Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'alchemists_instafeed_widget_load' not found or invalid function name in /home/jsportco/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287

שמינית גמר גביע המדינה: אכלו ק”ש- ק. שמונה בשמינית

בקרב על הפריפריה בין הצפון לדרום, יצאה קריית שמונה עם ידה על העליונה. הקבוצה של קשטן שיחקה חכם ומבוקר וגם נהנתה מקצת מזל בשער הראשון וקצת חוסר מזל בשער שספגה בתוספת הזמן של המחצית הראשונה. אבל ממש כמו בקבוצות של אביו, קבוצה של קשטן לא מוותרת עד לסוף ושער מקרי מעניק לקריית שמונה את הכרטיס לרבע הגמר

בין אלופת המדינה 2015/2016 לבין מקבילתה ב-2011/2012 יש כמה קווים מקבילים. שתי הקבוצות הן אלופות גאות של קצוות המדינה, ושתיהן קבוצות עם בעלים שהמועדון נבנה בצלמם ותחת שרביטם הגיעו הצלחות השיא של המועדונים. וכמובן לשתיהן משותף המאמן המצליח של באר שבע ברק בכר, שזכה בזמנו עם קריית שמונה בגביע המדינה. באר שבע כבר ניצחה את ק”ש בגמר גביע הטוטו, אבל במעמד הגביע מובילה דווקא הנציגה הצפונית, שמחזיקה במאזן של 3-0 על פני החבורה מהדרום.

לגבי באר שבע שמשחקת בביתה באצטדיון טוטו טרנר, ברדה הושעה, בוזגלו פצוע וממש בחימום התברר כי וואקמה לא כשיר (וטוב שהוא מקבל יותר מנוחה). אם כן, ניב זריהן שנכנס לראשונה לסגל פותח הערב את הבכורה שלו במדי הפועל באר שבע.

מחצית ראשונה:

ק”ש לחצה למן הרגע הראשון ובדקה ה-5 זה גם השתלם. בדקה החמישית איבוד כדור כפול של המקומיים מגיע לקריאף שמניח כדור למאוריסיו. החלוץ מניף את רגלו ובועט לחיבורים של חיימוב, שער חלומי! 1-0 לאורחים מהצפון. הם המשיכו לשחק אגרסיבי בכל חלקי המגרש וחיכו לצאת למתפרצת. באר שבע התקשתה להניע כדור והייתה חשופה באגף שמאל של ההגנה, משם גם הגיע השער וניסיונות נוספים מצד ק”ש. בדקה ה-23 גדיר התפרץ באחד על אחד לרחבה אך הקוון סימן לנבדל. כמה דקות אחר כך קורהוט יצא מדדה מהמגרש ולואי טאהא נכנס במקומו.

באר שבע התקרבה לכדי 20 מטרים משער היריבה והניעה כדור. בדקה ה-36 נג’וקו פרץ בסללום על פני 50 מטרים אך נגמר לו האוויר. זרים בקבוצה ישראלית.. נו, טוב. בדקה ה-44 פציעה נוספת בהגנת האלופה. בן ביטון שנפגע בשריר הירך האחורי כופה חילוף נוסף ודווקא בן שהר נכנס. אבל בדקה ה-45 המזל סוף סוף מאיר פנים לאלופה שאוהבת העונה לבצע קאמבקים. זריהן מופל על סף הרחבה של ניצן, מליקסון ניגש לבעוט ועושה בוזגלו עם כדור חופשי שמסתיים ברשת. ניצן לא מגיב לכדור שעובר ממש לידו ויש לו חלק בשער. אבל מבחינת ברק בכר הוא יורד במצב טוב ועם המומנטום למחצית.

מחצית שנייה:

באר שבע פתחה עם הנעת כדור ממושכת. בדקה ה-54 עבירה על אנג’וקו מניבה בעיטה חופשית לק”ש. ביטון בועט וחיימוב הודף טוב. באר שבע לא הצליחה למצוא את הקצב והלכה עם הראש בקיר. ניסיון דריבל של הובאן באגף הימני דקה 64 הוא דוגמה טובה לכך. גם אוחנה ומליקסון שמיעטו לשחק יחד העונה מתקשים לתקשר. בדקות האלה ק”ש רק מרחיקה כדורים ומשום מקום הגבהה משמאל מגיעה למאוריסיו, ופעולה משונה ברחבה נגמרת בדחיקה של החלוץ, 2-1 לקריית שמונה בדקה ה-71. דקה אחר כך יציאה אמיצה של חיימוב מונעת את השלישי.

בדקה ה-74, זריהן יוצא וטוני וואקמה נכנס למרות שאינו בריא לנסות להציל את המשחק. בן שהר כלל לא מורגש מאז הכניסה שלו. בדקות האחרונות ניסתה באר שבע למצוא פרצה לשער היריבה. דקה 90 הגבהה של אוחנה ונגיחה שהולכת החוצה. גם גדיר לא חד היום ויותר מדי שחקנים בכושר רע. בדקה האחרונה קיבל דידייה ברוסו צהוב שני על משחק מסוכן ולא ישחק במפגש הליגה בין הקבוצות בשבת. 2-1 בסיום וקריית שמונה עולה על חשבון האלופה לרבע הגמר. בכר ובחוריו יתרכזו בליגה, ובאירופה.

הרכבים:

הפועל באר שבע: 4-3-3

גיא חיימוב, בן ביטון, מתן אוחיון, שיר צדק, מיהאי קורהוט, מיכאל אוחנה, וובה בראון, אובידיו הובאן, מאור מליקסון, מוחמד גדיר, ניב זריהן
ק”ש: 4-3-3
איתמר ניצן, אמיר נסאר, קאסיו פרננדס, דין מימוני, אורן ביטון, אופיר קריאף, עומר צלישר, דידייה ברוסו, אחמד עאבד, מאוריסיו, ג’ייקוב נג’וקו
יתר משחקי הגביע: מכבי פ”ת, הפועל חיפה והפועל ר”ג עלו

השאר תגובה