דרוש שינוי

קארים בנזמה חתם בשורותיה של ריאל מדריד בקיץ 2009, יחד עם שלל כוכבים נוספים שהיוו חלק מפרויקט הגלאקטיקוס המחודש. כמו בניסיון הראשון, גם הפעם הרעיון לא ממש עבד, אך זה לא הנושא עליו אדבר הפעם. החלוץ הצרפתי פתח לאחרונה את עונתו התשיעית בבלאנקוס ונראה שיהיה קשה מאוד להזיז אותו מעמדת החלוץ הפותח. למי שפחות מעורה בענייני אלופת אירופה, אימרה זו תישמע כאילו שמדובר בחלוץ יעיל, אחד מן הטובים בעולם ושאין שני לו בקבוצה, אך לא זה המצב.

במשך שנים היו לצידו של בנזמה מספר חלוצים, אך אחד אחרי השני הם עזבו בדיוק מאותה סיבה – מעין עיוורון כלפי היכולת של הצרפתי ושל אלו שהיוו תחרות עבורו. שלא תבינו לא נכון, בשנים הראשונות של בנזמה במועדון, הוא סיפק את הסחורה ואף היה לאחד מן הטובים בעולם בתפקידו, אך הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה, ומלבד עונת 15/16 המספרים של בנזמה נמצאים במגמת ירידה, ולמרות זאת הוא ממשיך להיות מספר 9 של הקבוצה הטובה בעולם.

בהתחלה זה היה נראה כמו שידוך מושלם (UEFA)

אלברו מוראטה הוא דוגמה קלאסית לאחד שלא הצליח לפרוח תחת צלו של בנזמה. החלוץ הספרדי, שכונה ע”י האוהדים “הנסיך הקטן” ואף היה אהוב הקהל, הספיק לרשום שתי קדנציות בקבוצה הלבנה של בירת ספרד. מוראטה גדל בריאל מדריד וקיבל הזדמנויות ראשונות בקבוצה הבוגרת בעונת 2010/11, והיה לחלק חשוב ברוטציה בעונת 2012/13 (באותה עונה הוא פתח בקלאסיקו ובישל לבנזמה את שער היתרון). אחרי עונת ה-“דסימה” של ריאל, 13/14, אלבריטו עזב את מועדון נעוריו ועבר ללבוש את המדים של הגברת הזקנה, יובנטוס. מלבד שער מתוק נגד האקסית בחצי גמר ליגת האלופות של עונת 2014/15, מוראטה לא ממש פרע את השטרות, ולאחר שתי עונות פושרות בטורינו ריאל ניצלה את סעיף ה-“באיי-בק” (רכישה בחזרה) והשיבה את בנה לגבולותיה. החלוץ הספרדי חזר כדי לתת פייט לבנזמה ולהילחם על מקום ב-11 של זיזו. אך לא משנה כמה טוב או היה, או כמה שערים הוא כבש או בישל, תמיד במשחק שלאחר מכן מי שהיה מקבל את חולצת ההרכב היה דווקא בנזמה. ולמה? אהבתו העיוורת של המאמן הצרפתי לחלוץ ממולדתו. מוראטה סיים את העונה החולפת עם 43 הופעות ו-20 שערים, בעוד קארים כבש שער פחות ממנו ב-5 הופעות יותר. לאחר אותה עונה החליט מוראטה לעזוב סופית את ריאל, בגלל חוסר אובייקטיביות מצד המאמן. אלברו חתם בצ’לסי מהפרמייר-ליג.

חלוץ נוסף שבדיעבד ריאל מדריד יכולה להצטער על כך שעזב הוא גונזאלו היגוואין. היגוואין היה שם לפני בנזמה, ולצד אגדות כמו ראול, גוטי ורוד ואן ניסטלרוי פרח ככדורגלן צעיר בתחנה הראשונה שלו באירופה. לפני שקארים נחת בברנבאו, היגוואין כבש 35 שערים בשלוש עונות בכורה, ואחרי הגעתו של בנזמה למועדון הארגנטינאי המשיך לכבוש בצרורות, אך בסוף עונת 2012/13 הבין שלא יוכל לתפוס את משבצת החלוץ הראשון ובחר לעזוב את הבלאנקוס. היגוואין הוצג כשחקנה של נאפולי ומהר מאוד הפך לאליל הקהל, תוך כדי שהוא כובש 91 שערים ב-146 הופעות. כמה מהר הוא הפך לאהוב הקהל, ככה מהר הוא הפך לשנוא בעיר הבירה של המאפיות באיטליה. היגוואין עזב את נאפולי אחרי שלוש עונות והצטרף ליובנטוס, השנואה ביותר ע”י אוהדי נאפולי.

מה יהיה? (zimbio)

הדעה הרווחת בקרב אוהדי ריאל מדריד היא שהגיע הזמן לריענון, שינוי או במילים אחרות למכור את בנזמה ולצרף חלוץ אחר במקומו. בקיץ האחרון מי שהיה היה קרוב לחתימה בבלאנקוס היה קיליאן אמבפה המוכשר, שבסופו של דבר בחר ב-פ.ס.ז’ כקבוצתו ההחדשה. בשקט בשקט, קארים בנזמה פותח כבר עונה תשיעית בריאל, ובשבוע האחרון הוא אפילו האריך את חוזהו במועדון עד קיץ 2021, כך שקשה מאוד לראות אותו עוזב את מדריד בקרוב, ללא שום הצדקה אמיתית.

תגובה