נס ציונה השוותה את הסדרה, ניצחה 84:95 את אילת

הסדרה היחידה שעוד לא הגיעה למשחק 2 היא זו בין אילת לבין נס ציונה – עובדה שהשתנתה הערב (שלישי) כשנס ציונה קיוותה לסגור את פערי הרמות ואת הפער בסדרה, על מנת להבטיח לעצמה לפחות משחק בית אחד נוסף העונה.

 

המארחים בלב המושבה שיחקו כאילו אין מחר, או לפחות פתחו כך את הרבע הראשון. גולן גוט התחמם בדקות הראשונות ו-8 נקודות שלו עזרו לנס ציונה לעלות ליתרון 13:3, פסק זמן של דרוקר לא הצליח להעיר את אילת ושאר שחקני נס ציונה הצטרפו לחגיגה – שלשה של דקוואן קוק סגרה את הרבע הראשון כשהתוצאה 29:12 לנס ציונה.

רפי מנקו הצליח להכניס אנרגיות לרבע השני והפך אותו לסיפור אחר לחלוטין. אילת כרסמה במהירות בפיגור וכבר באמצע הרבע השלימה ריצה אדירה של 20:3 והשוו את התוצאה, גם בעזרת שחקנים כמו בריימו וטוקוטו. בראון-רמירז ודקוואן קוק הצליחו למצוא את עצמם לקראת סוף הרבע, להחזיר גם את היתרון ולהוריד את המארחים להפסקה כשהתוצאה 45:40 לנס ציונה.

טל דן הוביל את נס ציונה בתחילת הרבע השלישי ועזר לה להחזיר את היתרון לדו ספרתי, כששלשה קשה של בראון רמירז העלתה בשלב מסויים את היתרון ל-67:55 של נס ציונה – מנקו קלע שתיים כדי להחזיר ל-10, אבל נקודות מהקו של טל דן ושל זאנה סיימו את הרבע כשנס ציונה שוב ביתרון מבטיח, 70:57.

יונתן שולדבראנד נכנס למשחק ברבע הרביעי, ושתי שלשות מהירות שלו הורידו את ההפרש בחזרה ל-8 נקודות למרות הפצצה של קוק. בריימו השלים אנד-וואן, מנקו קבר שלשה, ושולדבארנד הוסיף עוד אחת כדי להשלים ריצת 12:0 של אילת ולהעלות אותה ליתרון. אך הדרומיים לא הצליחו להתקדם יותר מכך, ונס ציונה הצליחה לנער גם את ניסיון הקאמבק הזה – קוק ענה מיידית בשלשה, גולן גוט קבר שלוש זריקות עונשין והוסיף שלשה נוספת לאחר מכן. נס ציונה סגרה את המשחק מעשית עם ריצת 12:1 בדקות האחרונות, והבטיחה משחק נוסף בלב המושבה בשבוע הבא.

גארי בראון היה הקלע המצטיין אצל נדב זילברשטיין עם 27, קוק הוסיף 18 מהספסל. טאליב זאנה רשם דאבל דאבל עם 13 נקודות ו-12 ריבאונדים. סולימאן בריימו קלע גם הוא 27 מהספסל של שרון דרוקר.

 

השאר תגובה