עלייתם של העטלפים

האם ולנסיה יכולה לאיים על שלושת הגדולות בספרד?

השם ולנסיה רגיל להזכיר לנו קבוצה ספרדית אימתנית בשנות האלפיים המוקדמות וקבוצה שמנסה להשתחל לליגת האלופות ולליגה האירופית בשנים האחרונות, האם בעונה הקרובה היא תוכל לשבור את הסטיגמה שהדביקו לה ולהצליח לאיים על שלושת הגדולות? עם מאמן חדש על הקווים, שחקנים צעירים מרשימים ורכש מעניין הפעם היא באמת נראית מוכנה ללכת על כל הקופה.

את העונה שעברה בלה ליגה ולנסיה תרצה לשכוח מהר מאוד, כמו כן גם מאמנה לשעבר של מכבי תל אביב פאקו אייסטראן שלא הצליח להשתלב בעמדת המאמן הראשי של העטלפים ופוטר אחרי 4 הפסדים ברציפות שהקבוצה נראית רע מאוד על כר הדשא. מחליפו של פאקו, פרנדלי, הצליח לשפר מעט את המצב אך עדיין השאיפה של ולנסיה לנסות לקבל מקום בליגת האלופות נכשל והקבוצה סיימה במקום ה-12. העונה באצטדיון המאסטאייה יעמוד על הקווים מרסלינו, מאמן שכן הצליח להצעיד את קבוצתו הקודמת ויאריאל למקום בליגה האירופית. בשוק ההעברות של הקיץ האחרון, בזמן שכל שאר הקבוצות בספרד ומחוצה לה מתפרעות על סכומים לא הגיוניים על שחקנים, ולנסיה הצליחה יחסית לשמור על שפיות והבעלים האסייאתי של המועדון בזבז על רכש פחות מ-50 מיליון, סימונה זאזא ימשיך במועדון עונה נוספת ושמות נוספים מעניינים נחתו במאסטייה כמו ז’ופרה קונגודוביה, שהיה מקושר במהלך הקיץ אפילו לברצלונה, גונדסלו גוודש, ילד הפלא של בנפיקה שעבר לפריז וראה שככל הנראה לא יקבל דקות תחת הסגל האימתני שהיא בונה לעצמה, גבריאל פאוליסטה שיגיע לחזק את מרכז ההגנה ועוד.

בוא נהיה ריאלים ונודה בכך שולנסיה לא תוכל לקחת אליפות כאשר יש בליגה קבוצות כמו ברצלונה, ריאל ואתלטיקו מדריד שמראות עליונות על הליגה כבר כמה שנים טובות, אך בולנסיה ביצעו רכישות חכמות שאם מרסלינו יצליח לחבר אותם לשחקנים הנוכחים ולדור הצעיר המוכשר של ולנסיה (קרלוס סולר, טוני לאטו, חוסה מנואל גאייה) בהחלט נוכל לראות קבוצה רעננה והתקפית שתוכל לשאוף להוציא נקודות מול אותם שלושת הגדולות בדיוק כמו שראינו במחזור השני בו העטלפים סיימו בתיקו 2:2 מול ריאל מדריד ואפילו לא היו רחוקים מלנצח. כמובן שהתחרות על הכרטיס הנוסף לליגת האלופות תהיה קשה, קבוצות כמו סלטה ויגו, ריאל סוסיאדד, סביליה וקבוצתו הקודמת של מרסלינו, ויאריאל, רוצות בדיוק מה שולנסיה רוצה. בסוף העונה כשבולנסיה יסתכלו אחורה ויראו את הסגל המרשים עם הרכש המעניין שלה והשחקנים הצעירים שלה, פחות ממקום שישי יהיה ללא ספק אכזבה מבחינתה.

תגובה