פורטוגל: האליפות חזרה לבנפיקה לאחר ניצחון על סנטה קלרה

לאחר הפסקה של שנה אחת בה פורטו זכתה באליפות פורטוגל החזירה לעצמה היום בנפיקה ליסבון את התואר בו זכתה 6 פעמים בעשור האחרון בו ההגמוניה בליגה הפורטוגזית ממשיכה להתחלק בינה ובין פורטו, בעוד ספורטינג ליסבון צריכה ללכת עד 2002 על מנת להיזכר באליפות האחרונה שלה.

למחזור ה-34 והאחרון הגיעה בנפיקה ביתרון 2 נקודות כאשר היא מארחת את סנטה קלרה מהקום ה-10 בטבלה בעוד פורטו השניה מארחת את ספורטינג. רק הפסד של בנפיקה בצירוף ניצחון של פורטו ישאיר את התואר אצל האלופה בעוד תיקו יספיק לבנפיקה בשל הפרש שערים עדיף (72 לבנפיקה מול 5 של פורטו).

24 שערי ליגה העונה, האריס ספרוביץ’ (הפייסבוק הרשמי של בנפיקה)

בסיום הערב הנשרים ניצחו את סנטה קלרה בתוצאה 1-4 מצמד שערים של האריס ספרוביץ’ השוויצרי, מלך השערים של הליגה (24), שער נוסף של ז’ואאו פליקס הכשרון הצעיר במה שעשויה להיות הופעתו האחרונה במדי בנפיקה רגע לפני העברת ענק בקיץ, ורפא סילבה כבש את השער הנוסף.

בנפיקה זוכה באליפות פורטוגל ה-37 שלה והינה אלופת פורטוגל הראשונה שכובשת מעל 100 שערים בעונה (103) מאז שנת 1972\1973.

הכשרון הענק בדרך ליעד חדש, ז’ואאו פליקס (הפייסבוק הרשמי של בנפיקה)

פורטו ניצחה את ספורטינג ליסבון בתוצאה 1-2 משערים של דנילו פריירה והקטור הררה במשחקו האחרון במדי פורטו לפני מעבר לאתלטיקו מדריד בקיץ, לספורטינג כבש ראשון לואיז פיליפה לפני שפורטו הפכה את התוצאה, כריסטין בורחה מספורטינג הורחק בדקה ה-19 ומנואל חסוס קורונה מפורטו הורחק בדקה ה-88.

בעונה הבאה בנפיקה תשחק ישירות בשלב הבתים של ליגת האלופות, פורטו תשחק במוקדמות ליגת האלופות, ספורטינג ליסבון וספורטינג בראגה (מקומות 4-3) ישחקו בליגה האירופית.

18 בישולים העונה בליגה, פיצי (הפייסבוק הרשמי של בנפיקה)

פורטו וספורטינג ליסבון העפילו לגמר הגביע כך שהדרקונים יוכלו לצאת מהעונה הזאת עם תואר בסיומה.

השאר תגובה