נתיב כפרי
נתיב כפרי החל את דרכו בכתיבת ספורט לאתר מדרידיסטה, ומשם התפתח לתחומי כתיבה רחבים ומגוונים. והוא היה כתב הבית של ג'יי ספורט במגוון תחומים. הוא מומחה בתחום הטניס והכדורגל האירופי, אך בכתבות שלו בג'יי ספורט תוכלו למצוא מאגרוף דרך מירוצים, מכדורסל ועד להתעמלות אמנותית, ובדברים שנוגעים בספורט ובעולם שמחוצה לו, כגון מוזיקה ופסיכולוגיה. מחוץ לעולם כתיבת הספורט, נתיב הוא קלידן ויוצר שנים רבות, וכן מלמד אנגלית ומתרגם.
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email

ונוס ומארי ממשיכים להמריא גבוה ביו אס אופן – סיום סיבוב שלוש

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email

היתוש האיטלקי

אנדי מארי פגש בסיבוב השלישי את פאולו לורנצי. האיטלקי בן ה-34 נמצא במאזן שלילי במשחקי הגראנד סלאם, עם 21-2 לרעתו. עם זאת הוא נחשב לשחקן מכובד שתמיד עובד קשה, ובמשחק היחיד שלו נגד מארי אי שם באוסטרליה לפני 10 שנים ניצח הסקוטי, אז בן 19 בלבד. מארי מגיע לסיבוב הזה אחרי קיץ נפלא; הוא הפך ברולאן גארוס לאדם העשירי בעידן הפתוח שמגיע לגמר בכל טורנירי הגראנד סלאם, ועשוי להיות הרביעי בלבד להגיע לכל 4 הגמרים בשנה אחת אם יעפיל לגמר היו אס אופן.

בכל 8 משחקוני ההגשה הראשונים שמרו שני היריבים על ההגשות שלהם. בתוצאה 4-4 ניתן היה להבחין כי מארי אמנם מאוזן יותר וקר רוח, אך אחרי כמה ראלים מצוינים הפגין לורנצי כמה פוטנציאל היה טמון בו. מארי היה יכול לשבור בנקודה החמישית, אך לא ניצל שלוש נקודות שבירה. בנקודה הבאה הוא לקח בקלות ועל האפס, להנאתו הרבה של הצופה המפורסם קווין ספייסי. זוכה שני פרסי האוסקר בא לצפות במשחק, וזכה ללא מעט קלוז אפים במהלכו. בנקודה ה-9 מארי נשבר אחרי שאיבד ריכוז, אך מיהר לשבור בחזרה אחרי כמה טעויות בלתי מחויבות של האיטלקי הוותיק. אחרי שעה ניצח מארי בטנגו הצמוד הזה 7-5, אחרי 6-4 בשובר השוויון.

מארי עובד קשה בסיבוב השלישי, במשחק שארך 3 שעות ורבע (סקאי)
מארי עובד קשה בסיבוב השלישי, במשחק שארך 3 שעות ורבע (סקאי)

במערכה השנייה היה זה מארי שאיבד את הראש. במצב של 3-2 לאיטלקי, כשכל משחקוני ההגשה נשמרים, הצליח לורנצי לשבור. מארי החמיץ הזדמנות לשבור במשחקון השלישי לאחר שאיבד ייתרון של 30-0 אחרי כמה טעויות בלתי מחויבות, ולפתע זה נהיה משחק על עיקרון הכדורגל, כשלא כובשים סופגים. לורנצי שיחק בעקשנות המאפיינת יתוש שלא מוותר. היתוש האיטלקי המשיך לעקוץ, ולפתע כבר 5-2 לטובתו. מה קורה לאנדי מארי? הוא אמנם שבר בחזרה, אחרי ראלי נפלא של 42 חבטות, שגרם לכל הקהל ובתוכו לקווין ספייסי למחוא כפיים בהנאה, אבל זה לא עזר. לורנצי הפגין הגנה מעולה אל מול החבטות של מארי. הסקוטי העיף כדור מכריע, והאיטלקי שפתח את הנקודה בחיוך בינו לבין עצמו שהוסגר לצמצם המצלמה זוכה במערכה השנייה.

"היתוש האיטלקי" - פאולו לורנצי בן ה-34, המדורג 40 בעולם. לקח ממארי מערכה (סקאי)
"היתוש האיטלקי" – פאולו לורנצי בן ה-34, המדורג 40 בעולם. לקח ממארי מערכה (סקאי)

במערכה השלישית קרו שני דברים: הראשון זה שהיתוש האיטלקי החל לאט לאט להראות סימני כבדות, שנבעו מעייפות. השני זה שינוי אסטרטגיה של מארי. המדורג 2 בעולם החל "לשחק את המשחק" של לורנצי – הוא הפסיק כמעט לחבוט ווינרים, והתיש את האיטלקי בעזרת הראלים הארוכים. לורנצי החל בסדרה ארוכה של טעויות בלתי מחוייבות, שעלו לו בשלושה משחקונים. במשחקון הרביעי הוא אף קיבל טיפול באצבעות. מארי המשיך בסגנון של "האחרון שנשאר לעמוד", שיחק טניס חכם ויעיל, הוסיף אייסים שקנו לו נקודות קלות וסלייסים שהקלו עליו. מארי סגר את המערכה השלישית בניצחון ועלה ל-2-1 במערכות.

הישארו מעודכנים

אל תפספסו, הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את הכתבות והעדכונים הכי חמים ישירות למייל.
ניצחון למארי (סקאי)
ניצחון למארי (סקאי)

במערכה הרביעית פתח מארי עם שבירה. בשלב הזה היה לורנצי נטול כוחות או תשובות לחבטות החכמות והיעילות של הסקוטי בן ה-29. מארי הוא אולי השחקן השלם ביותר בסבב הגברים כיום. בכל התעלות של האיטלקי, הוסיף מארי התעלות משל עצמו, ותיבל עם אייס לקינוח. ברוב הראלים הארוכים עלתה ידו של הסקוטי על העליונה, אל מול המדורג 40 בעולם. מארי מנצח בסיום 7-64, 5-7, 6-2, 6-3, ועולה לשמינית, שם יחכה לו דימיטרוב, המדורג 22 בעולם.

מתחילים לראות מרחוק את ונוס בשמיים

ונוס וויליאמס רוצה לצעוד לחצי גמר ראשון מאז 2010. האמריקאית המצוינת הייתה שנה שעברה ברבע הגמר, אך לפני כן נכשלה 4 שנים ברצף לעבור את מחסום הסיבוב השלישי. אבל כפי שראינו בווימבלדון האחרון, בת ה-36, והמבוגרת ביותר בטורניר, חוזרת לכושר השיא שלה. כדי להגיע לשם, התמודדה ונוס עם הגרמנייה לורה סיג'מונד. סיג'מונד הגיעה במשחקים בריו עד לרבע הגמר, אך סיבוב שלישי בגראנד סלאם הוא הישג השיא שלה בקריירה.

לורה סיג'מונד לא ממש הזיזה לונוס (סקאי)
לורה סיג'מונד לא ממש הזיזה לונוס (סקאי)

ונוס ששיחקה עם הרבה יותר כוח ודיוק מיריבתה פתחה בניצחון ושבירה בשתי הנקודות הראשונות במשחק. אבל ממש כמו בווימבלדון, היא איבדה פעמים רבות את הריכוז. סיג'מונד השיגה שלוש נקודות שבירה ובשלישית שברה את אלופת 2000 ו-2001 ועלתה על לוח התוצאות.

ונוס עד מהרה שברה בחזרה, ועלתה ל-3-1 בפחות מ-20 דקות. את הנקודה הזו היא עשתה על האפס, ומכאן לא עצרה והמשיכה כל הדרך עד לניצחון 6-1 במערכה הראשונה. ונוס ידעה לנצל את הטעויות של יריבתה, ולאורך המשחק נמנעה מ-6 נקודות שבירה מתוך 10 לרעתה. מה שאומר שהגרמנייה לא ידעה לנצל את הרגע ולהכנס למומנטום חיובי.

המערכה השנייה החלה עם התעוררות של סיג'מונד, אך על כל חבטה טובה שלה באה טעות לא מחויבת. ונוס נהנתה מהטעויות וניצלה את החולשה של סיג'מונד. היא פתחה בשבירה. אז הגיעו גם הטעויות הבלתי מחויבות של ונוס וסיג'מונד השיגה נקודה ראשונה במערכה. זה לא ממש עזר לגרמנייה האומללה בסופו של דבר. ברור היה כי זה לא כוחות מול הווטרנית המעולה. התמונה של המדורגת 26 שוכבת מדופרסת על כיסאה עם מגבת על הפנים בתוצאה של 4-1 לרעתה אומרת את הכל.

סיג'מונד היא עוף משונה. היו לה במשחק טעויות על גבי טעויות בלתי מחויבות. האמת היא שקשה להבין כיצד היא משחקת ברמה הזו בסיבוב השלישי בטורניר גראנד סלאם עם איכות הטניס הרעה שהציגה. מדובר בשחקנית לא יציבה, ובינונית מאוד. לצד חבטות סבירות בלבד, היא מפספסת אחרות, מרבה בטעויות ושולחת כדורים לכיוונים שונים ומשונים. כך או כך, את ונוס זה לא ממש עניין. היא מנצחת 6-1, 6-2; לא טניס מרהיב של השישית בעולם, אך יעיל דיו כדי להביאה לשמינית הגמר. שם תפגוש ונוס וויליאמס את קרולינה פליסקובה הצ'כית, המדורגת במקום העשירי בעולם. זה כבר יהיה משחק הרבה יותר צמוד.

ונוס מנצחת בסיבוב ה-3 ביו אס אופן (סקאי)
ונוס מנצחת בסיבוב ה-3 ביו אס אופן (סקאי)

תוצאות נוספות בגברים:

נישיקורי (6) אמנם השמיט מערכה ראשונה במשחק נגד מאוט האמריקאי, אך ניצח בקלילות בשלוש הבאות; בסיום 4-6, 6-1, 6-2, 6-2 ליפני. קרלוביץ' (21) הקרואטי גבר 6-4, 7-63, 6-3 על דונלדסון; דימיטרוב (22) הבולגרי ניצח 6-4, 6-1, 3-6, 6-2 את סוזה.

חואן מרטין דל פוטרו כאן להשאר; הוא נפטר מדוד פרר (11) ב-3 מערכות, הראשונה צמודה, האחרות כלל לא. 7-63, 6-2, 6-3 בסיום לדל פוטרו, שאחרי הטורניר הזה יחזור להיות שוב מדורג.

תים (8) ניצח 1-6, 6-4, 6-4, 7-5 את קררו בוסטה הספרדי. אחרי שהעפיל השנה לחצי גמר הרולאן גארוס, הוא רוצה לשחזר את ההישג גם בגראנד סלאם האחרון של השנה. מרצ'נקו האוקראיני היה בדרך הביתה, אך נהנה מחמת הספק. קיריוס (14) היה לא רחוק בכלל מלנצח את מרצ'נקו הלא מדורג, אך בתוצאה 4-6, 6-4, 6-1, 0-0 נאלץ האוסטרי לפרוש.

המשחקים הערב במסגרת שמינית הגמר:

גברים – ג'וקוביץ' (1) : אדמונד, נדאל (4) : פואיל (24), מונפיס (10) : בגדטיס, טסונגה (9) : סוק (26).

נשים: קונטה (13) : סבאסטובה, קביטובה (14) : קרבר (2), וינצ'י (7) : צורנקו, קיז (8) ווזניאקי.

תחזית:

יעלו בגברים – ג'קוביץ', נדאל, בגדטיס וטסונגה.

יעלו בנשים: קונטה, קרבר, וינצ'י ו-ווזניאקי.

רגע לפני שאתם הולכים

אנחנו שמחים שקראת את הכתבה הזו, ומקווים שהיא עניינה אותך. אנחנו ב-JSPORT משקיעים מאמצים רבים כדי להביא לכם את התוכן האיכותי, האמין והכי מהר. אין מאחורינו טייקונים ובעלי עניין, אנחנו עובדים קשה כדי להביא לכם את התוכן הכי איכותי שיש בלי שום אינטרסים. כל שיש לנו הוא את הגולשים, אתם, שמחזיקים אותנו בתרומות שלכם. אז אם אהבתם את התכנים שלנו, נשמח אם תשקלו להצטרף אלינו ולתמוך בנו בהמשך הפעילות.

מערכת jsport עושה מאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו ולהעניק להם קרדיט בולט והוגן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא ניתן לאתר את המקור או שזהותו אינה ידועה, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות אלינו בכתובת המייל  [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עכשיו בכותרות

עקבו אחרינו

פרסומת

סקר

מי הקבוצה התעפיל מליגה ב' צפון א' לליגה א' ?

כתבות אחרונות