משחקי ידידות: בלגיה מפרקת את קוסטה ריקה בחזרה גנרלית לקראת המונדיאל

מרטנס הראה חוש גול יוצא מין הכלל וכבש שער שיוויון חשוב (קרדיט:twitter)
0

אוהדי כדורגל מכל העולם כבר מחכים לפתיחת מונדיאל שיתרחש ביום חמישי, אך חלק מהנבחרות עדיין מתכוננות לקראתו ובמשחק האחרון בהכנה למונדיאל נפגשו שתי הנבחרות שישתתפו בו – בלגיה וקוסטה ריקה. בלגיה שהייתה מארחת במפגש הזה הגיע למשחק הזה בכושר טוב – בלגיה לא מפסידה ב11 משחקים רצופים ורק פעמיים סיימה בתיקו. במשחק האחרון בלגיה בקלות גברה על מצרים שנראתה ממש חלשה ללא סלאח. קוסטה ריקה מצד שני מגיעה בכושר לא מרשים במיוחד – למרות הניצחון על צפון אירלנד, נגד אנגליה, קוסטה ריקה לא הרשימה והפסידה בצדק. מבחינת ההרכבים קוסטה ריקה הגיע עם סגל המלא למשחק, אך בלגיה עדיין לא יכולה לבנות על וינסנט קומפני הפצוע, אך חזר להיות כשיר טומאס ורמאלן.

הרכבים:

בלגיה: קורטואה, אלדרווירלד, בויאטה(דנדונקר דק’ 66), ורטונגן, מוניה(צ’אדלי דק ’46), דה-ברוינה(טילמנס דק’ 71), וויטסל, קראסקו, מרטנס(בטשוהאי דק’ 52), לוקאקו(תורגאן הזאר דק’ 65), הזאר(דמבלה דק’ 70)

בואו לקבל את החדשות החמות

קוסטה ריקה: נאבאס, גמבוה(סמית דק’ 66), דוארטה, אקוסטה, גונזלס, אוביידה(קאלבו דק’ 46), בולונס(גוזמן דק’ 62), טחדה, בורגס(אזופייפה דק’ 76), רויס(קמפבל דק’ 67), אורנייה(ונגאס דק’ 46)

קוסטה ריקה קיבלה הזדמנות טובה לכבוש בדקה ה-4, אך הבלם דוארטה שקיבל כדור ברחבה, לא הצליח לפגוע במסגרת. בלגיה ניסתה לפרוץ את ההגנה של קוסטה ריקה, אך השחקנים הקוסטה ריקנים התגוננו מעולה. בדקה ה-17 ורטונגן נגח כדור מעל המסגרת לאחר הקרן. ובדקה ה-24 קוסטה ריקה עשתה הפתעה לבלגיה! ורטונגן הרחיק בצורה לא טובה את הכדור, שהגיע לבריאן רויס ושחקנה של ספורטינג ליסבון בנגיעה אחת מהאוויר שלח את הכדור מושלם לפינה ללא שום סיכוי לקורטואה 1:0 לקוסטה ריקה.

עברו 7 דקות ובלגיה הצליחה להשוות! הזאר קיבל כדור לאחר הרחקה לא טוב של השחקן מקוסטה ריקה, שחקן של צ’לסי ניסה לבעוט למסגרת, אך יצא לו במקרה לעשות בישול למרטנס שהקדים את שחקני הגנה ודחק כדור לרשת 1:1 בדקה ה-31. 

מרטנס הראה חוש גול יוצא מין הכלל וכבש שער שיוויון חשוב (קרדיט:twitter)

לאחר 2 דקות הזאר הוציא למפגש את לוקאקו שהיה אמור לכבוש את השער היתרון בזכות בליגה, אך נאבאס הציל את נבחרת והדף את הכדור עם הפנים. אך בדקה ה-42 לוקאקו הצליח לכבוש! התקפה מצויינת שהוא גם התחיל, הסתיימה ברוחב מושלם של מרטנס למרכז הרחבה איפה כבר חיכה לוקאקו שבנגיעה אחת שלח עם רגל ימין מהאוויר כדור לפינה השמאלית 1:2 לבלגיה.

מחצית הסתיימה ביתרון מוצדק של בלגיה שהראתה כדורגל יפה ואפקטיבי יותר.

המחצית השניה נפתחה עם שער השני של לוקאקו, דה-בריינה מסר מסירה מושלמת על צ’אדלי שעלה כמחליף במקום מונייה, נאסר הגביה כדור למרכז הרחבה ולוקאקו התרומם מצויין ונגח עם הראש כדור לפינה הגבוהה, 1:3 לבלגיה.

לוקאקו רשם אחד ההופעות הטובות שלו במדי הנבחרת עם צמד ובישול (קרדיט:twitter)

בדקה ה-56 דה-בריינה היה קרוב לכבוש את הרביעי, אך הכדור עבר ליד הקורה לאחר הבעיטה שלו מחוץ לרחבה.

בלגיה לא רצתה לעצור לרגע וכבשה גם את הרביעי, הזאר חטף את הכדור ומשך אותו עד הרחבה, מסר שמאלה ללוקאקו והחלוץ מסר ימינה אל בטשוהאי שהיה בודד ברחבה והיה צריך רק לדחוק כדור לרשת מה שהוא עשה בפועל ועשה 1:4 בדקה ה-64.

בלגיה לא הורידה הילוך ובדקה ה-76 וויטסל בעט לא רע מחוץ לרחבה, אך הכדור עבר מעל המסגרת. לאחר 2 דקות תורגאן הזאר הגיע למצב מצויין בתוך הרחבה, אך מ-10 מטרים שלח את הכדור ליציאה. לקראת סוף המשחק בלגיה אכן הורידה הילוך והמשחק הסתיים בתוצאה 1:4 לטובת בלגיה שנתנה הופעה מרשימה והיא נראת בהחלט מוכנה למונדיאל. קוסטה ריקה מצד שני חייבת להשתפר אם היא רוצה לצאת מהבית במונדיאל.

תוצאה נוספת של משחק ידידות שהתרחש היום

סנגל 0 : 2 דרום קוריאה (כבשו: גוון (עצמי) דק’ 67, קונאטה 90+1)

בואו לקבל את החדשות החמות
בואו לקבל את החדשות החמות
מגזין סופ"ש במייל עם כל הכתבות החמות ב-JSPORT הרשמו עכשיו
תוכלו להסיר את המייל בכל עת

השארת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם