דואגים לעתיד

בסיסה של הצלחה ספורטיבים נמצא בשורשים ובהתאחדות לכדורגל בישראל נותנים חשיבות רבה להתנהלות מול השחקנים הצעירים הרשומים תחת כלל המועדונים בארץ. היום (שני) פורסמה הודעה מטעם מנכ"ל ההתאחדות רותם קמר שבה הנחיות ודגשים לטיפול הולם בשחקני העתיד של המועדונים.

הניסוח המלא:

 שלום רב,

ההתאחדות רואה חשיבות רבה בטיפול והתייחסות לקטינים הפועלים במסגרתה. לאחרונה החלהההתאחדות בהדרכת מאמנים והכשרתם לטיפול בסוגיות קטינים, המצריכות רגישות והתתייחסות מיוחדת משחקנים בוגרים. הכשרה זו נשעת במסגרת אגף ההדרכה של ההתאחדות ונשמח לשתף את המועדונים בחומרים רלוונטיים בנושא.

לאור הפרסומים האחרונים שנושא שבנדון, ברצוננו להזכיר ולהדגיש את הקוד האתי של ההתאחדות לכדורגל בעניין הגנה על קטינים. יובהר כי הוראות אלו חלות על כל הפעילים הרשומים בהתאחדות, לרבות מנהלים, מאמנים ובעלי תפקידים אחרים במועדון.

 1. אחראיות כלפי ספורטאי קטין
  למבוגר הנוטל חלק בחייו הספורטיביים של ספורטאי קטין (לדוגמא: מאמן, הורה, מנהל), נודעת השפעה על חייו ומכאן ההכרה בצורך לייחד פרק נפרד להסזדרת הכללים בנוגע לספורטאי קטין.
  בשל המשמעות החינוכית של העיסוק בספורט בגיל צעיר, בעלי העניין השונים, יכירו בחשיבות שבשמירה על טובת הספורטאי הקטין במרכז פעילותם בהתאם לערכים הבאים:
  1.1 הסדרה ופיקוח מקצועי, תוך הבטחת בטיחותו ושלומו של ספורטאי קטין;
  1.2 הכרת החקיקה הרלוונטית;
  1.3 ערנות להתעללות וניצול מכוח יחסי תלות או חוסר בגרות של קטינים בהיבט הפיזי, המילולי והנפשי;
  1.4 הפעלת שיקול דעת והתנהלות דיסקרטית מתוך הכרה בסמכות ובכוח המצוי בידו של המבוגר הנוטל חלק בחייו של הספורטאי הקטין;
  1.5 הימנעות מפעולה המזיקה לספורטאי הקטיןשאינה נשענת על שיקולים מקצועיים סבירים;
  1.6 דאגה לשימור והעלת ההערכה העצמית והביטחון העצמישל הספורטאי הקטין במהלך פעילותו הספורטיבית;

הימנעות מהזנחה (מחדל) -אי מילוי הצרכים הפיזיים והנפשיים הבסיסיים במהלך פעילותו הספורטיבית של הספורטאי הקטין.

נבקשכם לתת תשומת לב וחשיבות לנושא רגיל זה במסגרת פעילות המועדון.
נא להפיץ ולידע את האמור במכתב זה, לכל בעלי התפקידים והורי השחקנים הקטינים הרשומים במועדונכם.

ההתאחדות עומדת לרשותכם בכל שאלה ו/או הבהרה בנושא.

בעקבות הנחיות אלו אנו סבורים כי כל נושא הקליטה וההתפתחות של שחקנים צעירים במועדונים שלהם יתפתחו וכעת, ניתן רק לחכות ולראות אם אכן חל שיפור בקרב מי שאמורים להיות דור העתיד של הכדורגלנים בארץ.

אולי יענייך אותך גם

רגע לפני שאתם הולכים

אנחנו שמחים שקראת את הכתבה הזו, ומקווים שהיא עניינה אותך. אנחנו ב-JSPORT משקיעים מאמצים רבים כדי להביא לכם את התוכן האיכותי, האמין והכי מהר. אין מאחורינו טייקונים ובעלי עניין, אנחנו עובדים קשה כדי להביא לכם את התוכן הכי איכותי שיש בלי שום אינטרסים. כל שיש לנו הוא את הגולשים, אתם, שמחזיקים אותנו בתרומות שלכם. אז אם אהבתם את התכנים שלנו, נשמח אם תשקלו להצטרף אלינו ולתמוך בנו בהמשך הפעילות.
[give_form id="105984"]

מערכת jsport עושה מאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו ולהעניק להם קרדיט בולט והוגן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא ניתן לאתר את המקור או שזהותו אינה ידועה, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות אלינו בכתובת המייל  [email protected]

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.