פתיחה חלשה מאוד בצד הכחול במרסיסייד

אחרי עזיבת לוקאקו הטופיז מגמגמים

הליגה האנגלית יצאה לדרך לא מזמן ובנתיים נראה שמנצ׳סטר, יונטייד וסיטי הולכות בגדול על הכל. 100 ק״מ סך הכל משם, בעיר ליברפול האגדית נמצאות  שתי קבוצות שהשקיעו סכומי עתק,  נמצאות במעין משברון בנושא היציבות, ליתר דיוק מציגות הגנות חלשות.

הדיון פה הוא לא ליברפול, שיש לה התקפה פרארי והגנה סוסיתא, בלי להעליב, אנחנו פה להתעמק בקבוצת הפוטבול מנג׳ר שלי העונה, אברטון, שנראת רע מאוד ופשוט מושפלת שבוע אחר שבוע.

רונאלד קואמן המנג׳ר קיבל תקציב רכש אסטרונומי ואחרי מכירת לוקאקו (שהתחנן שימכרו אותו, לא היה ברור שזה יקרה בהתחלה) השקיע בסביבות 130 מיליון פאונד על רכש!

זה אולי נשמע לכם הגיוני אחרי שנייאמר נמכר ב-222 מיליון יורו, אבל לקבוצת אמצע טבלה שלא הייתה מזמן בטופ לבל להשקיע כזה סכום בעייני זו הצהרת כוונות חד משמעית- טופ 4 לפחות. כרגע זה לא הולך. למה בעצם?

הנה רשימת הרכש של אברטון : פיקורד השוער 24.35 מ’ בהעברת שיא לשוער בריטי נראת כקנייה טובה, קלאסן מאייאקס (פונטציאל להיות כמו אריקסן  בטוטהנאם, 23 מיליון פאונד), מייקל קין, בלם שאמור להיות בסדר גודל של סטונס (שנמכר ב-50 מיליון פאונד לפני שנה מאברטון) הגיע ״רק״ ב-30 מיליון וזה נחשב זול. סנדרו רמירז שנחשב לגניבה של אברטון נקנה ב-6 מיליון פאונד סך הכל, בגלל סעיף השחרור שלו. סידוגרסן, מסוונסי הגיע 52 מיליון פאונד לערך, העברת השיא בכל הזמנים של אברטון. ווין רוני טוענים שהגיע בחינם, אבל לפי מקור רשמי חזר הביתה ב-10 מיליון פאונד סך הכל. כל אלה מצטרפים כבר לשחקנים טובים שהיו לפני בסגל, אז מה קורה פה ?

אם היו עושים תוכנית ריאלטי  וקוראים לה ״ איך לבזבז 100 מיליון פאונד  ויותר ולא להבין איך״ כולנו היינו נוהגים כמו קומאן.

אין ספק שבמציאות של היום המספר נראה גדול, אבל תכלס זה שוק אחר וגם שחקן ״ לא רע״ הערך שלו פשוט לא הגיוני, ובאנגליה, בליגה הטובה בעולם זה מורגש היטב בכל הקבוצות.

זה לא שהגיעו שחקנים לא טובים, אבל אף אחד מהם הוא אפילו הוא לא שליש גארת בייל, אחרי כל הפציעות. אם נעבור לעולם הוירטואלי, שם גם קיבלתי 90 מיליון לרכש, ובגלל החשיבה שלי לטווח ארוך הלכתי על שחקנים צעירים כמו אהרון יוז (שנמכר לווטפורד בסכום עתק מדרבי קואנטי) סולנקה (שהיום בליברפול), ווילשיר, הפציע מארסנל, ודריאוסי (ארגנטאי, שחתם בזניט ונחשב לדבר הבא) וגם דייגו רולאן (שהיום במאלגה, נחשב לכישרון ענק שלא מצליח).

כל אלה 80 ומשהו מיליון, ואין באמת שחקן יוצא דופן שנרכש. מסקנה : קומאן בנה סגל נהדר, 80 מיליון היום זה לא יביא את הטובים ביותר. או שאני פארייר. אופציה 2 קוסמת יותר לאישתי.

כרגע ההגנה מזייפת ממש ולמרות הבאת מייקל קיין האנגלי המבטיח, זקני השבט כמו ביינס (32), ווילאמס (32) וג׳גיילקה (35) נראים הרבה מעבר לשיא.

מול טוטהנאם ואטלנטה זה כבר היה מביך, טוטהנאם שעדיין לא ממש יציבה, הביכה פעם אחר פעם את ההגנה הכבדה המסורבלת ורק בנס זה נגמר עם שלוש בגוידסון פארק.

אז מה עושים מכאן? ראיתי בסקיי ספורט תוכנית שלמה על אברטון וכל הפרשנים שמים אצבע מאשימה על ההתקפה, והאובדן הבלתי אפשרי של לוקאקו, הבלגי שעבר ליונטייד בסכום עתק של 86 מיליון פאונד.

טענה שעולה שגם ווין רוני האגדי, אמנם רק בן 31, אבל התפקוד שלו שונה מבעבר ולמרות השם  ענק והיכולות המגוונות, זה שחקן אחר מפעם. בדומה ליניב קטן, מעבר טקטי שלו מחלוץ משני או כסקנד סטרייקר, הוא ממש עבר לקישור. הפס אותו פס, החוכמה אותה חוכמה אבל רחוק רחוק מדי מהשער. סנדרו רמירז, המצטיין מאליפות אירופה אנדר 21, הוא לא באמת חלוץ שפיץ. הוא דומה מאוד לווין רוני בשיאו, שזה אומר אל תמסרו לי או תכוונו לי לראש, אני בונה את המהלך. זה בול אותו שחקן, לכן אין השניים משלימים את האחד , והמטאור הבלגי כל כך חסר.

הצעירים: נקודת אור באברטון בכל השנים היא שילוב מאסיבי ויפה של שחקנים צעירים, לרוב אנגלים.

הולגייט, רוס בארקלי, גלוואי, בראווניג ועכשיו טום דוויס בן ה-19, קשר אנגלי נמרץ ואדיר.(סטונס נמכר ב-50 מיליון פאונד) תרשו לי להתעכב על בארקלי שכבר סוכם מעבר שלו לצ׳לסי ב-40 מיליון פאונד, ולפני הבדיקות הרפואיות, התחרט וחזר הביתה.

כרגע אין לו מקום ב-11 ומדובר בשחקן קבוע של נבחרת אנגליה, שחקן שנחשב לעילוי בריטי וקוצנזוס ואין עוררין על היכולת שלו. הוא בטח לא אוברטייד, הוא באמת שחקן. אבל , העונה החולפת הייתה חלשה מאוד, ובאמת גם במספרים ובעיקר בעיקביות קצת ירדה ההתלהבות ממנו. הקיץ הנוכחי המטלטל וניסיון המעבר שלו- דווקא שמנסים לבנות באברטון קבוצה חזקה, לדעתי הוריד המון מנכסיו.

אני מקווה שיחזור לעצמו , וגם להרכב כי צריך שחקנים אנגלים שעובדים על המגרש וביכולות הטובות שלהם, כמו בארקלי הוא שחקן all round player.

וזה מצרך מבוקש בליגה בה רצים הכי הרבה וצריכים לעשות הכל מהכל. זה מסמן משהו לא טוב, שגם שחקן בית ונבחרת אנגליה מאמין שצריך מקום אחר לתארים. השאיפה של הבעלים החדש להביא תארים, ואברטון לשם השוואה זו לא סטוק סיטי, שלה לדוגמא יש שחקן כמו שאקירי,שהוא ללא ספק ברמת סופר סופר סטאר.

האחרון שהיה כזה באברטון הוא שוב אותו לוקאקו.

סיכום : אין להספיד קבוצה שיש לה קאדר כל כך מרשים, קומאן שהצליח מאוד בסאוטהמפטון חייב לדעתי להמשיך בלתת לדיווס הצעיר במה, להחזיר את בארקלי במיידי ל-11, לשחק יותר התקפי ומרווח וככה לתת לשחקני ההתקפה לבלוט יותר.עם עד ינואר מגמת חוסר המחץ תמשיך אין זה אומר שסנדרו כישלון, אך הייתי מצפה לרכש לחלוץ 9 אמיתי לתוך הרחבה.

אופציות שהייתי ממליץ : ז׳ירו מארסנל (היה מועמד), מרטנס מנאפולי (סיכוי אפסי, אבל הוא בטירוף בשנתיים האחרונות) ג׳יימי וארדי מלסטר.

הימור שלי: אברטון תתייצב, תאבק על מקומות 6-7 וכן תתחזק בינואר בחלוץ בסכום גבוה.

תגובה