נגיעה ממדליה

מעיין דוידוביץ’ לא הייתה תחילה תקווה למדליה אך אחרי מספר ימי שיוט מרשימים דורגה במקום החמישי שהיא רחוקה רק מספר נקודות ממדליה. אך בשיוט מהמדליות לא צלחה וסיימה במקום השביעי הכללי.

מעיין דוידוביץ’, הישראלית בת 28 הלאולימפיאדה השנייה בקריירה שלה כשהיא בכושר נהדר בשנים האחרונות ואף השיגה את מדליית הזהב בגביע העולם ב-2013. בבייג’ינג 2008 השתתפה דוידוביץ’ לראשונה וסיימה במקום העשירי. השנה היא כבר מכוונת למדליה והיא ללא ספק הייתה קרוב מתמיד לעשות את זה.

יום השיוט הראשון האיר פנים לישראלית שכבר מההתחלה הצליחה לשלוט ולהראות מצוין כשהיא מסיימת אותו במקום השביעי הכללי. הישראלית לא וויתרה לרגע והציגה שיוט יותר טוב ביום השני שבו כבר העלתה למקום החמישי בדירוג הכללי. יום השיוט השלישי היה הקשה ביותר עבור דוידוביץ’ היא החלה נהדר וסיימה את המקצה הראשון באותו יום במקום השני אך בשני המקצים האחרים באותו היום היא נראתה לא טוב והפער מהמקום השלישי הגיע ל-13 נקודות. אל היום הרביעי והאחרון הגיעה הישראלית חדורת מוטיבציה והציגה את יום השיוט הטוב ביותר שלה שהיא מסיימת את המקצה הראשון במקום החמישי, את המקצה השני במקום השני ואת המקצה השלישי במקום השני כשהיא מצמקת את כל הפער ולפני שיוט המדליות היא ממוקמת במקום החמישי שרק חמש נקודות מבדילות בינה לבין המקום הראשון.

דוידוביץ’ הגיע היום לשיוט המדליות שהיא רואה אש בעיניים מתחילת התחרויות כיוונה הישראלית למדליה וגם כאשר סיימה שני מקצים במקום השני אמרה שזה לא מספק אותה ושהיא מכוונת רק למדליה. תחילת השיוט היה נראה מדהים עבור דוידוביץ’ שפתחה בסערה ואחרי המצוף הראשון כבר דורגה במקום השלישי הכללי, הבעיות החלו במצוף השני דוידוביץ’ נתקעה בו ויריבתה היפנית עקפה אותה ופתחה פער משמעותי אל המצוף השלישי היא הגיעה כבר במקום השביעי ולבסוף סיימה את שיוט המדליות במקום לפני האחרון כשהיא מאוכזבת. דוידוביץ’ לא השיגה את המדליה שלה איחלה אבל הביאה הרבה גאווה למדינה. לאחר השיוט אמרה שהיא לא מתכוונת לוותר ושהיא עם הפנים כבר לטוקיו 2020. לנו נשאר לאחל רק בהצלחה.

תגובה