איקר קסיאס חוגג יומולדת 36

השוער הספרדי הותיק חוגג 36 אביבים ואנחנו ב-JSPORT מחזירים אתכם אחורה בזמן ומסכמים קצת את הקריירה הענווה של איקר קסיאס

איקר קסיאס פרננדז נולד ב-20.5.1981 במדריד וכבר מגיל צעיר החל להתאמן באקדמיה של ריאל מדריד כבר שהוא היה בן 16 הוא זומן לראשונה לסגל הקבוצה הבוגרת של ריאל מדריד במסגרת ליגת האלופות אך את הופעת הבכורה שלו הוא עשה בשנת 1998 לאחר שהשוער הראשון דאז של ריאל, בודו אילגנר, נפצע והוא נכנס כמחליף. מאז הוא תפס את אפודת הראשון בריאל מדריד. בשנת 2000 היה לשוער הצעיר בכל הזמנים שמשחק בגמר ליגת האלופות כאשר זכה עם הקבוצה בתואר ליגת האלופות לאחר שהביסו את ולנסיה 3-0 וכל זה קורה 4 ימים לאחר שהוא חגג את יום הולדתו ה-19. לאחר שלוש שנים כשהוא לובש את אפודת ההרכב הראשון ריאל רכשה את סזאר סאנצ’ז לשער הקבוצה ואיקר ירד לספסל אך הוא חזר לשחק בדקות האחרונות של גמר ליגת האלופות של 2002 לאחר שסזאר נפצע ואיקר היה אחד הסיבות לזכייה נוספת של ריאל בליגת האלופות לאחר שעצר את התקפות באייר לברקוזן והשאיר את התוצאה על 2-1 לטובת ריאל. מאז הוא תפס מקום של קבע בהרכב הראשון של ריאל.

קסיאס זכור לכולנו על ההצלה האדירה שלו במשחק מול סביליה בשנת 2009 כאשר זינק מפינה אחת לפינה השנייה של השער כדי להציל כדור שכבר היה נראה בדרך לגול בטוח.

בעונת 2012/13 נפצע קסיאס בידו והוחלף בשער על ידי דייגו לופז וגם לאחר החלמתו עדיין התקשה קסיאס לחזור לאפודה הראשונה בעונה שלאחר מכן פתח קסיאס בשערה של ריאל רק במשחקי גביע המלך הספרדי ומשחקי ליגת האלופות. ובקיץ 2015 לאחר 25 שנים בריאל מדריד עזב קסיאס את מועדון נעוריו ועבר לשחק בפורטו שם הוא משחק כיום.

קסיאס במדי פורטו (UEFA)

במהלך הקריירה הרבה שלו זכה איקר ב5 אליפויות ספרד, שני גביעי מלך ספרדי, 4 סופר-קאפ ספרדי, שלושה גביעי ליגת האלופות, שני גביעי סופר-קאפ אירופי, גביע בניבשתי אחד וגביע אליפות העולם לקבוצות אחד.

קסיאס מנשק את הגביע הכי נחשק (FIFA)

בנוסף מאז שערך את הופעת הבכורה שלו בנבחרת ספרד בשנת 2000 וזכה עם הנבחרת הלאומית בשתי אליפויות אירופה וזכה פעם אחת בגביע העולם.

אפשר להגיד שבגדול איקר זכה בכל תואר גדול אפשרי כשוער כדורגל, במהלך הקריירה שלו גם זכה שלוש פעמים בתואר שוער השנה בעולם מטעם פיפא, השוער המצטיין של מונדיאל 2010, 5 פעמים נבחר לשוער השנה בעולם מטעם הIFFHS (פדרציית הכדורגל הבינלאומי להיסטוריה וסטטיסטיקה) ועוד פרסים אישיים כאלה ואחרים.

איקר קסיאס גדול שוערי ריאל מדריד ונבחרת ספרד ואחד השוערים הכי טובים שזכינו לראות.

מזל טוב ומקווים שנמשיך לראות אותך משחק עוד שנים רבות ולהנות.

תגובה