High Impact – סיפורו של ארגון ההיאבקות הקנדי “אימפקט”

0

אותו לילה כוזב בשנת 2001, זה אותו הלילה ששום מעריץ היאבקות לא ישכח לעולם. יום שני טיפוסי, כל אחד מאוהבי הז’אנר מתמקם מול הטלוויזיה ומתכונן לבחירה הגורלית – האם אני צופה השבוע בפרק של ראו, או שאחזור לשורשים ואצפה בנייטרו? באותו תאריך, ה-26.3.2001, שודר הפרק האחרון של נייטרו. ה-WCW נרכשו רשמית על ידי וינס מקמהן ותאגיד הענק שלו ה-WWE, וטד טרנר יצא מהעסק. הצוות של ה-WCW עבר לארגון המתחרה, או עזב למקומות אחרים. והמקומות האחרים היו מוגבלים מאוד.

האפשרויות של מתאבק WCW ב-2001 גבלו בפרישה מהעסק, מעבר ל-WWE או עבודה חדשה. באותה תקופה היה קשה מאוד למצוא עבודות בתור מתאבק בארה”ב. אחד מהמתאבקים הללו, אגדת ה-WCW וה-WWE ג’ף ג’ארט, החליט שהוא לוקח על עצמו אתגר קשה מנשוא – להקים את הדבר הגדול הבא בביזנס הזה שכבר הספיק לראות את הכל. ובעזרת משפחתו, בתאריך ה-19.6.2002, שודרה התכנית הראשונה של הארגון NWA-TNA.

לקח על עצמו אתגר. ג’ארט מול קורט אנגל (Whatculture)
בואו לקבל את החדשות החמות

אם ברצוננו לשמור על דיוק, שמו של הארגון היה Total Nonstop Action Wrestling. ה-NWA נכנס כשותף עסקי וג’ף ג’ארט החל בהרצת אירועים מקומיים ברחבי אמריקה וקנדה. בשנת 2004, הוצגה התכנית השבועית של TNA – אימפקט. הוחתמו שמות גדולים כמו קורט אנגל, סטינג (שנחשב לאגדה הכי גדולה של הביזנס הזה מחוץ ל-WWE), ג’ף הארדי, הדאדלי בויז, ובמקביל הוצגו מתאבקים חדשים ומרעננים כגון איי ג’יי סטיילס, סמואה ג’ו, כריסטופר דניאלס, סויסייד, והאגדה של אימפקט – אביס.

ככל שעברו השנים, ה-TNA החל לסמוך יותר על הכישרונות שפיתח באופן עצמאי ולא על המתאבקים הידועים. לכן מתאבקים כמו קורט אנגל וג’ף הארדי הורשו לעזוב את הארגון ללא תמורה (עד שחזרו כמה שנים אחר כך), וה-TNA קידם בעיקר את איי ג’יי סטיילס בתור הכוכב הגדול שלהם. המתאבק הססגוני זכה לא פעם ולא פעמיים לכינוי “שון מייקלס החדש”, ויש כאלו שאף יגידו שהוא היה טוב ממנו. סטיילס היום נמצא ב-WWE, אבל את התרומה שלו ל-TNA אי אפשר לקחת ממנו.

תרם משמעותית לארגון (GiveMeSport)

בשנת 2010 ה-TNA עבר מתיחת פנים רצינית עם ההשתלטות האלק הוגאן ואריק בישוף על הארגון. השניים החתימו מתאבקים מוכרים כגון ג’ף הארדי, מאט הארדי, ריק פלייר, רוב ואן דאם, בוקר טי, מר אנדרסון שהפך לאחד מהכוכבים הבולטים, וביצעו שינויים רבים בדמויות המתאבקים ובאופי של התכניות, והפכו אותן לבוגרות יותר, בדוגמה לימיהם יחדיו ב-WCW – איי ג’יי סטיילס, ג’ף הארדי, ובובה ריי בדמות החדשה בולי ריי כולם עברו היל טרנ’ז מוצלחים מאוד, והפכו לסמל המהפכה של אימפקט.

סטוריילינים הפכו ונשארו מקוריים הרבה יותר אפילו לאחר העזיבה של הוגאן ובישוף. יש לציין לטובה את המיין איבנט מאפיה שהונהגה בידי בולי ריי והפכה את ה-TNA לגרסה מוקדמת של הבולט קלאב, את סיפור העזיבה של איי ג’יי סטיילס ששאב השראה מסי אם פאנק, רק שהפעם הוא בוצע עד הסוף, ואת הברוקן הארדי בויז, שכפי שכולנו יודעים, מדובר באחד מהסטוריליינים האיכותיים והמשובחים שנכתבו אי פעם.

בסופו של דבר, לאחר שהצטרפו ל-GFW, עזבו את ה-GFW ועברו מתיחות פנים משמעותיות בשנים האחרונות, אימפקט עברו את הכל. משברים כלכליים, עזיבות של כוכבים, סטוריליינים לא טובים והיט מהקהל. הארגון הקנדי נשאר בחיים ולאחרונה נכנס לאחת מהתקופות הכי טובות שלו אי פעם תחת שרביט הקסמים של סאמי קאליהן. בנימה זו, אין דבר אחר שאוכל להגיד על מנת לסכם את הסקירה הזו חוץ מלהגיד לכם ללכת ולצפות באימפקט, אתם לא תתחרטו על זה.

בואו לקבל את החדשות החמות
בואו לקבל את החדשות החמות
מגזין סופ"ש במייל עם כל הכתבות החמות ב-JSPORT הרשמו עכשיו
תוכלו להסיר את המייל בכל עת

השארת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם