התוצאה משקרת: מכבי ראשל”צ ניצחה 81:92 את הפועל ירושלים בדרך לגמר גביע ווינר

לא מפסיקה להרשים: אחרי שהעיפה את מכבי תל אביב, ניצחה מכבי ראשון לציון הלוהטת הערב (שלישי) גם את הפועל ירושלים 92:81 והבטיחה את מקומה בגמר גביע ווינר במפגש מפתיע מול העולה החדשה, הפועל ב”ש. מחצית ראשונה מדהימה של הכתומים נגמרה ב-24 הפרש וסידרה מחצית שניה לפרוטוקול בלבד. החבורה של שרף הגיעה אופטימית מתמיד, ואם הניצחונות במשחקי ההכנה והיכולת הטובה של הקבוצה מול מכבי  הרימו את הציפיות לשמיים, עכשיו הם הכפילו את עצמם כשהקבוצה מעיר היין תגיע כפייבוריטית ברורה למשחק מול באר שבע.

הפועל ירושלים נראתה אובדת עצות, ותצטרך להיראות אחרת לגמרי לקראת פתיחת הליגה בשבוע הבא, כשרק כמה סלים בגארבצ’ טיים הצילו אותה מתבוסה. השלשות פשוט סירבו להיכנס לחניכים של קטש שהציגו ערב נוראי מהשלוש עם 38\9 ו-24 אחוזים בלבד. סטודמאייר נראה חלוד ולא הפסיק להחטיא מהשדה, כמו ג’ונסון שסיים עם אחוזים רעים מהשדה, כשאצל בראון המצב לא יותר טוב עם 9\0 לשלוש. קשה היה למצוא נקודת אור אצל החניכים של קטש, שאולי למעט בלאט שסיים עם 16 נקודות ו-9\4 לשלוש כולם הציגו משחק רע ולא הסתדרו עם ההגנה המעולה של הכתומים.

 

 

סטודמאייר. התקשה מול ההגנה הכתומה (מנהלת הליגה)

מהלך המשחק:

רבע ראשון:

כבר בפתיחה תמיר בלאט  הראה את היכולות שלו  וקלע שלשה, אך דשון סטיבנס השיב לו עם אחת משלו.  סלים של לונג ורייט בתוספת שלשה של קולושוב קבעו הובילו ל14:7 כתום ופסק זמן של קטש. האדומים נראו כאילו עדיין לא הגיעו למשחק והרבו להחטיא, כשמן הצד השני רייט קלע עוד 2. המומנטום נמשך, ועבירה על לונג תוך כדי זריקה ל-3 זיכתה אותו ב-3 זריקות שנכנסו פנימה וקבעו 23:10 לכתומים 3:25 לסיום. סלים של רייט ובלייזר העלו כבר ל-17, אבל דאנק של אמארה צימק. למרות האווירה החמה שהקהל הירושלמי סיפק האדומים התקשו מול ההגנה החזקה של ראשל”צ והרבו להחטיא. מנגד, בלייזר ווויבר החטיאו שלשות שיכלו להעלות את הפער. החטאה של בראון ל-3 סגרה את הרבע שנגמר בתוצאה 28-14.

הקהל האדום. הגיע למשחק בכמות יפה (מנהלת הליגה)

רבע שני:

ירושלים עלתה נחושה כשסלים של בראון ואוונס הורידו ל30:18. התפרצות של בראון הובילה לעבירה טכנית מצד הירושלמים, אך  סיפקה לכתומים נקודה בלבד. סלים של אליהו ובראון המשיכו את המומנטום האדום וצימקו ל31:22. 4 נקודות רצופות של קולושוב הקפיצו שוב את הפער ל-13 5:39 לסיום המחצית, והובילו לטיים- אאווט אדום. המומנטום נמשך עם שלשה של סטיבנס , אך סל של צ’וברוביץ’ בתוספת נקודה של באטלר מהקו צימקו ל13. ראשל”צ לא עצרה ושלשה של סטיבנס בתוספת סל של רייט קבעו 44:26 1:50 למחצית וטיים אאוט של קטש. מהומה ביציע האדום עצרה את המשחק בחזרה מפסק הזמן ל-2 דקות. איגור קולושוב הלוהט סגר את המחצית עם 2 שלשות שקבעו 50-26 ופער 24 מרשים לכתומים.

רבע שלישי:

ג’ונסון פתח את המחצית עם שלשה אדומה, אך רייט הגיב עם סל משלו. אמארה החלוד החטיא 2 מהעונשין וסטיבנס העניש בצד השני. החטאות רצופות משהלוש של ג’ונסון ובראון נתנו לכתומים הזדמנות ל-30 הפרש, אך סל של סטודמאייר הוריד ל-56:31 6:50 לסיום הרבע. האדומים נראו אובדי עצות ולא הפסיקו להחטיא, ולונג העניש עם 2 קליעות עונשין. הבצורת מהשלוש נגמרה עם 2 שלשות של באטלר שהורידו ל-20 וגרמו לפסק זמן כתום.  ירושלים הצליחה להוריד ל-18 עם 2 קליעות עונשין של אוונס, אך נקודת עונשין של לונג בתוספת סל החזירו ל-21. ראשל”צ לא נתנה לירושלמים לחזור, וסל של בלייזר בתוספת שלשה של אריאל קבעו 70:44 כתום בדרך לטיים אאוט של קטש. סל ועבירה של פלדין צימקו ל- 23 נקודות 21 שניות לסיום הרבע. 2 של באטלר סגרו את הרבע בתוצאה 70:49.

שגב וקולושוב מרוצים (מנהלת הליגה)

רבע רביעי:

שלשה של פלדין המשיכה את המומנטום האדום בתחילת הרבע, אך לונג ובלייזר בלמו אותו עם 2 שלשות משלהם. עוד סל של וויבר  מחצי מרחק קבע 78:56 6:58 לסיום. ההצגה הכתומה נמשכה עם שלשה של בלייזר. סלים  של בראון וצ’וברביץ’ הורידו ל-81:64 5:04 לסיום. שלשה של עמית עבו הצעיר העלתה ל-20 הפרש, אך בלאט הוריד ל-17 עם שלשה משלו. עוד שלשה של בלאט הורידה ל-14 בלבד. בראון ירד מהמגרש לאחר שביצע עבירה חמישית על סטיבנס, שקלע 1 מהעונשין. שגב סגר לירושלים את הסיכויים עם סל משלו שהזעיק פסק זמן של קטש. 2 נקודות של סטיבנס קבעו 90:74 כתום 1:04 לסיום ועוד טיים אאוט של קטש. בלאט המשיך להוריד את הפער כשהוריד ל-9 בלבד. איבוד כתום נתן את הכדור לירושלים לעוד 41 שניות עם פיגור 9, אך אסיסט של קולושוב לעבו סגר את הסיכויים סופית. בסיום המשחק 92:81 כתום וגמר גביע ווינר ראשון של ראשון לציון מאז 2006.

רשימת הקלעים:

מכבי ראשל”צ: דשון סטיבנס 19, קמרון לונג 17, איגור קולושוב 16, עוז בלייזר 13, מרקיז רייט 12, איתי שגב ועמית עבו 5 כ”א, אדם אריאל 3, דייויד וויבר 2

הפועל ירושלים: תמיר בלאט וג’יימס פלאדין 16 כ”א, ג’וש אוונס 11, דשון באטלר 9, ג’ייקובן בראון 8, ליאור אליהו 6, כריס ג’ונסון ואלכס צ’וברביץ’ 4 כ”א, יוגב אוחיון 1.

 

 

תגובה