הקפטן הנצחי של אינטר חוגג 45

חאבייר אדלמר זאנטי נולד ב-10 באוגוסט 1973 בבואונוס אייריס שבארגנטינה. זאנטי נחשב לאחד מהכדורגלנים ושחקני ההגנה הגדולים ביותר ששיחקו בכדורגל העולמי ובארגנטינה בפרט. זאנטי בנוסף לכך גם מכונה “פופי” שאת הכינוי הזה קיבל עוד מתחילת קריירת המשחק שלו. חאבייר יכל לשחק גם בתור מגן וגם בתור קשר במרכז במגרש. בנוסף להיותו שחקן כדורגל, הקים יחד עם אשתו קרן אשר תעזור לילדים נזקקים בארגנטינה בעקבות המשבר הגדול שחוותה המדינה בשנות ה-90, והקמתה של הקרן סימלה עד כמה זאנטי היה לא רק שחקן גדול אלה גם בן אדם עם לב ענק ואישיות.

אדם גדול מעבר לשחקן ענק .(קרדיט: WIKIPEDIA. )

זאנטי התחיל את קריירת המשחק שלו בארגנטינה בקבוצת באנפילד ולאחר עונה אחת בבוגרים בהם רשם 33 הופעות מרשימות, התחילו להגיע עליו הצעות רבות. זאנטי החליט לעבור ביחד עם אשתו למילאנו וחתם באינטר. כבר מהרגע שהמגן/קשר שיחק את המשחק הראשון שלו היה אפשר לראות שאנו רואים שחקן אדיר. הוא כיכב בקו הימני והראה יכולות אדירות גם בהגנה וגם בהתקפה ולאחר שלוש עונות במדי הנאראזורי הצליח זאנטי לזכות בתואר הראשון שלו, גביע אופ”א, באיצטדיון בפריז שם הצליחה קבוצתו לנצח את לאציו וזאנטי היה אחד מהכובשים בניצחון של קבוצתו 3:0. בעונה לאחר מכן קיבל זאנטי את סרט הקפטן והוא שימש כקפטן הקבוצה במשך 15 שנה. זאנטי נחשב לאגדה באינטר כאשר הוא רשם 615 הופעות במדי הנראזורי, זכה איתה ב-3 אליפויות ושני סופר קאפ אירופאים ובליגת האלופות לאחר ניצחון 2:0 על באיירן מינכן.

זאנטי היה שחקן נורא הגון ושימש כקפטן לדוגמא לכל שחקן ובנוסף קיבל כרטיס אדום אחד במשך כל הקריירה שלו (מעל 1000 משחקים) נגד אודינזה בשנת 2011. זנאטי פרש ממשחק פעיל בשנת 2014 במדי אינטר.

הקפטן הנצחי. (קרדיט: ZIMBIO. )

לזאנטי היה פרק משמעותי בנבחרת ארגנטינה, כשהוא עד היום שיאן ההופעות של האלביסלסטה עם לא פחות מ-145 הופעות בנבחרת. זנאטי ערך את הופעת הבכורה שלו במדים הלאומים בשנת 1994 במשחק נגד צ’ילה ובנוסף הוא לקח חלק פעיל מאוד בשני המונדיאלים בהם הוא שיחק במונדיאל 1998 ו-2002. אך לזאנטי היו הרבה אכזבות מהנבחרת כשבשנת 2006 למרות האליפויות עם אינטר החליט המאמן חוסה פקרמן להשאיר את השחקן בצד כי הוא אינו מתאים לשיטת המשחק שלו .

קריירה אדירה. (WIKIPEDIA )

אז ניתן לראות שזאנטי יכול להיות גאה בקריירה המדהימה שהוא עשה, כשהוא מהווה דוגמא ענקית לכל אחד שרוצה להיות שחקן, שבנוסף להיותך שחקן כדורגל אתה גם צריך לשמש דוגמא לאחרים ולהיות בן אדם טוב. זאנטי קיבל חוזה לכל החיים מההנהלה של אינטר כאות הוקרה על הקריירה שלו במדיה של הנאראזורי והוא משמש כמעין שגריג של המועדון המילאנזי.

תגובה