ווינר סל: אילת ניצחה בפעם השישית ברציפות ונצמדה לפסגה, באר שבע הביסה בנהריה

שני משחקים סגרו הערב את המחזור התשיעי בליגת winner. בהיכל הקריה באשדוד, אירחה מכבי אשדוד/באר טוביה, עם הלהיט של הליגה פול סטול, כשהיא במקום העשירי, את הפועל אילת, שהגיעה מהמקום החמישי אחרי חמישה ניצחונות רצופים, עם אפשרות לעלות זמנית, אם תנצח, למקום השני בטבלה. במשחק השני, אירחה בעין שרה עירוני נהריה, שמדורגת מקום אחד בלבד לפני המקום האחרון ונמצאת ברצף של ארבעה הפסדים רצופים, את הפועל באר שבע, שאמנם התחילה את העונה טוב, אבל ירדה למקום האחרון בטבלה ורצתה מאוד לעבור את הצפוניים.

מכבי אשדוד- הפועל אילת

רבע ראשון– אשדוד פתחה חזק את המשחק בריצת 4-0, אבל שתי מתפרצות רצופות של אילת השוו במהירות. המשחק המשיך לעבור מצד לצד עם סלים של שתי הקבוצות. מילבורן היה טוב מאוד, אבל ריצה מצוינת של אילת, בהנהגת טוקוטו, הובילו אותה ליתרון 17-11 אחרי עבירה טכנית שנשרקה לחובתו של בראד גרינברג, מאמנה של אשדוד. אשדוד ניסתה לחזור אך ללא הצלחה גדולה, כשהחטאת צעד וחצי מצד אחד נענתה בסל ועבירה שקלע אבי בן- שימול, שהעלה את אילת ליתרון שיא של 9 הפרש. פול סטול עוד קלע סל גדול, אך שוב אילת הענישה בהתקפה מהירה. בהתקפה האחרונה של הרבע, שלוש שניות לסיומו, פול סטול איבד את הכדור, עשה עבירה מכוונת וגסה על בורדיון והורחק מהמשחק. הקבוצה של דרוקר ניצלה את השריקה, קלעה עוד שלוש נקודות עד לסיום הרבע וירדה ביתרון 10. 27-17 לאילת בסוף הרבע הראשון.

רבע שני– שתי הקבוצות קלעו בשני הצדדים בדקות הראשונות של הרבע, עד שארבע נקודות רצופות של אילת, עם דאנק יפהפה של בראיינט, הובילו ליתרון שיא של 14 הפרש עבור הקבוצה של דרוקר. האילתים המשיכו בשליטה שלהם במשחק, הניעו כדור לפי הספר, עשו הגנה טובה והציגו את היכולת שאיפיינה אותם בחמשת המשחקים שקדמו למשחק זה, כאשר שלשה של בורדיון עברה את גבול ה-20 ההפרש ל46-25. אשדוד עשתה ניסיונות לצמצום הפער עד למחצית עם שלשה של טולפסן, אבל אילת לא נלחצה וענתה בהתקפות ששמרו על הפרש גבוה. אשדוד עוד הצליחה להוריד מעט את הפער, אך אילת ירדה למחצית ביתרון בטוח של 16 הפרש, עם 15 נקודות של טוקוטו הנהדר. 50-34 לאילת במחצית.

שחקני אשדוד חסרי אונים ללא סטול (אתר מנהלת הליגה)

רבע שלישי- שתי הדקות הראשונות נפתחו בקצב איטי יותר, בלי סל שדה של אף אחת מהקבוצות, עד שהגיע טולפסן וקלע שתי נקודות, שהורידו את ההפרש ל-15. אשדוד הראתה ניצוצות של חזרה, עם צמצום ל-12 הפרש בלבד, אבל אילת רצה בחזרה ל-17 נקודות בין הקבוצות. מילבורן, טולפסן ומעיין עבדו קשה, הורידו ל-12 הפרש אבל בן שימול קלע על הראש של הגנת אשדוד, העלה ל-14 ולא נתן למארחת לחלום על הורדה להפרש חד ספרתי. מילבורן, עם 14 נקודות ו-7 ריבאונדים עד לסיום הרבע השלישי, הוריד רק מעט ואילת ירדה ביתרון 15 לפני הרבע האחרון.. 67-52 לאילת בסיום הרבע השלישי.

רבע רביעי- שלשה של בריימו העלתה ליתרון 18, אבל אשדוד לא ויתרה ועשתה הכל כדי לנסות ולהוריד לפער חד ספרתי, כשהיא מגיעה לפיגור 14, שלוש דקות בתוך הרבע. אשדוד המשיכה לרוץ ולשחק חזק בהגנה, כאשר מילבורן סגר ריצת 8-0, צימק את הפער ל-10 וגרם לדרוקר לרוץ למזכירות ולבקש פסק זמן. לנזל סמית המטיר שלשה על אשדוד והעלה ל-13, אשדוד המשיכה לנסות ולענות עם ריצה משלה, אך אילת שמרה על הרבה אופי, עלתה ליתרון 16 ועשתה את הדרך הבטוחה לניצחון. בורדיון בשלשה נהדרת העלה ל-19, אשדוד ענתה בסל, אבל בראיינט שהיה נהדר הערב, עם סל ועבירה, יחד עם עוד שתינקודות של אילת, העלו ל-21 וסגרו את הסיפור. תוצאת הסיום 85-68 להפועל אילת על מכבי אשדוד.

הירבו לאשדוד: מילבורן 18נק'(8 ריב), טולפסן 13 ושושי 10 נק'.

הירבו לאילת: בריימו 17 נק, טוקוטו 16, בראיינט 14 וסמית 13 נק'.

עירוני נהריה- הפועל באר שבע

רבע ראשון– באר שבע פתחה מצוין את המשחק והובילה 7-2 אחרי 4 דקות. שלשה של יפתח זיו החזירה את נהריה למשחק, כאשר סל נוסף של נסטרנקו השיג את השוויון. כריסטון היה נהדר והוביל ריצה נוספת שסחפה את באר שבע לתוצאה 15-7, כאשר באר שבע הצליחה לשמור על פער סביר עד סיום הרבע הראשון, בראשותו של כריסטון שקלע 10 נקודות ברבע, שנגמר ביתרון שש לטובת האורחים מהדרום. 19-13 לבאר שבע בסיום הרבע הראשון.

רבע שני– הקבוצה האורחת המשיכה ביכולת הנהדרת שלה גם בפתיחת הרבע השני, עד שהגיעה ליתרון דו ספרתי של 10 הפרש. כריסטון, שנפגע ברבע הראשון, ניסה לחזור, אך כעבור דקה ביקש שוב לצאת וסיים את המשחק מוקדם מהצפוי. נהריה הצליחה לצמק עם שלשה נהדרת של הנרי, שצימקה לשש הפרש בלבד, אשר נענתה בסל של האדומים, אבל נסטרנקו עשה סל יפה ושמר את נהריה במשחק. באר שבע עשתה מתפרצת של בית ספר לכדורסל והובילה את גורקה להזעיק פסק זמן דחוף, כדי למנוע בריחה של האורחים להפרש דו ספרתי לקראת המחצית. במצב של 30-25 לב"ש, הדר לקח פסק זמן, משם הקבוצה שלו רצה לחמש נקודות רצופות, יפתח זיו ביצע עבירה בלתי ספורטיבית מלאה בתסכול והדרומיים המשיכו לפער של 13 הפרש, 38-25. נהריה הספיקה לקלוע שתי נקודות, אבל באר שבע יורדת למחצית ביתרון דו ספרתי של 11 הפרש, למרות פציעתו של כריסטון ועם 10 נקודות של ברון. 38-27 לבאר שבע במחצית.

ירד מהמגרש מהר מהצפוי. כריסטון (אתר המנהלת)

רבע שלישי- באר שבע המשיכה בקצב טוב שלה, כאשר סווינג עלה ל-7 נקודות במאזנו האישי, יחד עם שישה ריבאונדים בתחילת המחצית השניה, אבל קוורטרמן פגע שלשה גדולה שהורידה ל-10, אבל היא נענתה במהירות עם שלשה באר-שבעית, 46-33 כשיש 7 דקות לסיום הרבע, מה שעלה בהמשך לעוד שלוש נקודות וליתרון שיא של 16 הפרש. הרבע המשיך להיות שקול, ברון ורוברטסון הנהיגו את באר שבע וחיפו על חסרונו של כריסטון, מה ששמר על הפער הדו ספרתי עבור האורחים. רוברט רותבארט נתן דקות טובות, העלה את באר שבע ליתרון 16, אבל ירד בעבירה חמישית, שתי דקות לסיום הרבע. עמית גרשון הצעיר קלע שלשה שניה שלו הערב, דקה לסיום והעלה את באר שבע ליתרון שיא- 17 הפרש בעין שרה. כהן- סבג חדר בהתקפה האחרונה, קלע עם הבאזר והוריד את הקבוצות לספסל כבאר שבע מובילה ב-21. 63-42 לבאר שבע בסיום הרבע השלישי.

רבע רביעי- נהריה לא עשתה קולות של חזרה, ברון המשיך לשלוט במשחק, יחד עם כל הקבוצה של רמי הדר, כאשר ההפרש עולה ל-22, כשלוש דקות בתוך הרבע האחרון. סווינג וקולמן קלעו והעלו את ההפרש עד ל-28, מה שהראה את הדרך הבטוחה לניצחון חוץ באר- שבעי. נהריה הורידה עוד מעט, מעט מאוד את ההפרש, לפיגור 25, אך הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד ונגמר בתבוסה של נהריה לחבורה של רמי הדר. תוצאת הסיום 86-61 לבאר שבע על נהריה.

הירבו לנהריה: פולאנד וקוורטרמן 12 נק', נסטרנקו 10 נק'.

הירבו לבאר שבע: ברון 21 נק', סווינג 15 וקולמן 11 נק'.

מערכת jsport עושה מאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו ולהעניק להם קרדיט בולט והוגן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא ניתן לאתר את המקור או שזהותו אינה ידועה, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות אלינו בכתובת המייל  [email protected]

מתן טבת

כתבה קודמת

בשקשהיר עשתה את העבודה, קסימפאשה הובסה בביתה

הכתבה הבאה

בית"ר ירושלים הביסה את הפועל תל אביב ושלחה אותה היישר למקום האחרון

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *