גביע הקונפדרציות: חלוקת נקודות בין אוסטרליה לקמרון

אוסטרליה וקמרון סיימו את דרכן בגביע הקונפדרציות לשנה זו. אלופי אפריקה עלו ליתרון, ממש בירידה למחצית, אך האוסטרלים השוו בפתיחת המחצית השנייה. שתי הקבוצות השיגו את הנקודות הראשונות שלהן בטורניר 

בקרב הישיר בין שתי הנבחרות החלשות בבית ב’, גביע הקונפדרציות נכנס למחזר האחרון של שלב הבתים. קמרון ואוסטרליה נפגשו היום בסנט פטרסבורג, לקרב ישיר בין אלופת מאפריקה לבין “הסוקרס” . שתי הנבחרות הגיעו להתמודדות בידיעה שגם במידה ואחת מהן תנצח ותשאיר את יריבתה נטולת נקודות, היא ככל הנראה לא תעלה לשלב הבא,.זהו המשחק הרשמי הראשון בין שתי הנבחרות.

האוסטרלים היו הראשונים לסכן את השער לאחר  2 דקות, שרוב קרוס הצליח להטעות את המגן ולשחרר בעיטה מתוך הרחבה, אך הכדור הלך ישירות לידיו של פבריס אונדואה. שחקנה לשעבר של לברקוזן, שכיום משחק בליגה הסינית, המשיך להיות דומיננטי בחלק ההתקפי, לאחר שהכניס כדור מצוין, שפספס את ראשו של יוריץ’ בסנטימטרים.

הקמרונים נכנסו לקצב לאחר שבדקה הרביעית, כריסטיאן באבסוג, חתך מהאגף לתוך הרחבה, אך הוציא מרגלו בעיטה חלשה שהתגלגלה החוצה. בדקה השמינית, זמבו אנגוויסה נותר לא מכוסה בתוך הרחבה, אך הכדור שנורה מרגלו פגש את הרשת מהצד הלא נכון.

הקצב הוסיף להיות גבוה, עם התקפות מהירות משני צידי המגרש, אך מצבי הבקעה נהיו יותר ויותר נדירים. בדקה ה-35, ארנאוד דיום ניסה לתבל את העסק, עם בעיטה מפתיה מ-40 מטרים, אך מתיו ראיין שטיפה חלם, הצליח להתעורר בזמן ולקלוט את הכדור. שתי דקות חלפו ומבצע מצוין של מוקאנג’ו הסתיים בקול ענות חלושה, עם בעיטה שטוחה וחלשה לידיים של ראיין. הלחץ של האפריקנים המשיך, אך נדמה היה שהמסירה האחרונה לא תגיע אף פעם. אך במהלך האחרון של המחצית הראשונה זה סוף סוף הגיע. 40 שניות בתוך תוספת הזמן בת הדקה, כדור עומק על 40 מטרים, עבר את כל ההגנה האוסטרלית ומי שהיה ראשון להגיע אליו היה, החלוץ בעל השם הקצר: אנדרה-פרנק זאמבו אינגיסה, שהקפיץ באלגנטיות מעל ראיין ורץ לחגוג עם חבריו יתרון בירידה לחדרי ההלבשה.0:1 לקמרון.

שתי דקות מפתיחת המחצית השנייה האוסטרלים היו צריכים לעלות גם כן ללוח התוצאות, לאחר שטומי יוריץ’ קיבל כדור מצוין ובעט מ-13 מטרים מעל השער. שמונה דקות לאחר מכן, וינסנט אבובאקר כשל להכפיל את התוצאה, גם כן ממצב קורץ, לאחר שקיבל כדור מצוין מבאסגוג, אך לא הצליח לפגוע במסגרת.

בדקה ה-60, אוסטרליה קיבלה הזדמנות פז לחזור למשחק, לאחר שארנסט מאבוקה הכשיל את אלכס גרסבץ’ בתוך הרחבה. לאחר התייעצות עם צוות שופטי הטלוויזיה השופט אישר שמדובר בהכשלה. מרק מאליגן היה זה שלקח את האחריות והקפטן האוסטרלי לא התבלבל והוציא בעיטה חזקה לפינה השמאלית. 1:1.

חמש דקות חלפו וקמרון כמעט והחזירה את היתרון, לאחר מהלך קבוצתי מצוין שהסתיים בהכנסת כדור טובה של באסגוג, אך שוב זה היה אבובקאר שלא היה מדויק. בדקה ה-78, שוב חלוצה הקמרוני של בשיקטאש, כשל למצוא את המסגרת, הפעם בנגיחה שחלפה ליד הקורה. הקמרונים המשיכו ללחוץ, אך אבובקאר המשיך להחמיץ גם בדקה ה-87, לאחר שחדר לרחבה, אך הבעיטה שלו נעצרה בשחקן אוסטרלי.

בסיום חלוקת נקודות, בין שתי הנבחרות שמסיימות את דרכן בטורניר.

 

המהלך שהוביל לפנדל האוסטרלי. חלוקת נקודות בסיום (theguardian)

 

 

תגובה