מייטי רד

כשאומרים אגדה ליברפולית ישר קופץ לראש סטיבן ג'רארד! הקשר הנפלא שפרש לא מזמן ולאחרונה חזר למועדון נעוריו לצוות המקצועי הוא ללא ספק הפנים של ליברפול בדור האחרון ואחד מאהובי "הקופ" המפורסם. אך יש סמל נוסף, אגדה נוספת, איש נוסף שמעלה חיוך על שפתיהם של הסקאוסרים מהיציע. ג'יימי קראגר, הבלם הנפלא, הבלתי מתפשר, מי שבדומה לג'רארד השיגו כמעט הכל בקריירה שלהם ונחשבים לאגדות באדום

 

"לא ייאמן שדווקא אני, ג'יימי קראגר, ויתרתי לעצמי, ועוד במשחק הראשון בחיי, בגיל 11. זה היה יום גשום, אחד מאותם ימים שהשמיים שחורים מעל לליברפול. זו היתה הקבוצה הראשונה שלי, נבחרת בית הספר. המגרש היה עיסת בוץ מכוערת, והכל נראה מבאס באותו רגע אז פשוט החלטתי לביים פציעה ולצאת כמה דקות אחרי שהמשחק החל. אבא שלי, בחור שלא כדאי ללכת מולו לבד בסמטה חשוכה, קלט הכל, הוא תפס אותי בחולצה ופשוט גרר אותי לתוך הרכב. "אכזבת אותי אבל יותר מכך אכזבת את עצמך, אמר כשאני יושב ובוכה ברכב. זה היה הרגע המכונן בחיי, לא שער ראשון בבוגרים, לא להניף את גביע האלופות או לחתום חוזה ראשון, אלא אותו ילד שהבין שאם הוא רוצה להשיג משהו בחיים אז לעולם לא לוותר לעצמך. אני חושב שעמדתי במילה שלי"

RELATED POSTS

קארה היה ילד כחול שהלך בשבתות לגודיסון פארק של אברטון. "להזכיר את אנפילד, או להתקרב לחלק האדום בסטנלי פארק היה מבחינת קללה במשפחה שלי. מדהים שגיבור הילדות שלי היה גרהאם שארפ חלוץ אברטון". בבית הספר שיחק כחלוץ שם ראו אותו דווקא אנשי ליברפול והוא הצטרף בגיל 12 לצד האדום והפך ל-"ONE MAN CLUB"  עם 736 הופעות וחמישה שערי ליגה בלבד. את השער הראשון כבש דווקא בבכורה בגביע הליגה.

תוצאת תמונה עבור ‪jamie carragher‬‏
התחיל כחול סיים קפטן אדום (THIS IS ANFIELD)

"זו היתה מכה רצינית בבית. אבא שלי שהיה בחור ממש גדול, פלט "או פאק ילד, עכשיו נהיית ממיר דת. כופר". אחרי כמה שנים, לא היתה נסיעה של ליברפול למשחק באירופה (והיו 150 הופעות כאלו) שאביו של קארה לא הצטרף אליו.

 

מ-1996 הוא בקבוצה הבוגרת, התחיל כמגן שמאלי ובלם קדמי עד שבניטז הפך אותו לבלם אחורי קבוע. האוהדים באנפילד חיפשו עוד מנהיג, 7 שנים אחרי אסון הילסבורו, השתלטה תקופת הספייס בויס על המועדון, חבורה פרועה, בלתי ניתנת לריסון כמעט ועם כישרון מטורף על הדשא ללא תכלית. את פאולר העריצו אבל קולימור, דייויד ג'יימס, ג'יימי רדנאפ וג'ייסון מקאטיר היו מעולם זר, שמתאים יותר ללונדון. האופנה מחוץ למגרש, ההשקעה בתספורות, מסיבות חג מולד מופרעות עם אורגיות מטורפות. אנטיתזה מוחלטת למועדון ואוהדיו.

"קארה היה אחר" מספר מייקל אואן שגדל איתו מגיל 12 בקבוצות השונות של ליברפול, "היינו שני ילדים שלא התאימו למה שקרה בתוך חדר ההלבשה. לא עמדנו שעות מול המראה, לא היינו במסיבות מטורפות שרצו לחנוך אותנו כבוגרים מחוץ לדשא, היינו פשוט שחקני כדורגל צעירים שרצו לשחק מול הקופ. ככל שהשתלבנו בקבוצה כולם ראו שיש לו כריזמה מתפרצת ואינטליגנציה עם מנהיגות ופה שלא מפחד להגיד דברים שאחרים לא אוהבים לשמוע".

ג'יימי תמיד היה אחד שמדבר, גם אם זה לא היה נעים לשמוע. בקבוצה של ז'ראר הוייה, הוא לא סבל את הזרים והטיח זאת בפרצוף. "לא יאומן, שחקן צריך לקחת הפסד ללב, לא להתאבל כל החיים אבל כן להראות שאכפת לו. הפסדנו 3:0 בבית, ולמחרת לאימון, מגיע אל חאדג'י דיוף, ברכב הצעקני שלו, עם מוסיקה צועקת בטירוף, כאילו לקחנו אליפות. בחוץ עומדים אוהדים, והוא בכלל לא אכפת לו. שנאתי אותו ברגע הזה ודאגתי גם שיבין זאת. גם החבר שלו סאליף דיאו הגיע לחדר הלבשה עם אוזניות והוא רוקד לעצמו. הלו, אכפת לכם בכלל מהמועדון?"

גם מול מאמנים הוא לא שם מחסום לפיו. לרפא בניטז, בעונתו האחרונה, הוא לא התבייש לשפוך את כל מה שישב לו על הלב: "עם הספרדי יש חוסר הרמוניה פתאום. הלכתי אליו לחדר ואמרתי לו בוס אתה חייב להשקעה גדולה יותר ודחופה יותר בכיתה שלך". "כמה ששנאתי את היקס וג'ילט (הבעלים האמריקאים) גיליתי הבנה לעיתים למה הם לא היו מרוצים ממנו", אבל הם פשוט דוחים כי הם חותרים תחתיו ולא באים אליו פנים אל פנים". היו כאלו שטענו שקראגר בכוח מנסה להשיג הכרה כמנהיג, אבל הכריזמה והאופי הלוחמני תמיד היו שם.

זכה בשלל תארים אירופיים אך לא באליפות (Metro)
זכה בשלל תארים אירופיים אך לא באליפות (Metro)

אותה לוקל פטריוטיות מצדו הפכה אותו לקדוש בעיני "הקופ". חוסר הפחד על הדשא ומחוצה לו, אי הויתור ובעיקר התחושה "שהיי, הנה אחד משלנו על הדשא" העבירה אותו לתיוג של סמל. קבוצה של קראגרים, היה השיר עליו בלחן YELLOW SUB MARINE של בני הבית – הביטלס.

את היקס וג'ילט הבעלים האמריקאים, שהתיעוב כלפיהם איחד ציבור שלם, הוא שנא. תארו לכם שחקן שיוצא בטורים בעיתונות ושוחט את בעלי הבית שלו, ואלו יודעים כי אם יזרקו אותו סכנת חיים תרחף מעליהם. "הם אכזריים, אני מרגיש חולה פיזי מהאפשרות של היקס וג'ילט יעשו רווח משמעותי על ההשקעה שלהם במועדון. נמכרנו לשני אנשי עסקים אכזריים שראו אותנו כהזדמנות ממון. הם לא קונים את ליברפול כמעשה של צדקה . הם רצו לקנות אותנו כי את האצטדיון המתוכנן הציע הזדמנות לייצר טונות של מזומנים ולהגדיל את ערכו של המועדון ואז הם היו מוכרים אותנו כמו חפץ לכל מי שירצו העיקר שיעשיר אותם עוד. הם עשו עלינו סיבוב. הרבה מהחוב שלהם למועדון בהיקף של 30 מ' ליש"ט בגלל עסקאות מסריחות שלהם. הם לא צריכים להיות הבעלים שלנו".

 

קראגר שיחק כמעט עשור בנבחרת אנגליה, אבל לא ייחס לקריירה הבינלאומית שלו חשיבות ענקית. ב-2007 הוא פרש כי נמאס לו להיות בין שחקן סגל להרכב, והעדיף להיות רק ליברפולי. בכלל אצל הסקאוזרים לשחק בנבחרת אנגליה לא היווה נקודת זכות מטורפת. "במוקדמות המונדיאל החטאתי פנדל במשחק, אני זוכר שבחדר הלבשה אמרתי לאואן, כל עוד זה לא קרה בליברפול זה לא נורא".

הנבחרת הייתה פחות חשובה מהקבוצה (Metro)
הנבחרת הייתה פחות חשובה מהקבוצה (Metro)

ג'רארד הוא הסופרסטאר, הכוכב הבלתי מעורער, אבל קראגר הוא כל מה שאוהד מעריך ומעריץ. תכונות אופי אנושיות שאתה אומר לעצמך 'אני הייתי יכול להיות ג'יימי קראגר'.

השניים תמיד הלכו אחד עם השני, אבל הניגודים ביניהם זעקו ודווקא סטיבי השתקן והמופנם היה הקפטן וקראגר סגנו. "לכדורגלנים קשה לחשוף רגשות, לי אין בעיה לומר את מה שבלב שלי. אשתי ניקולה טוענת שיש לי חשיבה של איש זקן, שבגיל 30 הייתי כבר עם מנטליות של בן 40".

"לא יודע איך סטיבי משחק כדורגל בלי לדבר, אני פשוט לא יודע איך אנשים יכולים לעשות את זה. אני לא יכול לשחק בלי לספר לאנשים מה לעשות. אצל שחקנים בטופ אתה חושב שאין שום דבר שאתה יכול להגיד להם. מה אתה אומר לג'רארד? אני תמיד מדבר עם סטיבי דרך המשחק – האם הוא צריך ללכת קדימה, או קרוב למישהו למטה, בעיקר נותן לו מידע. היו לנו כמה רגעים, אני וסטיבי, על המגרש, של ויכוחים אבל שום דבר גדול. זה רק הרצון שלך לנצח".

הרגשות והרגישות של קראגר הלכו לפעמים נגדו. משחק חוץ בהייבורי. שני אוהדי ארסנל זרקו מטבעות שלא פגעו בקארה. אבל באינסטינקט זרק הבלם את המטבע חזרה. הם הגישו תלונה למשטרה וכמעט הוגש כתב אישום פלילי.

ב-2003 במשחק חוץ בבלקבורן תיקל אותו לוקאס ניל ופצע אותו לשישה חודשים. "הבן זונה הזה כמעט גמר לי את הקריירה, חיכיתי למשחק מולו כשחזרתי לשחק, היצר גבר עלי. רק רציתי לנקום, רדפתי אחריו בכל רגע, תמיד עם מבט לתוך עיניו. כולם ניסו להרגיע אותי, בנס הוא יצא שלם באותו אחר הצהריים". ב-2008 בשער בית הספר של ילדיו, פגש אותו חבר לשעבר של אשתו. הם לא דיברו במשך שנים, אבל מלה אחת הציתה מהומה. בסוף קראגר דחף אותו ונסע למתחם האימונים במלווד. המשטרה הגיעה וזה הסתיים במעצר ואזהרה.

אבל אי אפשר רק אופי צריך גם לתת משהו על הדשא כדי להפוך לסמל. קראגר היה חלק בלתי נפרד בטרבל הפרסים של ז'ראר הוייה ב 2001, כששיחק 58 משחקים, שרובם היו כמגן שמאלי. "עונה מדהימה, בכלל אהבנו את הוייה, חצי מורה, חצי מאמן ובנאדם לא קל, אבל אחד שהתחבר למועדון ולמה שהוא מייצג".

גמר הצ'מפיונס באיסטנבול 2005 נתן לו את הדימוי כדמות שנראית מיוסרת על המגרש. "בהארכה הייתי מחוק. יירטתי כדור והרגשתי שהרגל עפה איתו. בדיוק המצלמה היתה עלי ובאמת נראיתי חצי מת, המסך הפך אותי לכזה, זה לא שכל רגע שלי במגרש הוא מייסר".


הוא רשם V אישי וקבוצתי כמעט בכל דבר אבל ברגע נדיר של זכיה באליפות הוא לא נגע. 17 שנים באותו מועדון כשהמבט בסיום כל עונה הוא ליונייטד המתועבת שלוקחת עוד תואר פרמייר ליג.

"הלילה באיסטנבול ליווה אותי כל רגע מאז. גם התעסקתי הרבה בשאלה למה לא היו לנו עוד לילות כאלו מאז. אבל זו לא תשובה מסובכת, אנחנו פשוט לא מספיק טובים ללכת עד הסוף, עד הנקודה שנדע שאנחנו הכי טובים. היינו קרובים עם רפא לקחת אליפות, אבל לא החסרתי שינה בגלל  זה. כי תמיד משהו שהוא לא שלם אפילו אצל אלו שזכו בהכל קיים חוסר במשהו. ברור שאני מסיים קריירה בלי אליפות וזה מאכזב אבל אני מרגיש מזל על מה שיש לי ומי שקבלתי מהמועדון הזה והקהל שלו".

 

אופי לוחמני תמיד אפיין אותו וגם היום, שנים לאחר הפרישה בתור פרשן הוא לא מפחד להגיד מה שהוא חושב. וכן גם לצאת נגד הקבוצה שכל כך אוהב ומזוהה איתה. 'קארה' לנצח יהיה אחד מ"הקופ", זה שתמיד יישאר הסקואסר הנצחי

רגע לפני שאתם הולכים

אנחנו שמחים שקראת את הכתבה הזו, ומקווים שהיא עניינה אותך. אנחנו ב-JSPORT משקיעים מאמצים רבים כדי להביא לכם את התוכן האיכותי, האמין והכי מהר. אין מאחורינו טייקונים ובעלי עניין, אנחנו עובדים קשה כדי להביא לכם את התוכן הכי איכותי שיש בלי שום אינטרסים. כל שיש לנו הוא את הגולשים, אתם, שמחזיקים אותנו בתרומות שלכם. אז אם אהבתם את התכנים שלנו, נשמח אם תשקלו להצטרף אלינו ולתמוך בנו בהמשך הפעילות.
[give_form id="105984"]

מערכת JSport עושה מאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו ולהעניק להם קרדיט בולט והוגן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא ניתן לאתר את המקור או שזהותו אינה ידועה, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות אלינו בכתובת המייל  [email protected]

השאר תגובה

מומלצים עבורך

לוח משחקים
יולי 2024
א ב ג ד ה ו ש
« אפר    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
טבלת ליגת העל
מיקוםקבוצהמשנצ׳תי׳הפ׳שע׳נק
165105-1716
264118-1513
363215-1011
463216-1011
5613212-86
6611414-84
7611416-74
8601514-51
escort
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?