עם הפנים לאירופה : לקראת פתיחת העונה של בני הרצליה ביורוקאפ

בני הרצליה סיימו את עונת 2016/17 ברגשות מעורבים. מצד אחד הם חוו עונה לא רעה וסיימו במקום החמישי, כאשר בפלייאוף מחכה להם מכבי תל אביב, פעם אימפריית כדורסל ובימים ההם קבוצה לא ברורה שמחפשת את עצמה עם מאמן חדש. לסדרה הזאת בני הרצליה אפילו הגיעו בתור פייבוריטים, לא מעט אף חזו סוויפ לטובתם, אך המציאות הייתה אחרת.

שחקני מכבי תל אביב הגיעו לסדרה חדים וסיימו אותה בסוויפ מפתיע, ובכך שלחו את בני הרצליה הביתה, מאוכזבים.

לקראת המפגש עם אוסטרוב הפולנית במוקדמות היורופקאפ נעבור על הקבוצה והשינויים שקרו בקיץ, ונדבר על הסיכויים שלהם להתקדם הלאה. אחרי שעברנו על העונה שעברה, בואו נדבר קצת על הקיץ שעבר על הקבוצה.

בקיץ האחרון עשו בבני הרצליה מקצה חיזוקים. בגזרת הישראלים, ההחתמה הבולטת ביותר הינה של שון דאוסון לשנתיים.
דאוסון בן ה-23 (גארד, 1.98 מטר) מגיע אחרי קיץ לא קל. לאחר משא ומתן עם מכבי תל אביב והפועל ירושלים, כמו גם ניסיון לא מוצלח לקבלת חוזה בליגת ה-NBA דרך ליגת הקיץ, דאוסון החליט לחתום בבני הרצליה.
בהמשך הקיץ דאוסון שיחק בקמפיין המאכזב של נבחרת ישראל, והיה מהמאכזבים הגדולים בנבחרת, אחרי שקיבל את הקרדיט בתחילת הקמפיין ואף פתח, יכולת חלשה והיעדר קליעה מבחוץ דחקו אותו לאט לאט אחורה ברוטציה.
בעונה הקרובה דאוסון ינסה, יחד עם תום מעיין, להרכיב צמד גארדים ישראלי איכותי ולהוביל את בני הרצליה בתור הישראלי הבכיר בקבוצה.

עונה עם ציפיות לאחר קיץ מאכזב. דאוסון (Bullets Forever)

כמו כן הקבוצה הביאה גם את נועם אביבי הצעיר (18, סמול פורוורד) להיכנס בעמדה יחסית דלילה בקבוצה, הביאו גם את עמית ארליך והחזירו לעונה שנה את דיג’יי דארפ (הבן של) כדי לעבות את עמדת הרכז.

בגזרת הזרים, הקבוצה החתימה את דומיניק ארצ’י, הפורוורד בן ה-30 ששיחק בעונה האחרונה בקאפו ד’אורלנדו האיטלקית, ואף היה בורג משמעותי בדרך של הקבוצה לפלייאוף האיטלקי, עם 13.7 נקודות, 5.5 ריבאונדים למשחק ב-76.3% מהעונשין. הוא מגיע במטרה לעבות את עמדת הפורוורד בקבוצה, אשר יחסית דלילה.

בנוסף אליו הקבוצה החזירה את ג’ף אדריאן לשנתיים נוספות, לאחר עונה נהדרת של הפורוורד-סנטר בקבוצה, עם ממוצעים של 14.4 נקודות, 8.2 ריבאונדים ו-1.2 אסיסטים למשחק בליגה.

עם סיום בניית הסגל, הבעיה העיקרית הנראית לעין היא חוסר האיזון בעמדות בקבוצה. הקבוצה מחזיקה ב-4 רכזים ועוד 4 גארדים, לעומת רק 5 פורוורדים וסנטרים בסך הכל, מה שמביא אותם לבעיה של גובה, דבר שיקשה עליהם במיוחד באירופה, כמו גם יקשה על הגבוהים שלהם שיצטרכו לחלק את הדקות בין מעט שחקנים כאשר פציעה של אחד מהגבוהים יכולה להוביל לבעיה רצינית בסגל. בנוסף למחסור בגבוהים, הקבוצה סובלת גם ממחסור בגובה כאשר השחקן הגבוה ביותר בסגל הינו חליל קנאסביק שעומד על 2.03 מטר בסך הכל, נמוך יחסית לסנטר בליגות הבכירות.
אחד הגורמים לבעית הגובה הינה איבוד אמאדי אנג’אי (סנטר, 2.13 מטר) אשר לא משחק בקבוצה יותר לאחר שנכשל בבדיקת הסמים.

לקראת המשחק ביום ראשון, למרות החסרונות בסגל, יש סיבות לאופטימיות.
אוסטרוב היא קבוצה טובה שסיימה במקום השלישי בליגה הפולנית בעונה החולפת ואף הגיעה לחצי גמר הפלייאוף, שם הפסידו במשחק המכריע לעליה לגמר, אך זאת גם קבוצה שעד לפני עשור הייתה בליגה השלישית בפולין, ולא שיחקה באף מפעל אירופאי מאז 2003.
יתרון הניסיון אחרי הקמפיין האחרון של בני הרצליה במפעל, החיזוקים שהקבוצה עברה בקיץ ושימור השחקנים העיקריים, בנוסף לאולם הביתי והחם של הקבוצה, אמורים להספיק לשלב הזה, בניסיון לשחזר ואף להתעלות על הקמפיין בעונה הקודמת.

תגובה