ניצחון לאס״א וזומר: בית הדין העליון של ההתאחדות אישר לטליה זומר לשחק בליגת העל

בעונה שעברה ביקשה אס״א ת״א בשמה של זומר אישור לשחק על אף גילה הצעיר (14.5) בליגת העל לנשים וקיבלה, מדובר בשחקנית הנחשבת כבר בגילה הצעיר כאחת השחקניות הטובות בארץ נאמר.

העונה כאמור דחתה ההתאחדות את שיתופה של השחקנית הצעירה בגלל סעיף בתקנון הקובע שאפשר לשתף שחקנית בקבוצה הבוגרת רק מגיל 16.

אס״א טענה שאי שיתופה של זומר הוא בלתי סביר ולא מידתי ופוגע בשחקנית ובעתידה המקצועי וכן יפגע מקצועית בקבוצה עצמה שהסתמכה על שילובה של זומר העונה בליגת העל.
לעתירה עצמה צורף מכתבו של מאמן הנבחרת הצעירה עמי נמני שכתב לבית הדין ששילובה של השחקנית בקבוצה הבוגרת הוא קריטי לקידומה המקצועי.

החלטת בית הדין העליון העליון של ההתאחדות

ההתאחדות מנגד טענה כי סירובה הוא מוצדק ועולה עם הוראות התקנון. עוד נטען שהאישור שניתן לשחקנית ולשחקניות נוספות בעונה שעברה הוא שגוי ולמעשה ניתן בחוסר סמכות ולכן לא ניתן היה להסתמך עליו גם לעונה הנוכחית. מה גם שבאישור עצמו נכתב כי הינו ״לפנים משורת הדין״ ומוגבל לעונה אחת בלבד.

במהלך הדיון טענה אס״א שהחל מיום 1.1.2020 תוכל השחקנית לשחק בכל מקרה כי זו תהיה השנה הקלנדרית בה תהיה השחקנית בת 16, בגלל מצב חריג שבא נפתחה הליגה באיחור רב, בינואר 2020 הליגה כבר תפתח את הסיבוב השני בליגה מה שיפגע מקצועית הן בשחקנית והן בקבוצה.

בית הדין של העליון של ההתאחדות קיבל את העתירה ״איננו מקבלים את טענת ההתאחדות לפיה האישור שניתן בעונה המשחקים 18/9 היה שגוי ו/או בטל הואיל וניתן מחוסר סמכות, שכן התברר כאמור כי ניתן בהחלטה מנומקת, על פי עמדת וועדת הליגה והגביע, וביחס למספר שחקניות, ועל בסיסו התנהלו משחקי הליגה בעונה החולפת״ נכתב בהחלטה.

טליה זומר עם צלחת האליפות וגביע המדינה בה זכתה קבוצה בעונה שעברה.
קרדיט: מושיק אושרי אס״א ת״א

מטעמה של טליה זומר נמסרה ע״י אביה ד״ר אודי זומר:

אנחנו מברכים על הכרעת בית הדין. הסוגיה יצאה אל האור וקיבלה סיקור תקשורתי, הגיעה לתשומת הלב הציבורית ונידונה בבית הדין, בתמיכת אס״א ועו״ד אורי כהנא. כתוצאה מכך קול ההיגיון גבר והצדק ניצח. אנחנו מקווים שנערות אחרות שנמצאות בסיטואציה דומה ירוויחו. במדינת ישראל השיוויון הוא עיקרון חוקתי, כולל בין גברים לנשים. מצב הדברים החדש הוא עוד צעד קדימה לשיוויון בענף הכדורגל בין שחקניות לשחקנים

מאס״א ת״א נמסר בתגובה:

אנחנו מודים לבית הדין העליון של ההתאחדות שקיבל את ההחלטה הנכונה והמתבקשת עבור שחקנית כמו טליה, עבור אס"א ת"א וענף כדורגל הנשים עם זאת חבל שההחלטה נשלחה באיחור רב ולכן טליה לא יכלה לעזור לקבוצה במחזור הראשון של העונה.

מערכת jsport עושה מאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו ולהעניק להם קרדיט בולט והוגן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא ניתן לאתר את המקור או שזהותו אינה ידועה, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות אלינו בכתובת המייל  [email protected]

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *