האם הוא יזכה בטוטו?

אדריונס טמילי או בשמו הישראלי טוטו תמוז שחוגג היום יום הולדת, לא מוצא את מקומו בהרכבה של הפועל תל אביב מאז חזר למועדון בינואר האחרון. תמוז שנולד בניגריה ועלה בגיל שנתיים יחד עם משפחתו, נאלץ להיפרד מהם כאשר הם סולקו מישראל אך אישה ששמה אורית תמוז אימצה אותו, ולאחר מכן שינתה את שמו לטוטו ובכך הפכה אותו לבנה המאומץ.

בתחילת עונת 2006/7 חתם תמוז בבית”ר ירושלים וכבר בעונתו הראשונה זכה בתואר מלך השערים של המועדון עם 10 כיבושים ובאליפות המדינה. בשנה שלאחר מכן כבש תמוז 6 שערים ובישל עוד 3 בדרך לדאבל ענק של הבית”רים, מה שעזר לו גם בעונה שלאחר מכן לזכות בגביע המדינה יחד עם קבוצתו, ובשנת 2009/10 זכה עימה בגביע הטוטו ובכך מסיים 4 שנים מופלאות בבירה. ב-1 בספטמבר 2010, חתם תמוז במועדון הפועל תל אביב מה שהסעיר את האוהדים הירושלמים שכן האדומים מתל אביב הם אחת מהיריבות הגדולות ביותר שלהם. כבר בעונת הבכורה שלו בתל אביב סיים טוטו כמלך שערי הליגה עם 21 כיבושים, וכן היה שותף לזכייתה של הקבוצה בגביע המדינה.

תמוז עם הפועל ת”א בליגה האירופית, בקדנציה השניה פחות משמעותי (UEFA)

בעונת 2011/12 המשיך החלוץ להרשית וכבש 13 שערים והשלים עוד זכייה בגביע המדינה. ובעוונה שלאחר מכן כבש תמוז רק 10 שערים ובסיום אותה עונה הסתיים חוזהו במועדון, ובכך סיים את הקדנציה הראשונה שלו באדום עם 56 שערים (44 מתוכם בליגה), והוא מדורג במקום התשיעי בטבלת מלכי השערים של המועדון בכל הזמנים בצוותא עם סלים טועמה. בתאריך ה-29 ביולי 2013 עשה תמוז מעבר מפתיע לרוסיה וחתם במדי אוראל, כאשר ב-17 באוגוסט ערך תמוז את הופעת הבכורה שלו בקבוצה כשנכנס מחליף במשחק מול אמקאר פרם, שהסתיים בתיקן 0-0. ב-27 בינואר (לאחר חצי עונה בלבד), שוחרר טוטו מאוראל למרות שהיה חתום לשנתיים במועדון הרוסי, אך כמה ימים לאחר מכן ב-13 בפברואר חתם בהעברה חופשית בפטרולול פלוישט הרומנית עד לסיום אותה עונה.

תמוז במעמד החתימה באוראל. הצעד שהרס את הקריירה? (האתר הרשמי של אוראל)

עשרה ימים בלבד לאחר שחתם ברומניה ערך תמוז את הופעת הבכורה שלו, ובתחילת מרץ כבר כבש את שערו הראשון, בניצחון 2-0 על אוצלול גאלאץ. לקראת עונת 2014/15 האריכה פטרולול פלוישט את חוזהו של תמוז בשנתיים נוספות, ובעונה זו כבש 11 שערים ב-22 משחקים, אך בפברואר 2016 שוחרר תמוז מהמועדון (פעם שנייה שהוא משוחרר מהקבוצה לפני סיום חוזהו) ולא חזר לשחק עוד באותה עונה. ב-21 ביולי 2016 חתם תמוז לתקופה של ארבעה חודשים בלבד בהונאן בילווס מהליגה השנייה בסין. שלושה ימים לאחר שחתם בקבוצתו החדשה ערך טוטו את הופעת הבכורה שלו כשעלה כמחליף בתיקו 0-0 מול גוויזאו זיצ’נג. ב-3 בספטמבר ירדה הקבוצה לליגה השלישית ושיחררה את טוטו תמוז (פעם שלישית בקריירה שהשחקן משוחרר לפני סיום חוזהו).

תמוז מלהטט במדי פטרולול (SPORT-24)

בינואר 2017 חזר טוטו תמוז לישראל וחתם עד תום העונה בהפועל תל אביב לקדנציה נוספת, אך לא זכה לקבל עד כה מקום של קבע בהרכב האדומים מכיוון שהגיע עם עודף משקל, וללא כושר משחק ולכן מאז חזרתו ארצה שיחק רק בארבעה משחקים בלבד, ולזכותו איו אפילו שער. גם בנבחרת ישראל הופיע תמוז 10 משחקים ובהם כבש שני שערים. כאשר הוא נקרא לסגל הנבחרת הצעירה בעוד הוא תושב ארעי, שיחק 13 משחקים בהם כבש 4 שערים ובמהרה ביקשו בכירי הנבחרת הבוגרת לזמנו לסגל. לרוע מזלו של תמוז פיפ”א שינתה את חוקיה במאי  2007 מה שלא אפשר לשחקן שמחזיק בתעודה של תושב ארעי לשחק באותה נבחרת, אך כחודש מאוחר יותר קיבלו טוטו תמוז ורוברטו קולאוטי את האזרחות המיוחלת ואת הזימון לסגל הבוגר.

תמוז במדי הנבחרת (UEFA)

תגובה