אחרי המתאבן באה העיקרית

אחרי שמספר משחקי סופרקאפ “זוטרים” יותר (פורטוגל, הולנד, צרפת) שוחקו כבר בשבוע שעבר ואחרי שבאנגליה העניקו כבר את מגן הקהילה, הגיע הזמן לסופרקאפים של גרמניה וספרד לתפוס את הבמה ולתת את יריית הפתיחה הרשמית של עונת 2018-19 במדינות הללו.

הסופרקאפ הגרמני

מתי: יום ראשון, 12.8 21:30

איפה: הקומרצבאנק ארנה, פרנקפוקט

מי נגד מי: איינטרכט פראנקפורט (מחזיקת הגביע) נגד באיירן מינכן (אלופה)

תסריט: באיירן ללא בפק הפייבוריטית בקרב הזה מול קבוצתו של טאלב טוואטחה (שלא צפוי לפתוח בהרכב אבל ככל הנראה כן יהיה ב-18 שיירשמו למשחק).

ישחק? טוואטחה במדי פרנקפורט (BILD)

הבווארים פותחים את עידן ניקו קובאץ’ עם המשחק הרשמי הראשון שלהם לעונת 18-19 ואחרי מחנה אימונים לא רע בו הבינו שיש להם מספר כשרונות צעירים לא רעים בכלל! ממש לפני מספר דקות לכתיבת שורות אלו פרנקפורט הודיעה כי כוכבה אנטה רביץ’ חתם על חוזה חדש במועדון ולא יזוז לשום מקום, ללא ספק ההכרזה החשובה ביותר עבור המועדון שכן הקרואטי צבר לא מעט מומנטום חיובי במונדיאל ומגיע עם תנופה אדירה לנסות להצעיד את פרנקפורט למסע נוסף בצמרת הטבלה והצלחה מרבית בקמפיין האירופי.

מגיע חם, רביץ’ (BILD)

אצל הבווארים אין יותר מדי חדש תחת השמש. הענקית הגרמנית מקבל את מנואל נוייר בחזרה אחרי פציעה קשה ואחרי מונדיאל כושל מאוד ומנו ירצה להוכיח שעדיין יש לו את זה. הבווארים פייבוריטים לזלול כל תואר מקומי אפשרי וזה מתחיל עם ההוא שישוחק ביום ראשון.

יש מה להוכיח, נוייר (BILD)

תחזית: באיירן תניף בקלות.

הספורקאפ הספרדי

מתי: יום ראשון 12.8 23:00

איפה: אצטדיון איבן בטוטה, טאנג’יר, מרוקו

מי נגד מי: ברצלונה (אלופה ומחזיקת הגביע) נגד סביליה (פינאליסטית הגביע)

תסריט: סביליה מגיעה עם מעט חששות לעונה הקרובה אחרי חלון העברות די ביזארי. לא מספיק שכבר כמעט בכל מאצ’-אפ מול הקטאלונים הם במצב אנדרדוג אז הם עוד יעלו לקרב הזה עם שוער חדש, תומאש ואצ’ליק, כאשר סרחיו ריקו הושאל לפולהאם. האנדלוסים שמרו על רוב הסגל ונתנו חיזוקית בעמדות הבעיתיות אבל שחקן אחד שכן איבדו יפגוש אותם בצד השני של המגרש (צפוי לפתוח) וזהו הבלם הצרפתי קלמן לאנגלה.

יפגוש את האקסית, לנגלה (הטוויטר הרשמי של ברצלונה)

חוץ ממנו הקטאלונים התחזקו בארת’ור מלו שבא על תקן סותם החור העצום שהשאיר אנדראס אינייסטה, ארת’ורו וידאל שהגיע לחזק את הקישור האחורי במקום אנדרה גומש שהושאל, מאלקום שבא לתת באמת מענה נורמלי לעמדת הכנף במקום אלייש וידאל שחוץ מגול בקלאסיקו לא ממש הפגין כדורגל ברמה שמצופה משחקן ברצלונה ותגלית משחקי ההכנה, חואן מיראנדה, שנחטף מקבוצת הנוער של המועדון ויהוה גיבוי לג’ורדי אלבה בעמדת המגן השמאלי, מה שאפשר לבארסה למכור את לוקה דין. שחקן שעזב גם הוא וקצת חבל שלא הצליח להישאר הוא הבלם יירי מינה אבגל תמורת 24 מ’ אירו רווח על חצי שנה ששיחק אפשר היה לוותר על הקולומביאני הצעיר.

הפתעה נימה, מיראנדה (UEFA)

בחזרה למשחק, בפעם הראשונה בתולדות הסופרקופה, ישוחק משחק אחד בלבד! אחרי שההתאחדות הספרדית, ברצלונה וסביליה, לא הצליחו למצוא 2 תאריכים שמתאימים לכולם (בארסה הייתה במסע בארה”ב, סביליה כבר מתחילה את מוקדמות הליגה האירופית והעונה נפתחת עוד שבועיים) הוחלט כי ישוחק משחק בודד במגרש ניטרלי. עד כמה נייטרלי? אבכן הקבוצות נדדו עד למרוקו השכנה הדרומית!

תחזית:  בארסה תגרוף תואר ראשון לעונת 18-19 בדרך למסע ארבעת התארים שלה (סופרקאפ, אליפות, גביע וליגת האלופות).

תגובה