פיינל פור NCAA: ניצחון אדיר לוילנובה

בחצי הגמר השני של הפיינל פור, שתי המדורגות מספר 1, קנזס ווילנובה שיחקו זו מול זו על מנת לקבוע מי תיפגוש את מישיגן בגמר.

הישורת האחרונה של המארץ׳ מאדנס (אתר הNCA)

המשחק נפתח עם 2 נקודות של קנזס אבל ולינאובה מיהרה להחזיר עם שלוש שלשות רצופות כדי להדגים מי הקבוצה שזורקת הכי הרבה בליגה מהטווח הזה, 9-2 וילנאובה. קנזס מיהרה לקחת פסק זמן אבל חזרה ממנו עם עבירת תוקף, מה שאפשר לוילנובה לקנח עם עם עוד 2 של בראסל. גרהם קלע עוד בשביל קנזס אבל עוד שלשה של ספלמן העלתה את וילנובה להפרש דו ספרתי שיחד עם עוד 2 של ברונסון קבעו 16-4 לוילנובה. קנזס לקחה פסק זמן אבל שום דבר לא היה יכול לעצור את ההפגזה הארטילרית של וילנובה, כאשר קולין ודונטה צולפים גם הם, 22-4 וילנובה. קנזס המשיכה להיאבק בניצוח של סוסה ומאליק שיחד קלעו 7 רצופות, 22-11 וילנובה. וילנובה לקחה פסק זמן ותפרה עוד שלשה. קנזס ניסו להחזיר עם 2 משלו אבל שלשה נוספת של פסקל לא עשתה את זה פשוט 28-13. וילנובה נשארה לוהטת ועל כל 2 שקיבלה בהגנה החזירה בשלשה כאשר שלשה ראשונה של קנזס החווירה לעומתן 34-20, וילנובה.אטזבוקה קלע 2 נוספות לקנזס אבל ברונסון ענה בשלשה נוספת לוילנובה גרהם ניסה להחזיר בשלשה נדירה של קנזס אבל עוד שלשה של ברונסון לא איפשרה לצמצם לחד ספרתי, 40-27. גרהם קלע נקודה נוספת מהקו אבל שלשה נוספת ודאנק אדיר של ספלמן מגדילים את ההפרש עוד יותר. גראם קלע עוד 2 אבל ברונסון ענה לו במהירות. גרהם הצליח לגרד 2 נקודות נוספות בסיום החצי אבל זה לא מספיק בינתיים, 47-32 וילנובה.

החצי השני נפתח עם 2 נקודות של קנז מהעונשין. אבל וילנובה ענתה במה אם לא שלשה שיחד עם עוד סל של דויצ’נדו ודאנק של פסק קבעו 54-34 וילנובה 20 הפרש. קנזס הצליחו לקלוע עוד סל אבל פסקל העניש שוב מריבאונד, גרהם קלע שלשה אבל פסקל העניש בעוד שלשה משלו. גרהם מנסה לצמצם בעוד שלשה אבל דיויצ’נדזו מחזיר בקרב יריות מטורף. קנזס דייקו עם עוד 2 מהקו אבל שלשה נוספת של וילנובה קבעה 65-44. קנזס קלעה עוד 1 מהעונשין אבל ספלמן הנהדר קלע עוד 2 משלו. 3 קליעות עונשין של קנזס מצמצות ל20 הפרש, 67-47. קנזס לקחה פסק זמן וחזרה ממנו עם ריצת 10-2, אבל פסקל וברונסון לא נלחצו ורשמו שלוש נוקדות נוספות לוילנובה, 74-57.  המשחק המשיך ללא הרבה אנרגיה כאשר וילנובה נלחמת כאילו היא בפיגור 20. 2 זריקות עונשין של וילנובה נענו מסל של קנזס אבל גם עליו היא לא נשארה חייבת, 78-59. קנזס לקחה פסק זמן בניסיון להציל את המשחק וחזרה עם שתי סלים של גרהם. וילנובה החזירה מהר עם סל מסאסיט של ברונסון ושלשה של דויצ’נדזו 83-63. 5 נקודות רצופות ב5 שניות של קנזס גרמו לנו לפנטז על הקאב באק אבל סל מהיר של וילנובה הראה ששלוש דקות לסיום זה קצת מאוחר מדי. הקבוצות המשיכו להחליף סלים ווילנובה לקחה את המשחק.

תוצאת סיום: 95-79 וילנובה

 

וילנובה הצליחה לקלוע המשחק 18 שלשות ולשבור את שיא הNCAA אשר עמד על 14 עד עכשיו. היא הצליחה לעשות זו באחוזים נהדרים כאשר היא מדייקת ב18-40.

אצל וילנובה בלטו: אריק פסקל (24 נקודות, 10/11 מהשדה, 3 אסיסטים וריאבונדים), ברונסון שניהל את המשחק של וילנובה נהדר (18 נקודות, 6 אסיסטים), וספולמן (15 נקודות ו13 ריבאונדים).

אצל קנזס: גרהם (23 נקודות) וניומן (21 נקודות) שמרגישות הרבה פחות ממה שהיו והגיעו בעיקר בגרבייז’ טיים.

תגובה