ימי ההגנה: סיאטל גברה על מינסוטה בליל שני

משחקים גדולים באים בצורות שונות. יש מאפיין אחד משותף למשחקים גדולים. הם לא חייבים להיות איכותיים ואפילו לא מלאים בנקודות. כל המשותף למשחקים גדולים הוא המתח והרגעים שלא נותנים לך להוריד עין מהמסך. הרגעים שמחברים כל אחד לספורט.

הלילה קיבלנו משחק בדיוק כזה. משחק בו כל רגע ורגע היה קריטי. איבוד כדור מהמטופשים של איזשהו קווטרבק העונה, שתי עצירות בדאון רביעי, חסימת שער שדה, ריצת 40 יארד מראסל ווילסון, האיש שכבר לא רץ יותר, שסגרה את הסיפור. ואלה היו רק הפסגות.

זה היה מסוג המשחקים בו התוצאה משקרת. הרי שלושת הט”ד שהובקעו באותו משחק, הובקעו בשלוש הדקות האחרונות שלו, ובמינסוטה יחשבו כל השבוע על הט”ד האחד שלא הובקע, כשקירק קאזינס לא ראה את אדם ת’ילן החופשי באנדזון ומסר לקייל רודולף שכוסה בזמן.

במידה מסויימת, הסיהוקס חזרו לימים שחלפו עברו להם, אבל לא כל כך מזמן. לא, לא מדובר כבר בהגנה היסטורית, אפילו לא ממש מדובר בהגנה טובה. אבל לאורך פרקים נרחבים בעונה, ברגעים הבאמת, באמת קריטיים, היחידה הזאת הייתה שם ובגדול. אם זה באותם שני דאונים רביעיים, בדאונים השלישיים, בלחץ הבלתי פוסק על קאזינס וכמובן בט”ד שטמן את המשחק הזה בעדינות מתחת לאדמה, הסיהוקס אמנם לא שמרו את הכישרון מלפני 4-5 שנים אבל כן שמרו את המוג’ו הזה והאמונה השלמה שהם יכולים לעשות הכל. קשה לשחק נגד זה, בטח שם בסיאטל הרועשת כתמיד, ובטח כשאתה קירק קאזינס.

מבחינת מינסוטה, היא אמנם לא יצאה במצב אופטימלי מעיר הגשם, אבל בסופו של דבר היא עדיין נמצאת במירוץ ולמעשה בזכות התיקו שהוציאה בגרין ביי, עדיין לפני כל שאר המתמודדות שלה, שנראות חלשות להחריד. המשחק בסיאטל היה אמור להיות קשה למינסוטה, ולמרות שהיא ממש לא שמחה להפסיד אותו, במצבה היא יכולה לחיות עם זה. הבעיה שלה היא אחרת – היא הייתה בטוחה שהיא במרחק קווטרבק טוב אחד מצעד נוסף קדימה. כרגע, נראה שקאזינס היה פספוס גדול, ועד שההגנה חזרה לתפקד היה זה קאזינס שהפסיק לעשות זאת – למרות הכל, קאזינס הוא קווטרבק טוב והוא הצליח להראות הבזקים גם הלילה, ואין ספק שהוא היה הסיכוי הטוב ביותר שלהם לעשות את הצעד קדימה. הפלייאוף עדיין שלהם להפסיד, ובפלייאוף הכל יכול לקרות.

 

סטטיסטיקות מרכזיות:

ראסל ווילסון – 10/20, 72 יארד, חטיפה; 7 נשיאות, 61 יארד

כריס קארסון – 22 נשיאות, 90 יארד, ט”ד

סיאטל: 214 יארד בריצה, מול הגנת מינסוטה שמאפשרת 99 יארד למשחק

 

קירק קאזינס – 20/33, 208 יארד, ט”ד

סטפון דיגס – 4 תפיסות, 76 יארד

אדם ת’ילן – 5 תפיסות, 70 יארד; הויקינג הראשון להגיע ל-100 תפיסות בעונה מאז רנדי מוס ב-2003

תגובה