איטליה גוברת בקושי על מאלי בדרך לחצי הגמר

לאחר שאוקראינה הבטיחה את מקומה בחצי הגמר מוקדם יותר היום, כעת תורם של איטליה ומאלי להילחם על הכרטיס השני לחצי. אז אמנם איטליה היא הפייבוריטית הברורה במפגש, גם בגלל סגלה האיכותי וגם בגלל חולשתה היחסית של מאלי (4 נק’ מתוך 9 אפשריות בשלב הבתים). אך הנבחרת האפריקאית אינה פראיירית, כפי שהוכיחה בשמינית הגמר, כאשר הפתיעה והדיחה את ארגנטינה מהטורניר. אז על הנייר, זה נראה כמו ניצחון קל לאיטלקים, אך כשמדובר במשחק אחד ובמיוחד בגילאים הללו, אפשר לקוות ואף לצפות להפתעות. וכמה מאלי הייתה קרובה להפתיע.

הרכבים:

איטליה: פליצארי, פלגריני, דל פראטו, בלאנובה, רניירי, טריפלאדלי, אספוסיטו (בטלה, 68), פראטסי, גאביה, סקאמאקה, פינאמונטי (אוליביירי, 88)

מאלי: יוסוף קויטה, קונאן, קאנוטה, פופאנה (ממאדו טראורה, 90+1), דיאבי, עוסמאן, סיסוקו, דראמה (קונטה, 85), קמארה, טורה (בילאל טראורה, 69), סקו קויטה

מהלך המשחק:

פתיחת משחק סוערת באצטדיון טיצ’י. בדקה ה-12, איטליה עולה ליתרון 1:0 משער עצמי של איברהימה קונה. בדקה ה-21, שחקנה של מאלי, עוסמאן, מקבל כרטיס אדום ומשאיר את הנבחרת האפריקאית ב-10 שחקנים. אבל זה לא משנה הרבה לשחקניו של מנוטו קאן, כי בדקה ה-38 החלוץ סקו קויטה משווה את התוצאה ל-1:1. למרות החסרון המספרי, מאלי מצליחה לאיים על השער, אפילו יותר מאיטליה (4 בעיטות למסגרת לעומת אחת בלבד), והמשחק נראה פתוח לכל. נראה כיצד איטליה תצליח לנצל את היתרון המספרי שלה במחצית השנייה.

המחצית השנייה נפתחה בצורה הרבה יותר טובה עבור הצד האיטלקי. קבוצתו של פאולו ניקולאטו פתחה את החצי השני של המשחק בצורה אגרסיבית ועוצמתית, מה שהוביל לשער אנדראה פינמונטי בדקה ה-60, שקבע 2:1 לאיטליה! ואם חשבתם שהמשחק גמור, אז דעו שמאלי עדיין לא אמרו את המילה האחרונה, כי בדקה ה-79, מוחמד קמארה משווה את התוצאה ל-2:2! לא יאומן. אבל צהלות השמחה והתקווה הקצרה נגמרו לאחר 4 דקות, כאשר פינאמונטי השלים צמד, הפעם מהנקודה הלבנה, וקבע 3:2 לאיטליה! מהרגע הזה מאלי הפסיקה לתפקד, ואיטליה המשיכה בשלה: דוידה פראטסי קבע 4:2 דקה לאחר הפנדל של פינאמונטי וסגר את המשחק. כמה קורה הייתה מאלי הצנועה לעלות לחצי הגמר, אבל לצערה, לא כל יום ארגנטינה.

תוצאת סיום – 4:2 לאיטליה. איטליה עולה לחצי הגמר, בו היא תפגוש את אוקראינה. שער משחקי רבע הגמר ישוחקו מחר: ארה”ב נגד אקוודור (18:30) ודרום קוריאה נגד סנגל (21:30).

תגובה