מלך האולימפוס

ואסיליס סאפנוליס נולד בשביעי לאוגוסט בשנה 1982 בעיר לאריסה שביוון.

כבר בגיל ילדות הראה ניצוצות בקבוצה מקומית בעיר בה נולד והתגורר, אא”ל 1964, שם שיחק מ – 1994 עד 1998 בנוער שלהם, ואז עבר לבוגרים ובעונת 99/98, כבר בגיל 16, שיחק את משחקו הראשון נגד קבוצת אייגלאו, שם כבר הראה את הכשרון הרב שטמון בו.

במדי אא”ל הוא שיחק שלוש עונות בליגת המשנה ומשם עבר לקבוצה מארוסי מליגת העל היוונית, במארוסי הוא חתם לארבע עונות והמשיך בעלייה שלו לגדולה.

כבר בעונתו הראשונה במדי מארוסי הוא הוביל אותה לגמר הגביע היווני ולקבוצה כמו מארוסי עד אז זה היה נחשב כהישג גדול ביותר של הקבוצה שהגיע בעונה זו לצמרת הליגה המקומית.

בנוסף לכך הוא הוביל אותם להישג עוד יותר גדול, הפיינל פור של היורוקאפ, ובעונתו השלישית הוביל את מארוסי לגמר אליפות יוון שם הם הפסידו לפאנתינייקוס – עוד תחנה בה הוא עצר בחיים שלו.

אגדה נשארת אגדה-סאפנוליס.(basketnews)

בסיום ארבע העונות במארוסי, סאפנוליס נדד לפאנתינייקוס, שנחשבת לאחת מהאימפריות הגדולות ביותר בכדורסל ביוון יחד עם אולימפיאקוס, היריבה הכי גדולה שלה.

לאחר עונה אחת בפאנתינייקוס ספאנוליס הרגיש שמיצא את הכדורסל במדינה והרגיש בשל לעשות את הצעד קדימה, היווני הנפלא עבר לשחק במדי יוסטון רוקטס מהאן בי איי שבחרה בו בדראפט אך לאחר שנה אחת די מאכזבת בליגה הטובה בעולם הוא החליט לעשות “אחורה פנה” וחזר לפאנתינייקוס – הקבוצה בה שיחק לפני שעבר לארה”ב.

בשנת 2010, ספאנוליס הרעיד את זירת הכדורסל היוונית, הכוכב שכבר צבר רזומה כביר מאוד ואף היה שחקן נבחרת מוביל עד 2015, עשה מעבר שהכאיב לאוהדי פאו, ו-“ערק” ליריבה הגדולה, אולימפיאקוס.

באולימפיאקוס הוא כבר משחק שמונה שנים, פרק הזמן הגדול ביותר שבו הוא שהה בקבוצה אחת.

למרות שהוא קיבל מלא הצעות, אולימפיאקוס לא ממש התלהבה מהרעיון של לתת לו לעבור, וגם ספאנוליס עצמו לא רצה לעזוב אחרי שהרגיש בנוח אצל האדומים מפיראוס, שם כרגע הוא הכוכב הכי גדול.

ואסיליס ספאנוליס הוא שם ואגדה אבל לצערי הרב לא כולם יודעים איפה קיימות באמת אגדות כמוהו והוא אחד השחקנים האיכותיים ביותר שראיתי בחיי. איך אפשר להתווכח עם זאת, הרי הרזומה שלו מדבר בעד עצמו!

להלן ההישגים של סאפנוליס:

אא”ל 1964:

זכייה בגביע של הליגה השנייה בעונת 2000/ 2001

מארוסי:

גמר אליפות יוון , גמר הגביע היווני ופיינל פור של היורוקאפ .

פאנתינייקוס:

אליפות יוון ארבע פעמים, גביע יורוליג .

יוסטון:

הרבה לפני יאניס אנטטקומפו, היה כבר יווני אחר שפרץ את תקרת ה-NBA, הוא אמנם לא ממש כיכב שם כמו ה-“גרק פריק” אבל יזכרו לו את המעבר הזה לטוב ולרע.

אולימפיאקוס:

שלוש פעמים אליפות יוון, פעמיים אליפות היורוליג (ברצף).

נבחרת יוון:

מדליית זהב יורובאסקט 2005 .

כל הישגים הללו מוכיחים כי סאפנוליס הוא אגדץ כדורסל יוונית בין השחקנים הגדולים ביותר באירופה כולה.

מזל טוב תותח ! (gazzetta)

תגובה