לא היה נוקאאוט: משחק אלים בין צסק”א לזניט הסתיים ב-0:0

במשחק המרכזי של המחזור ה-14 בליגה הרוסית, קיבלנו משחק לוהט בין המוליכה, זניט סנט פטרסבורג לבין צסק”א מוסקבה מהמקום השלישי.

בין המועדונים לא זורם דם רע, אך תמיד המפגש הזה מייצר לנו עניין. שתי הקבוצות הגדולות של הכדורגל הרוסי נכון להיום, חולקות ביחד עשר אליפויות (שש של צסק”א, ארבע של זניט). נתון מעניין לקראת המשחק היה שצסק”א לא הצליחה לנצח את זניט באף אחד משמונת  המפגשים האחרונים בין הקבוצות, מה שהעניק לזניט עדיפות מסוימת הערב.

הרכבים:

צסק”א מוסקבה: אקינפייב; ואסין, ואסילי ברזוצקי, אלכסיי ברזוצקי; פרננדס, נאתכו, וורנבלום, קוצ’אייב, שניקוב; גולובין, ויטיניו.

זניט: לונב; איבנוביץ’, מבלייה, מאמאנה, קרישיטו; קוזאייב, פארדס, ירוחין; ריגוני, קוקורין, פולוז.

מחצית ראשונה: צסק”א – זניט 0:0

מהמחצית הראשונה אי אפשר לקחת יותר מדי דברים חיוביים או ספורטיביים. במהלך 45 הדקות הראשונות נשלפו לא פחות משישה כרטיסים צהובים, כשארבעה מהם לעברם של שחקני צסק”א. המשחק התאפיין באלימות מיותרת ועבירות ברוטאליות שלא השאירו טעם טוב מהחצי הראשון של המשחק. מבחינה מקצועית מי שהייתה יותר מסוכנת ויצרה יותר מצבי הבקעה הייתה זניט, שיחד עם פולוז הגיעה למצבים מסוכנים שכמובן לא תורגמו לשערים.

אווירה נפלאה ב-VEB ארנה (ההתאחדות לכדורגל ברוסיה)

מחצית שנייה: צסק”א – זניט 0:0

רוברטו מאנצ’יני לא רצה לאבד נקודות גם הערב, ולכן בעשר הדקות הראשונות של המחצית השנייה המאמן האיטלקי ביצע שני חילופים. הראשון והמאולץ היה כשלודיגין החליף את לונב בשער, ובדקה ה-55 ארטם דזיובה החליף את פולוז שלא ניצל את הדקות כדי לכבוש. אחרי שנרגעו בדקות הראשונות של המחצית השנייה, בדקה ה-63 האווירה שוב התלהטה. החלפות של דחיפות בין ביבראס נאתכו לבין לאונרדו פארדס חיממו את האווירה ושוב כרטיסים צהובים נשלפו מהכיס של השופט, שעד עכשיו התעסק בעיקר בדברים שלא קשורים לכדורגל. כעשרים דקות לסיום המשחק הנציג הישראלי במשחק הזה, ביבראס נאתכו, הוחלף שלא כל כך בצדק ובמקומו עלה לשחק גורדיושנקו.

סיום: צסק”א – זניט 0:0

בקרב על הכרטיסים הצהובים צסק”א ניצחה (ההתאחדות לכדורגל ברוסיה)

תגובה