רוץ בן סוסי – בורקינה פאסו נגד תוניסיה

0

המשחק הראשון של רבע גמר אליפות אפריקה הפגיש את בורקינה פאסו ותוניסיה למשחק של הכל או כלום. הבורקינים שעלו מהמקום הראשון בבית עם קמרון, ינסו ולגבור על הנשרים של תוניסיה שמצידם הדיחו את אלג’יריה מהבית ועלו על חשבונם מהמקום השני, שלבסוף נגמר בניצחון בורקיני במשחק הרואי.

לאחר 20 דקות של משחק, התוניסאים שהיו קצת יותר מסוכנים כמעט וכבשו אך השוער הבורקיני יצא ולקח. גם הסוסים של בורקינה פאסו הגיעו למספר מצבי הבקעה אך לא משמעותיים כל כך. בדקה ה-31 כדור חופשי של חאזרי שמסר כדור למוחמד בן אמור, שבעט נהדר אך הכדור חלף בסמוך לקורה. בחלוף שתי דקות קרן של נעים סליטי שהגיעה לראשו של חאניסי שנגח, הכדור הגיע לאבדנור שניסה גם הוא לנגוח לשער אבל הכדור חלף החוצה. התוניסאים רוצים לרדת למחצית ביתרון והם גם קרובים מאוד, אך הם היו צריכים להיות ערניים כדי לא לספוג לפני ההפסקה. בדקה ה-38 בן יוסף מכשיל את קאבורה ורואה כרטיס צהוב, ברטרנד טראורה הצעיר ניגש לבעיטה אבל הכדור שלו פוגע בראשו של יקובי שגם נפל וקיבל טיפול. ושתי הקבוצות יורדות למחצית בתיקו 0:0, והן יצטרכו לנסות ולמצוא פתרון כדי לא להגיע להארכה ואולי גם לפנדלים.

במחצית השנייה המגמה נמשכה, כאשר תוניסיה לחצה ותקפה ובורקינה פאסו בעיקר התגוננה ולא הצליחה לצאת קדימה. גם ואבי חאזרי הכוכב הגדול ביותר של תוניסיה לא הצליח לחדור מנגד את הגנת הברזל של בורקינה פאסו, כשפעם אחר פעם שחקני ההגנה היו עדיפים. בדקה ה-61 הרמת כדור של קאבורה הגיעה לראשו של בקארי קונה שנגח לא טוב החוצה. בדקה ה-63 של המשחק ואבי חאזרי הוחלף, והוא ירד מאוכזב מקר הדשא מכיוון שלא אהב את החילוף ולמרות שאמר מספר דברים לעבר המאמן לחץ את ידו.

בואו לקבל את החדשות החמות

תוצאת תמונה עבור ‪wahbi khazri‬‏

(ואבי חאזרי המאכזב של המשחק יורד עצבני מהמגרש. צילום:Sportstarlive)

אחרי הפתיחה הסוערת של המחצית השנייה מבחינת תוניסיה הם נרגעו ומיעטו לסכן את שער היריבה, כשמנגד גם הסוסים לא סיכנו יתר על המידה את השער, אבל מרכז המגרש היה בשליטת בורקינה פאסו, שגם סוחטת כדור חופשי כ-18 מטרים מהשער לאחר נגיעת יד, ובאנסה שנכנס רק לפני 3 דקות כובש ומעלה את בורקינה פאסו  ליתרון בנגיעה הראשונה שלו בכדור 1:0 לבורקינה פאסו בדקה ה-80. ועוד דקה חולפת ובאנסה מקבל כדור מטראורה אך רק הקורה מצילה את הנשרים, איזו הזדמנות נהדרת לבורקינה פאסו לגמור את המשחק הזה. ובדקה ה-85 המשחק נגמר התקפה מתפרצת של בורקינה פאסו השאירה את נאקולמה מול השוער כבר בחצי המגרש, אך נאקולמה חלף על פניו וגלגל מול שער חשוף 2:0 ל”סוסים” ומקדם את בורקינה פאסו לעבר שלב חצי הגמר.

בדקה ה-88 אלאין טראורה עמד להיכנס במקומו של אחיו ברטרנד אבל בקשתו של אלאין הייתה, לא להתחלף עם אחיו שהיה המצטיין על המגרש. בסופו של דבר אלאין השתכנע והחליף את אחיו, שירד לנוח אחרי משחק הרואי שלו, ורק מחר ידעו בורקינה פאסו איזה נבחרת תשחק נגדה בחצי הגמר במשחק בין מרוקו למצרים.

תוצאת תמונה עבור ‪bertrand traore‬‏

(ברטרנד טראורה היה הכי פעיל על המגרש ותרגיל נהדר שלו בכדור חופשי. צילום: botswanapremierleague.com)

בואו לקבל את החדשות החמות
בואו לקבל את החדשות החמות
מגזין סופ"ש במייל עם כל הכתבות החמות ב-JSPORT הרשמו עכשיו
תוכלו להסיר את המייל בכל עת

השארת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם