיני בליגה הרוסית נמשך עם הדרבי של מוסקבה, בין צסק”א לבין ספרטק.

יש לציין מיד כי צסק”א שהצליחה להשיג נקודת בכורה בליגת האלופות במהלך השבוע פתחה במשחק הדרבי בהרכב זהה, ומבחינת הליגה היא במקום החמישי עם שלושה ניצחונות והפסד אחד. מן הצד של ספרטק, שנחלה הפסד בליגה האירופית אך מצבה בליגה מתייצב כשהיא עם ארבעה ניצחונות והפסד בודד. מאמן הקבוצה מאסימו קאררה פתח בהרכב הדרבי לראשונה ללא החלוץ זה לואיס ובמקומו עלה לואיז אדריאנו.

המשחק נפתח עם שליטה של המקומיים, בדקה השלישית הקשר הקרואטי ולאסיץ’ פרץ לרחבה של ספרטק אך נהדף על ידי השוער אלכסנדר מקסימנקו. לאחר דקה בלבד התקפת ספרטק הניעה התקפת נגד, כאשר לואיז אדריאנו שלח בעיטה מקו הרחב אך הכדור הלך אל מעל השער. החל מהדקה העשירית צסק”א השטלתה על מרכז השדה וניהלה את המשחק. אדריאנו מצידו המשיך להחזיר את האורחים למשחק כאשר בדקה ה-18′ ניסה ללחוץ את ההגנה המקומית אך נהדף לקרן. בדקה ה-24′ קשר המארחת איבאן אובילאקוב פרץ קדימה אך מקסימנקו היה במקום בכדי לקחת את הכדור. בדקה ה – 30′ כדור חופשי של הקשר הברזילאי לוקאס פרננדז מ-22 מטרים, עבר את החומה של הגנת צסק”א פנימה וקבע 1:0. לאחר השער שחקני צסק”א המשיכו ללחוץ אך ללא דיוק בסיומת.

פרננדז כבש את שער היתרון לזכות ספרטק (עמוד הטוויטר של ספרטק מוסקבה)

המחצית השנייה נפתחה באופן מהוסס בשתי הקבוצות של מוסקבה. בדקה ה-55′ הגיעה ההזדמנות הראשונה למקומיים, אלן דזגואב עלה גבוהה בעט על סף רחבת ספרטק אך ללא דיוק. לאחר שתי דקות בלבד התקפת צסק”א הלכה קדימה פעם נוספת כאשר היה זה החלוץ פדור צ’אלוב שלא דייק בסיומת. הלחץ של המארחים לשער שיוויון עשה את שלו ובדקה ה-62′ קיריל נבאבקין פרץ בסערה לרחבה של ספרטק מצא את ולאסיץ’ שהיה חופשי, הקרואטי דייק בבעיטה ושלח את הכדור פנימה וקבע 1:1. 

דווקא לאחר השער ספרטק הגבירה קצב בכדי לא לאבד את הדרבי, אדריאנו ניסה פעם נוספת לעבור את הגנת צסק”א אך נבלם במהלך ההתקפה. עיקר המשחק התרכז במרכז המגרש לקראת דקות הסיום, שתי ההגנות הדפו כל הזדמנות. בתוך תוספת הזמן בת שלוש דקות ניסה פרננדו כובש השער של ספרטק לפרוץ לרחבה אך השוער איגור אקינפייב הדף את האיום וקבע את תוצאת המשחק ללא הכרעה 1:1.

ללא הכרעה (עמוד הטוויטר של ספרטק מוסקבה)

מוקדם יותר זניט ניצחה את לוקומוטיב 5:3 במשחק משוגע

תוצאות נוספות מהליגות באירופה –

הליגה הגרמנית –

באיירן לברקוזן (קאי האברץ 62′) 1 – 0 מיינץ

איינטרכט פרנקפורט (ז’לסון פרננדו 27′) 1 – 1 RB לייפציג (אמיל פורסברג 57′)
ליגה טורקית  –
אקהיסרספור  3 (אלוויס מאנו 51′, גוראי ווראל 80′-בפנדל ומוסטאפה יומלו 84′) – 0 גלאטסראיי 
קאסימפסה 1 (מ’באיי דיאנייה 89′) – 2 אלניאספור (פאפיס סיסה 45′, 87′)
אנטליאספור 2 (מוולוט ארדינק 35′ וסוליימאן דוקארה 45′-בפנדל) – 1 סיבאספור (ארונה קונה 10′-בפנדל)

תגובה