פעמיים סילבסטר: בני יהודה ניצחה את מכבי חיפה

המחזור ה – 27 בליגת העל, שפתח את שלב הפלייאוף העליון, הפגיש בין מכבי חיפה לבין בני יהודה.
המשחק נפתח בגישושים מצד שתי הקבוצות. בדקה החמישית מכבי חיפה איימה לראשונה על שער היריבה, שון וייסמן שלח כדור שנעצר בהגנת בני יהודה.
ההזדמנות הראשונה של האורחת הגיעה לאחר שתי דקות, יקוב סילבסטר פרץ לרחבה, ובעט מחוץ למסגרת של גיא חיימוב. בדקה התשיעית מוחמד אבו פאני הקשר המקומי עלה קדימה ובעט הרחק מן השער של הכתומים. בדקה ה- 16′ שועה ניסה פעם נוספת להעלות את הירוקים ליתרון מול קבוצתו לשעבר, אך בעקבות חוסר דיוק של הקשר המהלך נעצר בהגנת היריבה. בדקה ה-23′ יאקוב סילבסטר חלוץ האורחים קיבל כדור ברחבה הירוקים לא התבלבל ושלח את הכדור פנימה וקבע 1:0. בדקה ה – 27′ המגן המקומי ארנסט מאבוקה קיבל כדור לרגליו, בעט לידיים של אמיליוס זובאס שוער בני יהודה שהרחיק את הכדור. בדקה ה- 33′ סילבסטר היה קרוב לשער השני כאשר פרץ לרחבה אך הגנת הירוקים הרחיקה את האיום. יש לציין מיד כי בדקה ה- 40′ הבלם ארנסט מאבוקה ביצע עבירה על הקשר דולב חזיזה, בעקבות כך ניגש השופט דוד פוקסמן להעזר השופטים ה- var זיו אדלר ודני קרסיקוב שקבעו על כרטיס אדום ישיר של מאבוקה שהשאיר את הירוקים בעשרה שחקנים, ובנוסף השופט הורה על כדור עונשין מ-11 מטרים לזכות האורחים, סילבסטר בעט פנימה אך השופט הורה שוב על כדור חוזר, סילבסטר לא מתבלבל והבקיע שוב את שערו השני במשחק.

יאקוב סילבסטר כבש צמד והעלה את מאזנו לשישה שערים (עמוד הפייסבוק של בני יהודה)

המחצית השנייה נפתחה בלחץ של המקומיים למרות המיעוט המספרי, ההזדמנות הממשית הראשונה הגיעה בדקה ה- 56′ מרגלו של שון וייסמן שבעט מתוך הרחבה אך השוער האורח זובאס שלח את הרגל ולהרחיק את הכדור. בדקה ה- 63′ הבלם האורח דן מורי ניסה לעבור את הגנת הירוקים אך נבלם על סף הרחבה.  בדקה ה- 73′ הקשר האורח עמית זנטי מסר לרגליו של המגן מתן בלטקסה שבעט את הכדור הרחק מן השער של חיימוב. בדקה ה- 84′ המחליף של הירוקים ניקיטה רוקאביצה, קיבל כדור לראשו נגח את הכדור אל משקוף. מכבי חיפה לחצה על שער היריבה בדקות הסיום, עם תוספת זמן של שלוש דקות שבסיומה הפסידה 2-0 בעקבות כך עלולה לאבד את המקום השני במידה ומכבי נתניה תנצח במשחקה.

הפסד ראשון למכבי חיפה בעידן מרקו בלבול (עמוד הפייסבוק של מכבי חיפה)

הרכבים –

מכבי חיפה – גיא חיימוב, ארנסט מאבוקה, אטיין ריינן, עאיד חבשי, רז מאיר, מנואל איטורה, מוחמד אבו פאני (מקסים פלוקושצ’נקו 75′) , נטע לביא, שון וייסמן (ניקיטה רוקאביצה 56′), קארין פריי, ירדן שועה.

בני יהודה – אמיליוס זובאס, איבישי כהן, איציק עזוז, דן מורי, קרלוס קוויאר, מתן בלטקסה, יובל אשכנזי, סגס תאמבי, עמית זנטי (שי מזור 77′), דולב חזיזה, יאקוב סילבסטר (דור ג’אן 67′).

תגובה