הליגה הרוסית: צסק”א מוסקבה ניצחה את אורנבורג בתוצאה 0:1 וקפצה זמנית למקום השני בליגה

צסק”א מוסקבה ואורנבורג נפגשו הערב במשחק שפתח את המחזור התשיעי. צסק”א מוסקבה הגיעה למשחק לאחר פתיחת עונה לא טובה מספיק כפי שציפתה, עם 4 תוצאות תיקו והפסד, אל עם אופטימיות שבמידה והיא מנצחת, היא יכולה לעלות לחות באופן זמני למקום השני. אורנברג מן העבר השני, הגיעה כאשר היא מדורגת במקום השביעי וידעה שבמידה והיא מנצחת את צסק”א היא תעבור אותה בטבלה ותתנוסס במקום החמישי. במשחק לא טוב במיוחד שלה, צסק”א עשתה את העבודה וניצחה משער בפנדל של החלוץ הצעיר והמוכשר צ’אלוב, והשאירה מקום לדאגה לקראת המשחק מול ריאל ביום שלישי בליגת האלופות. אורנבורג העולה החדשה לליגה, תישאר עם המחמאות.

הרכבים:

אוגנבורג: י. פרולוב, א. מאליח (א. קוזלוב 54′), א. אויוולה, ס. בגיץ’, ד. פופוביץ’ (ג. צ’ירקין 70′), ד. מישקיץ’, ו. אפונין, א. סוטורמין (א. צ’וקאנוב 85′), ג’. דספוטוביץ’

צסק”א מוסקבה: א. אקינפייב, מ. פרננדס, רודריגו, נ. צ’רנוב, ק. נבאבקין, ג’, ביג’ול, א. אחמטוב, נ. ולאשיץ’, א. דזאגוייב  (ט. ז’אמאלטדינוב 66′), א. אובליאקוב (א. סיגורדסון 79′), פ. צ’אלוב (ד. אפרמוב 83′)

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה:

כבר בחמש הדקות הראשונות אורנבורג הספיקה כבר לאיים פעמיים על השער, במצבים שהגיעו מהאגף הימני, אך אקינפייב לא היה צריך להתאמץ כיוון שהכדורים לא הגיעו אל המסגרת.

בדקה ה-7 לאחר כדור עומק של צסקא, מצא את עצמו צ’אלוב החלוץ משתחל בין 2 בלמי היריבה, שבעקבות בלבול אחד מהם נגח לעבר שוערה של אורנבורג, שיצא אל הכדור ובמזל הרחיק לקרן.

בדקה ה-17 הגיעה ההזדמנות מצוינת של אורנבורג לשער! כדור רוחב משמאל הגיע לסוטורמין שבעט מעולה אך אקינפייב בהצלה גדולה שומר על שערה של צסק”א נקי.

בדקה ה-22 אורנבורג בהתקפה נוספת, כשמליח מסר רוחב משמאל, דספוטובי השתלט ובעט חזק, אך נבלם ע”י הגנת צסק”א עוד לפני שהגיע למסגרת.

אורנבורג עד כה נראית בהחלט הדומיננטית על המגרש. היא תוקפת יותר, בולטת בחלק ההתקפי ומגיעה ליותר מצבים מסוכנים.

בדקה ה-27, אחמטוב הגיע למצב בעיטה מהאגף השמאלי, אך לא בעט מספיק טוב בכדי להכניע את פרולוב, והכדור יצא החוצה, סנטימטרים ספורים מהקורה.

בדקה ה-30 נשרק פנדל עבור צסק”א! פדור צ’אלוב, חלוצה של צסק”א חטף בעיטה בפרצוף מאפונין, קשרה של המארחת, והשופט קבע פנדל. הצעיר בן ה-20 לא התבלבל וכבש! 1:0 לאורחים ממוסקבה, למרות משחק מעולה של אורנבורג.

בדקה ה-36 אחמטוב מנסה את מזלו שוב, הפעם מ-20 מטרים כאשר בעט שטוח לפינה השמאלית, ומפספס בסנטימטרים בודדים את השער השני של צסק”א במשחק.

צ’אלוב כובש בפנדל (חשבון הטוויטר הרשמי של צסק”א מוסקבה)

מחצית שנייה:

בדקה ה-58 הגיעה החטאה גדולה של פופוביץ’, קשרה של אורנבורג. אקינפייב הדף לא טוב כדור רוחב שהגיע מהאגף הימני של סוטורמין, מספר 10 על הריבאונד וכאשר אקינפייב מחוץ לשער, הוא מחטיא ברשלנות ומפספס את ההזדמנות להחזיר את קבוצתו למשחק.

בדקה ה-61, שוב פעם כדור מעולה של סוטורמין, פספס את רגלו חלוצה של אורנבורג בסנטימטר, ויוצאת לקרן, שכמעט ונכנסת לשער לולא חדות של אקינפייב.

אורנבורג מבינה שהיא צריכה לחזור למשחק, ונלחמת בכל הכוח כדי להשיג את השוויון, ונראית יותר טוב במחצית השנייה.

בדקה ה-70 מגיעה ההזדמנות הראשונה המסוכנת של צסק”א במחצית, כאשר צ’אלוב נגח לאחר הרמה מעולה מצד שמאל של אובליאקוב, אך פרולוב היה מוכן וקלט את הכדור.

בדקה ה-92 ולאסיץ’ ניסה לכבוש מביטה חופשית לא רעה, אך הכדור חלף מעל המשקוף.

בדקה ה-93 בגיץ בלמה של אורנבורג עוד ניסה לכבוש את שער השווין לאחר נגיחה לא רעה, אך לא היווה איום של ממש על אקינפייב שקלט את הכדור בקלילות.

ניסינותיה החוזרים ונשנים של המארחת להשיג את שער השוויון העלו חרס. היא לא הצליחה לחדור את הגנת צסק”א החזקה ששמרה על התוצאה כפי שהייתה בפתיחת המחצית גם בסיום המשחק.

(חשבון הטוויטר הרשמי של אורנבורג)

תגובה