אלופה במשבר ?- לוקומוטיב וספרטק נפרדו ללא הכרעה בדרבי של מוסקבה

המחזור השני בליגה הרוסית נפתח עם המשחק המרכזי הדרבי בין לוקומוטיב מוסקבה ובין ספרטק מוסקבה.

המשחק נפתח בסערה לאחר שבדקה החמישית הכדור הגיע לקפטן האורחת דניס גלושקוב ניסה להפתיע את שוער לוקומוטיב ג’ילרמה שהדף מצויין.  הפתיחה הטובה של האורחת המשיכה, כדור חופשי של  הקשר הברזילאי פרננדו מרטינז עלתה אל מעל הרשת של היריבה. בדקה ה- 11′ קווינסי פרומס עבר גם הוא את הגנת לוקומוטיב שלא הורגשה, אך שוב ג’ילרמה עמד במקום. לחץ על השער של לוקומוטיב במשך דקות רבות בפתיחה אך ללא דיוק. ‌ההתקפה הראשונה של לוקומוטיב הגיעה בדקה ה – 14′ כאשר הקשר  מנואל פרננדז לחץ לראשונה על שערו של אלכסנדר מקסימנקו שהדף את הכדור. בדקה ה – 22′ זה לואיס קשר ספרטק ניסה להפתיע עם בעיטה מפתיעה לא מדוייקת. בדקה 31′ נגיחה של הקשר המקומי אלכסיי מירנצ’וק נעצרת בידיו של מקסימנקו. ספרטק ניסתה שוב בדקה ה – 38′ פרומס ניסה שוב אך לא מדוייק, מחצית מלאה בהזדמנויות הסתיימה ללא הכרעה.

שתי הקבוצות לחצו בדקבי הראשון של העונה אך ללא דיוק (עמוד הטוויטר של ספרטק מוסקבה)

המחצית השנייה נפתחה ביכולת מהוססת מצד שתי הקבוצות, פרומס המשיך להיות הדומיננטי בשירות האדומים כאשר בדקה ה-  51′ עבר את הגנת היריבה אך שוב לא דייק בסיומת. ההדזמנות היחידה במחצית השנייה השנייה של המארחת בדקה ה- 65′ הקשר ג’פרסון פרפאן שלח כדור מחוץ לרחבה היישר לידיו של מקסימנקו. בדקה ה- 71′  ניסיון נוסף של ג’אפרן הפעם בנגיחה אך הכדור הלך אל מעל השער. המשחק נרגע  מעט לקראת דקות הסיום, אך למרות תוספת זמן של 4 דקות המשחק הסתיים ללא הכרעה. אלופת רוסיה טרם כבשה ואילו ספרטק תתכונן למשחק הקרוב ביום רביעי במוקדמות ליגת האלופות מול פאוק סלוניקי.

הדרבי הראשון של מוסקבה ללא הכרעה (עמוד הטוויטר של לוקומוטיב מוסקבה)

מוקדם יותר ניצחה קרסנודאר את אוראל יקטרינבורג בתוצאה 2-1. לזכות קרסנודאר כבשו וקיטור קלאסן (48′) ופאבל ממאב (89′). לזכות אוראל יקטרינבורג כבש אריק קוסמין (6′)

במשחק נוסף ניצחה זניט סנט פטרסבורג את ארסנל טולה בתוצאה 1-0 לזכות זניט כבש אולג שאטוב (61′)

תגובה