אין כמו בבית

היום (שישי), יחגוג בן שהר את יום הולדתו ה-29. מי שהחל את דרכו כילד פלא בכדורגל הישראלי הפך סוף סוף לשחקן רוטציה משמעותי בשנים האחרונות בהפועל באר שבע ונראה כי הוא מצא את מקומו בכדורגל הישראלי.

שהר החל את הקריירה שלו בנוער של הפועל תל אביב. בשנת 2006, נקנה בן ע”י צ’לסי ובינואר 2007, ערך את הופעת הבכורה שלו במדי הקבוצה מלונדון והופיע במספר משחקים עד סוף העונה אך לא הותיר חותם ולא כבש שערים. בסיום אותה עונה, שהר הושאל לקווינס פארק ריינג’רס מהליגה השנייה באנגליה. לאחר אותה עונה שהר חזר לצ’לסי, שוב לא הרשים, ושוב יצא להשאלה, הפעם לשפילד וונסדיי שגם כן שיחקה בליגה השנייה באנגליה. ביוני 2008, הושאל החלוץ לפורטסמות’ ולא שיחק באף משחק רשמי ואז בינואר 2009 הושאל לדה חראפשחאפ מהליגה ההולנדית. בשנת 2009, נמכר בן שהר מצ’לסי לאספניול תמורת סכום שמוערך בכמיליון יורו. בן לא הצליח להשאיר חותם בספרד וגם שם המשיך לנדוד בהשאלה מקבוצה לקבוצה. בשנת 2010, הושאל החלוץ להפועל ת”א, כבש 16 שערים ב-34 משחקים ובנוסף זכה בגביע המדינה והיה שותף למשחקי ליגת האלופות של הקבוצה. בסיום אותה עונה, חזר לאספניול והושאל לאוסר הצרפתית. מבין כל המקומות אליהן הושאל או נמכר החזרה לארץ הייתה המקום היחיד בו באמת בלט וזה היה איתות ראשון לקאמבק.

התחיל במקום אחר לגמרי (קרדיט לדף הפייסבוק של הפועל באר שבע)

בסיום העונה, חזר בן לאספניול והשניים הגיעו להסכם על שיחרור מהקבוצה, שהר חתם בהרטה ברלין מהליגה השנייה בגרמניה. בן לא הצליח להשאיר חותם בבירת גרמניה ואף שיחק בשנת 2013 בעיקר בקבוצת המילואים של הרטה ברלין. בשנת 2014, שוב הושאל בן שהר הפעם לארמניה בילפלד שגם כן משחקת בליגה השנייה בגרמניה. החלוץ, שותף רק בעשרה משחקים רשמיים בהם כבש 3 שערים. בסיום העונה, חתם בן שהר במדי ווילם מהליגה ההולנדית הראשונה. ב-33 משחקים רשמיים בהם שותף כבש החלוץ שבעה שערים והוסיף עוד שער בגביע ההולנדי.

אחרי עוד הופעות כושלות בחו”ל (חוץ מבויטסה) ואחרי שראה איפה הוא כן פורח, ב-9 ביולי 2015, חזר בן שהר לישראל וחתם בהפועל באר שבע בה הוא משחק עד היום.

נדד ללא הרף (קרדיט לnw)

הקריירה של בן לוותה בהמון עליות וירידות, לצד הברקות נהדרות וניצוצות של יכולת מרהיבה, בתחילת דרכו בן לא היה מספיק יציב ולכן לא הרשים ברוב הקבוצות בהן שיחק. בן, הוא סקורר נהדר עם יכולת כדרור טובה, מהירות והבנת משחק ברמה גבוהה. שהר, נדד מקבוצה לקבוצה בתחילת דרכו ולא הצליח למצוא בית אמיתי שיתן לו את ההזדמנויות והביטחון אותו צריך שחקן צעיר כדי לממש את הפוטנציאל הרב שטמון בו, עד שהגיע להפועל באר שבע. כמו בקדנציה הראשונה שלו בארץ, בן הוכיח שהוא חלוץ ליגה נהדר. ב-85 משחקים כבש בן שהר 34 שערים. בנוסף, החלוץ הפך לחלוץ הבכיר של אלופת המדינה וזכה עמה ב-3 אליפויות ברציפות, שני גביעי אלוף האלופים וגביע הטוטו אחד. כמו כן, החלוץ היה שותף לשני הקמפיינים הנהדרים בליגה האירופית של המועדון.

כעת, כשבן שהר נושק לגיל ה-30 נשאלת השאלה האם הוא צריך לנסות את מזלו שוב באירופה? או אולי להסתפק בלהיות שחקן מוביל באלופת המדינה? מצד אחד, אני בטוח כי חלומו של שהר היה ויהיה להצליח באחת מהליגות הגדולות באירופה ואם תיהיה לו את ההזדמנות הוא ישמח לנצל אותה. לעומת זאת, לאחר שנים בהם נדד מקבוצה לקבוצה הוא מצא לו בית חם. החלוץ פורח בבירת הנגב ונחשב לאחד השחקנים הבכירים במדינה.

לטעמי, בן לא צריך לחזור לאירופה, הוא חייב להישאר ולהמשיך לבסס את מעמדו כאחד השחקנים המובילים והבולטים בישראל, להמשיך להילחם על תארים, להמשיך לנסות להגיע לליגת האלופות ולהמשיך לייצר היסטוריה במדי הפועל באר שבע. לאחר שנות נדודיו של החלוץ, הוא הצליח למצוא את הפינה שלו בבירת הנגב והצליח סוף סוף לממש את הפוטנציאל הרב שטמון בו. שהר מככב בבאר שבע ומוביל את הקבוצה לתקופת השיא שלה מאז הקמתה. בנוסף, שהר משתתף כמעט בכל עונה במסגרות האירופיות עם הדרומיים. כמו כן, הוא אחד מהשחקנים המובילים והמשפיעים גם בחדר ההלבשה של האלופה.

פורח בנגב. (קרדיט לscoopnest)

בן חייב להישאר באיזור הנוחות ובבית החם שמצא בבאר שבע, רק ככה יוכל לחקוק את שמו בהיכל התהילה של הכדורגל הישראלי בכלל ובהפועל באר שבע בפרט. כעת, נותר רק לאחל מזל טוב ולקוות שנמשיך לראות את היכולת הטובה והכישרון הנהדר שטמון בבן שהר.

תגובה