Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'alchemists_instafeed_widget_load' not found or invalid function name in /home/jsportco/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287

הגביע שוב צהוב- מכבי ת”א ניצחה את הפועל ירושלים 68:82 בארנה

הגביע שוב הולך לתל-אביב בפעם השמינית ברציפות לאחר  על הפועל ירושלים בארנה אל מול יותר מ-8000 אדומים ביציעים, לאחר מחצית ראשונה התקפית נהדרת של האדומים הם נעצרו רק על 21 נק’ במחצית השנייה. גאודלוק ומקל עם 15 נק’ כ”א וסמית’ עם 13 נק’

המשחק הכי גדול שהכדורסל הישראלי יכול להציע מגיע הערב למפגש השיא בדמות גמר גביע המדינה בארנה בירושלים. האם מכבי ת”א תצליח לחגוג פעם נוספת על חשבונם של הירושלמים במבצרם ולחגוג בפעם השמינית ברציפות או שמא הפועל ירושלים תצא עם ידה על העליונה ותצליח לקחת את הגביע לראשונה מאז הקאמבק הגדול ב-2008.

מכבי ת”א עברה בדרכה לגמר בקרבות מורטי עצבים את מכבי אשדוד ונס ציונה וגלבוע גליל, היכולת לא הייתה משכנעת במשחקה ביום שני נגד הקבוצה מהדרום של מאיר טפירו אך חניכיו של באגצקיס עשו את המוטל עליהם בדרך לבימת הגמר. הפועל ירושלים של פיאנג’אני עברה את הפועל ת”א בשלב שמינית הגמר ואת בני הרצליה ברבע וביום שני גברה על הכבשה השחורה של העונה, הפועל חולון.

זוהי הפעם הראשונה בהיסטוריית המפעל שלגמר הגביע מגיעים שני מאמנים זרים, לסימונה פיאניג’אני יש הרבה יותר ניסיון בכל הקשור לתארים בפרט משחקי גביע (מחזיק במאזן של 15 מ-15 במשחקי גמר), אך דבר לא אמור להשפיע למה שצפויה להיות חגיגה אחת גדולה בארנה עם 11 אלף אוהדים ביציעים.

החגיגה ביציעים מעט התחממה לאחר שאוהדי שתי הקבוצות התחילו להתקוטט בינהם לאחר שאוהדי הפועל ירושלים ניסו להסתנן ליציעים של אוהדי מכבי ת״א מיותר לגמרי.

רוצים גביע חמישי מאז 2008, קהל הפועל ירושלים ממלא את הארנה (טוויטר)
רוצים גביע חמישי מאז 2008, קהל הפועל ירושלים ממלא את הארנה (טוויטר)

מהלך המשחק:

חמישיות:

הפועל ירושליםבר טימור, קרטיס ג׳רלס, טרנס קינזי, ליאור אליהו ואמארה סטודמאייר.

מכבי תל-אביב: יוגב אוחיון,אנדרו גאודלוק,גיא פניני, דווין סמית וקולטון אייברסון.

רבע ראשון: 20:24 הפועל ירושלים

רוב ברור להפועל ירושלים ביציעים נתן לג׳רלס לפתוח בצורה הכי טובה את המשחק עם שלשה כבר בפוזיישן הראשון. פניני צימק עם שתיים מדויקות מהקו אך סטודמאייר צלף עוד שלשה 6-2 לירושלים בפתיחת המשחק. אך פניני שפתח נפלא את התמודדות ואייברסון השוו את התוצאה. אליהו קינזי וג׳רלס שוב פתחו מבערים בשורות הירושלמים בדרך ל-12:6 לזכותה של הפועל ירושלים. אייברסון שבר בצורת של כמעט 4 דק׳ ללא סל אך בר טימור החזיר עם שלשה בדרך ל-7 הפרש. מכבי ת״א מעט נכנסו לעניינים לאחר סלים של גאודלוק ומקל וחסימה גדולה של סמית על סטודמאייר הפוורפורד סיים מהלך גדול עם שלשה וזה רק נקודה לירושלים. אליהו וטימור החזירו את המומנטום אליה לאחר שני סלים קלים של הישראלים בגאצקיס הזעיק פסק זמן 20:15 ירושלים. מכבי ת״א חזרה עם שלשה של גאודלוק וצימקה ל-2 בלבד. אך המילה האחרונה ברבע הזה הייתה שייכת לאדומים ומנצחת את הרבע 24:20.

פתח נהדר את המשחק, גיא פניני (דף הפייסבוק של מנהלת הליגה)
פתח נהדר את המשחק, גיא פניני (דף הפייסבוק של מנהלת הליגה)

רבע שני: 42:47 הפועל ירושלים

מכבי ת״א מצליחה להשוות את התוצאה לאחר סל של מקל ושתיים מדויקות של שגב (24:24), ג׳רלס החזיר את היתרון לירושלים אך שלשה של ראד קבעה יתרון ראשון במשחק למכבי (27:26), הלפרין וסטודמאייר דאגו להחזיר את היתרון אליהם לאחר שני סלים רצופים של השניים. סטודמאייר מנצל את היתרון הגדול שלו על שגב ומשפיע בשני צידי המגרש, סל של הלפרין קבע שוב את יתרון השיא במשחק עד כה (37:30). לאחר הטיים אוט ויקטור ראד ודי ג׳יי סילי זעמו על בגאצקיס הבלאגן חוגג במכבי. קולטון אייברסון שוב הראתה אופי ולא נתנה לירושלים לברוח וחזרה למינוס 3 בלבד (40:37), בדרך לפסק זמן של פיאניג׳אני. פיטרסון עם נק׳ ראשונות תפר שלשה והפסיק את המומנטום הצהוב ביחד עם דאנק של אליהו קבע יתרון 8 לירושלים (45:37), אך שוב נדנדת המומנטום עברה לצד הצהוב לאחר סל של גאודלוק ושלשה של פניני. הקצב מעט ירד לקראת סוף הרבע אולי בגלל חמישיות לא כל כך נכונות של שתי הקבוצות שלא מנצלות את החולשה של היריבה. סטודמאייר נועל את המחצית על סל וקבע 47:42 להפועל ירושלים במחצית, גמר נהדר עד כה.

גם הוא הגיע למחצית הראשונה, יותם הלפרין (דף הפייסבוק הרשמי של מנהלת הליגה)
גם הוא הגיע למחצית הראשונה, יותם הלפרין (דף הפייסבוק הרשמי של מנהלת הליגה)

רבע שלישי: 62:58 מכבי ת״א

בניגוד למחצית הראשונה המחצית השניה נפתחה הרבה יותר אגרסיבית עם המון עבירות כמתאים למשחק גמר. גאדולוק צימק את התוצאה למינוס 2 לאחר שלשה בלתי אפשרית קינזי החזיר ל6 לאחר שני סלים רצופים שלו. שלשה של מקל עצרה את השטף של ירושלים. ויקטור ראד שוב מאבד עשתונות ומקבל טכנית, לא מרוכז בכדורסל האמריקאי הערב. הרבע הזה ממשיך להיות מסורבל התקפית מצד שתי הקבוצות אך ירושלים בעיקר בזכות סלים מן העונשין פתחו יתרון של 6 נק׳ (56:50), שלשה של סמית׳ ושתיים מן הקו של פניני (ששוב מראה מה הוא שווה במאני טיים), צימקו לנקודה בלבד. גל מקל סגר ריצה של מכבי עם סל קשה בדרך ל- 56:57 שלשה של סמית על הבאזר קבעה את יתרון השיא במשחק למכבי 62:58 והמומנטום הוא כולו צהוב לקראת הרבע הרביעי והמכריע.

הוביל את השינוי במומנטום בסוף הרבע השלישי בדרך לגביע? ,דווין סמית (טוויטר)
הוביל את השינוי במומנטום בסוף הרבע השלישי בדרך לגביע? ,דווין סמית (טוויטר)

רבע רביעי: 82:68 מכבי ת”א

המונטום נמשך גם בפתיחת הרבע השלישי בהנהגתו של דווין סמית הבלתי נגמר בדרך ליתרון השיא שלה במשחק (66:58), ההפרש כבר צמח ל-10 נק׳ הפרש לזכותם של הצהובים לאחר סל ועבירה של מקל (71:61), האם ירושלים בדרך לפשל שוב במשחק גמר מול הקהל הביתי לפי איך שזה מסתמן כרגע זה בהחלט בדרך לשם. שלשה של פיטרסון מעט החזירה את הצבע ללחיים לספסל של ירושלים, שתיים מדויקות של ראד שוב החזירו למכבי ת”א יתרון מבטיח של 9 נק’ כשנותרו רק 4 דק’ לסוף המשחק. אליהו צימק שוב ל-7 אך ראד החזיר ל-9 כשטרנס קינזי מנסה לקחת זריקות קשות ולא מחויבות. הפועל ירושלים פשוט איבדה את זה לקראת סוף המשחק ושוב הפועל ירושלים מאכזבת ובגדול בארנה 82:68 למכבי ת”א בסיום אכזבה עצומה להפועל ירושלים.

חגיגה בצהוב מכבי ת"א זוכה בגביע ה-44, (טויטר)
חגיגה בצהוב מכבי ת”א זוכה בגביע ה-44, (טויטר)

 

השאר תגובה