הרוצח השקט: יום הולדת 30 לסרחיו בוסקטס

סרחיו בוסקטס אי בורגוס, הקשר האחורי הנהדר של ברצלונה יחגוג שלושה עשורים ב-16 לחודש. בוסקטס שיחק את משחק הבכורה שלו בליגה הספרדית ב-13 בספטמבר 2008 מול ראסינג סנטאנדר, ומתוך ששת המשחקים הראשונים של הקבוצה הוא הועדף ע”פ יאיא טורה המנוסה. עד סיום אותה העונה הוא שותף ב-41 משחקים כבש שלושה וזכה בטרבל היסטורי עם ברצלונה.לאחר אותה עונה סרחיו החל להתברג כבורג מרכזי בקישור של הבלאוגרנה לצידם של צ’אבי הרננדס ואנדרס אינייסטה הותיקים.

סרחיו, זכה בתשע שנותיו במועדון הקטאלני בשבעה אליפויות ספרד, שלושה גביעי ליגת האלופות, שישה גביעי מלך, חמישה גביעי סופר קאפ ספרדי, שלושה גביעי סופר קאפ אירופי ובשלושה גביעי עולם למועדונים. כמו כן, ב-482 הופעות בבלאוגרנה הקשר הוסיף 13 כיבושים. בנוסף, ה”תמנון” זכה עם נבחרת ספרד במונדיאל 2010 וביורו 2012.

בעיניי רבים, בוסקטס היה היורש האמיתי של מאמנו הראשון בברצלונה פפ גוורדיולה. פפ אף אמר עליו פעם:” אם אחזור בזמן להיות שחקן, ללא ספק ארצה להיות כמו סרחיו”. בוסקטס, הוא טקטיקן נהדר שבדומה לפפ שיחק כקשר אחורי בודד מאחוריי שני קשרים קדמיים וסוחב לבד את הקישור ההגנתי של ברצלונה. למרות היותו אחד הקשרים הטובים בעולם, יש תחושה כי הוא אינו מוערך מספיק בגלל היותו צנוע ומופנם בשונה מרוב שחקני הכדורגל בעולם.

היורש האמיתי (קרדיט לטוויטר של מנצ’סטר סיטי)

סרחיו בוסקטס, מבחינתי הוא הברומטר והסמל של ההצלחה של ברצלונה בעשור האחרון. הקשר, הוא אחד מאותם רוצחים שקטים, שלא ניתן למדוד את תרומתם בדפי הסטטיסטיקה, מאמנו בנבחרת ספרד לשעבר ויסנטה דל בוסקה אמר על הקשר:”כשרואים את המשחק לא רואים את בוסקטס אך כשמסתכלים על בוסקטס רואים את כל המשחק.” במשחק ההתקפה, בוסקטס ניחן ביכולת מסירה מדוייקת ובקור רוח מדהים שמאפשר לו לשחרר את קבוצתו מלחץ היריבה ולהעביר את הכדור כמה שיותר מהר לשחקנים שלפניו. מבחינה הגנתית, בוסקטס ניחן ביכולות של קריאה והבנה ברמה מאוד גבוהה של המשחק ומרבה לבטל את התקפות היריבה תוך חסימת נתיבי מסירה ותיקולים מתוזמנים היטב.

“הרוצח השקט” (קרדיט לfoottheball)

הוא חלק עצום בהיסטוריה של הספורט הפופולרי בעולם. הקשר היה חלק מרכזי מהקבוצה הטובה בהיסטוריה ובלעדיו ה”טיקי טאקה” של בארסה פשוט לא היה אותו דבר. מזל טוב בוסי!

תגובה